emobilus.lt & SK „Mattas“ vs Sporto spalvos (83:84)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 gegužės 23 d., Pirmadienis, 21:00 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Įtemptame trileryje „Sporto spalvos“ pačioje pabaigoje pagriebė kelialapį į pusfinalį

2016 gegužės 23 d., Pirmadienis, 23:16 val., peržiūros: 1108

Pirmadienį, gegužės 23 dieną, Kauno energijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės ketvirtfinalio rungtynės, tarp vietos „emobilus.lt & SK Matto“ ir svečių „Sporto spalvų“ ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios abi komandos žaidė banguotai, ko pasekoje aiškesnį lyderį įžvelgti buvo sunku. Rungtynių pabaigoje pirmaujanti komanda dar keitėsi ne kartą, tačiau likus žaisti keturioms sekundėms fortūna šypsojosi kovingiau nusiteikusiems „Sporto spalvų“ krepšininkams, kurie išplėšė pergalę rezultatu 83:84 (28:23, 12:18, 23:20, 20:23).

Susitikimo pradžioje abi komandos taškus rinko labai panašiai, todėl pirmaujanti komandą keitėsi ne vieną kartą. Po taiklaus Ž. Krupskio tolimo metimo „Sporto spalvos“ ir vėl išsiveržė į priekį, tačiau čia pat spurtą 7:1 surengę aikštės šeimininkai susigrąžino kelių taškų pranašumą. Nepaisant to, ilgai nesnaudę svečiai atsakė atkarpa 0:6 ir vėl perėmė pirmaujančios komandos vaidmenį. Kiek vėliau ir vėl spurtavę „emobilus.lt & SK Matto“ žaidėjai įgijo aštuonių taškų atotrūkį, tačiau kėlinuką geriau užbaigę svečių krepšininkai skirtumą tarp komandų sumažino iki penkių taškų. 28:23.

Antrą kėlinuką žymiai geriau pradėję svečių žaidėjai iškart rezultatą išlygino ir, daugiausiai Ž. Krupskio pastangomis, persvėrė jį savo pusėn. Ilgai vietoje nestovėjęs „emobilus.lt & SK Mattas“ tuoj pat rezultatą išlygino. Nuo to momento abi ekipos viena po kitos keitėsi rezultatyviomis atakomis, ko pasekoje pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą. Einant antrojo ketvirčio laikui į pabaigą aikštės šeimininkus į priekį timptelėjo kelis sėkmingus reidus surengęs K. Dmitrijevas, tačiau prieš pat ilgąją pertrauką po tritaškį smeigę O.Stropus ir A. Lencevičius išvedė „Sporto spalvas“ į priekį. 40:41.

Po ilgosios pertraukos optimistiškai startavę aikštės šeimininkai smeigė du tritaškius iš eilės, taip ir vėl išsiverždami į priekį, tačiau čia pat Ž. Krupskio ir A. Lencevičiaus pastangos sumažino „Sporto spalvų“ deficitą iki dviejų taškų. V.Vainauskas dar šiek tiek padidino šeimininkų atotrūkį, tačiau čia pat pasižymėjęs V. Kereišius išvedė svečių komandą į priekį. „emobilus.lt & SK Mattas“ dar buvo išlyginęs rezultatą, tačiau ir toliau sunkiai sulaikomai žaidęs A. Lencevičius skirtumą tarp komandų padidino iki šešių taškų. Nepaisant to, per likusį laiką iki trečiojo kėlinuko pabaigos atsitiesti sugebėję A. Dervinsko auklėtiniai surengė spurtą 10:2 ir įgijo dviejų taškų persvarą. 63:61.

Paskutinės susitikimo dalies pradžioje K. Dmitrijevas dar labiau atitolino aikštės šeimininkus, tačiau taip lengvai rankų nuleisti nesiruošę „Sporto spalvų“ krepšininkai sužaidę itin sėkmingą atkarpą net 2:14 ir persvėrę rezultatą savo naudai įgijo aštuonių taškų pranašumą. Kiek sutrikę „emobilus.lt & SK Matto“ žaidėjai po minutės pertraukėlės iškart atsigavo ir pelnę septynis taškus iš eilės atsilikimą sumažino iki minimumo. Po to žaidimas išsilygino ir abi ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau senkant rungtynių laikui K. Dmitrijevas smeigė tolimą metimą, taip išvesdamas šeimininkus į priekį, o po dar dviejų G. Vasiliausko taškų skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki trijų taškų. Vis tik, likus žaisti kiek mažiau nei penkioms sekundėms A. Lencevičius išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti trijų baudų metimų, tačiau realizavęs tik vieną, paskutinį prametė. Iškart po netaiklaus komandos draugo metimo pirmas prie kamuolio išdygo Ž. Krupskis, kuris spėjo pataikyti du taškus su pražanga. Realizavęs ir baudos metimą Ž. Krupskis išvedė „Sporto spalvas“ į priekį ir taip tapo rungtynių didvyriu. 83:84.

Po pergalės nugalėtojų ekipos treneris Vilius Vaitkevičius kalbėjo: „Aišku, abi komandos turėjo šiokių tokių nesklandumų, bet ką padarysi, svarbu viskas gerai baigėsi, nieko jau čia nepakeisi, laukiame pusfinalio. Pusfinalyje, manau, varžovų palankumo nereikia žiūrėti. „emobilus.lt & SK Mattas“ irgi sakyčiau, buvo neparankus varžovas, bet sugebėjome kovoti visas rungtynes, visi tikrai kovojo atidavę visas jėgas ir labai džiaugiamės, kad visa tai neveltui“.

Po šios pergalės „Sporto spalvos“ iškopė į pusfinalį, kuriame surems ginklus su „Sporto manijos“ krepšininkais.

„emobilus.lt & SK Mattas“: Kęstutis Dmitrijevas – 23 tšk. (5 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Klaidas Vinkšnaitis – 23 tšk. (5 išpr. praž.), Gediminas Vasiliauskas – 16 tšk.

„Sporto spalvos“: Artūras Lencevičius – 30 tšk. (11 išpr. praž.), Žygimantas Krupskis – 27 tšk. (10 atk. kam., 5 išpr. praž.), Arnoldas Rupeika – 11 tšk.

„Sporto spalvos“ padovanojo „Sporto manijai“ vietą finale (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:25 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ įveikė „Sporto spalvos“ ekipą (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 16:35 val.)„Sporto spalvos“ sutriuškino LCP KK „Partizaną“ (2016 gegužės 12 d., ketvirtadienis, 22:01 val.)Atkaklioje dvikovoje „Emobilus.lt & SK Mattas“ išvargo pergalę prieš Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:27 val.)„Sporto Spalvos“ eliminavo dantis rodžiusią „A Komandą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 23:13 val.)Nukraujavusi Advokatų kontora „Konsus“ patiesė „Sporto spalvas“ ir iškovojo bronzos medalius (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:08 val.)Advokatų kontora „Konsus“ įrodė savo pranašumą rungtynėse prieš „Sporto spalvas“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:13 val.)„Emobilus.lt & SK Mattas“ paskutinėse „B“ pogrupio rungtynėse nušlavė BC „Ambi“ (2016 gegužės 16 d., pirmadienis, 22:40 val.)Dantis rodę „Ice“ krepšininkai neatsilaikė prieš „Emobilus.lt & SK Mattas“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 23:20 val.)