Panemunė vs BC „Rezervas“ (83:80)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Mažasis finalas
2016 gegužės 31 d., Antradienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Daug prakaito išliejusi „Panemunė“ paliko BC „Rezervą“ už apdovanojimų pakylos

2016 gegužės 31 d., Antradienis, 23:29 val., peržiūros: 1478

Gegužės 31-ąją dieną, antradienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės medalių dalybos. Mūšyje dėl trečiosios vietos ginklus surėmė vakar pusfinaliuose nuskriaustos „Panemunės“ ir BC „Rezervo“ ekipos.

Dvikovos starte ekipos apsišaudė tiek iš toliau, tiek iš arčiau ir žengė viena šalia kitos. Visgi, netrukus M.Lisajevičius pademonstravo savo rankos taiklumą, pataikė tris tolimus metimus vien pirmoje ketvirčio pusėje ir ženkliai prisidėjo prie „Panemunės“ spurto 11:0, po kurio BC „Rezervo“ atsilikimas išaugo iki 7 taškų (13:5). Tuo R.Puikio kariaunos bėdos nesibaigė ir netrukus varžovai dar labiau sutvirtino savo pozicijas. M.Lisajevičius ir P.Danisevičius pridėjo dar 5 taškus į savo komandos taškų kraitį, pratęsė laimėtą atkarpą iki 15:1 ir nubloške priešininkus į nokdauną (18:6). Tiesa antroje kėlinio pusėje iki tol sklandžiai klostęsis varžovų krepšio atakavimas ėmė strigti ir už tai „Panemunė“ sumokėjo susikrautu pranašumu. Kelias paskutines minutes „Panemunės“ puolimas buvo bevaisis, o kitoje barikadų pusėje savo pasirodymą pradėjo L.Grabauskas. BC „Rezervo“ lyderis žaidė aktyviai, draskė varžovų gynybą ir vertė juos stabdyti jį pražangomis, o prie baudų metimo atžymos negailestingai baudė (6/6). 8 iš 10 paskutinių taškų pelnęs minėtas žaidėjas padėjo BC „Rezervui“ atstatyti pusiausvyrą ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo 20:20.

Antrojo kėlinio pradžioje tritaškį įsūdė Š.Vingelis ir grąžino persvarą „Panemunei“ (23:20), bet netrukus viskas pakrypo kita linkme. D.Šemeklis bei P.Glaniauskas atsakė dviem tolimais metimais ir apvertė viską aukštyn kojomis (23:26), o po L.Grabausko dvitaškio „Panemunės“ atsilikimas išaugo iki 5 taškų (23:28). Vis dėlto, po šio antausio „Panemunės“ ekipa ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir tarė savąjį žodį. Dvitaškius su pražangomis maksimaliai realizavo A.Rimas ir Š.Vingelis, o T.Milinsko taiklus metimas leido „Panemunei“ skelti priešininkams identišką smūgį atgal 8:0, po kurio 3 taškų persvara vėl atsidūrė kitose rankose (31:28). M.Gaižausko sėkmingas išpuolis persvėrė rezultatą BC „Rezervo“ naudai, tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis kartas pirmoje rungtynių pusėje, kuomet ši komanda pirmavo. Žaidimo ritmą pajutusi „Panemunės“ efektyviai naudojosi savo ginklais, iniciavo spurtą 12:0 ir paliko varžovus užnugaryje dviženkliu skirtumu (44:33). Leidę priešininkams pabėgti į priekį, BC „Rezervo“ krepšininkai kėlinio pabaigoje pamėgino atsigriebti ir šis mėginimas leido gerokai apkarpyti rezultato skirtumą. A.Puikio vadovaujama komana su L.Grabausku priešakyje pjovė nuostolius iki 6 taškų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 48:42.

Po didžiosios pertraukos pirmosios susitikimo pusės pabaigoje į teisingas vėžias stojęs BC „Rezervas“ toliau jose išliko ir tirpdė atsilikimą. Mažais žingsneliais „Panemunės“ atotrūkis mažėjo, kol R.Puikio ir L.Grabausko tandemas paliko varžovams minimalią persvarą (52:51). Visgi perimti pirmaujančiųjų estafetės patyrę „Panemunės“ krepšininkai nepaleido ir prabilo tada, kada reikėjo. Pora taiklių tritaškių, spurtas 8:0 ir po 5 G.Kurtinaičio taškų, atstumas tarp ekipų vėl priartėjo prie dviženklės ribos (60:51). Rungtynių scenarijus klostėsi permainingai ir antroje kėlinio pusėje. Taip pat porą kartų iš toli pasižymėjęs BC „Rezervas“ priartėjo prie varžovų per vieną taiklų tolimą metimą (64:61), o ketvirčio tiesiojoje D.Šemeklis pjovė skirtumą iki 2 taškų ir po trijų kėlinių kovos intriga neketino trauktis – 68:66.

Ketvirtasis kėlinys taip pat klostėsi permainingai ir bronzinė drama artėjo link atomazgos. Sėkmingiau startavusi „Panemunė“ truktelėjo į priekį ir įgijo apčiuopiamesnį pranašumą (73:66), tačiau tuomet prabilo ir BC „Rezervas“ su savo vedliu priešakyje. L.Grabauskas smeigė du tritaškius, surinko 8 taškus iš eilės, o po jo komandos draugo M.Gaižausko dvitaškio, švielentėje užsidegė lygūs skaičiai (76:76). Tiesa „Panemunė“ persverti rezultato ir vėl neleido, o bene svarbiausiais rungtynių momentais demonstravo belgišką ramybę ir susikaupimą. T.Milinsko dvitaškis nusvėrė rungtynių svarstykles „Panemunės“ pusėn (78:76), o jam įkandin svarią paraišką pergalei pateikė M.Lisajevičius, kuris pelnė 5 taškus sutvirtino savo komandos pozicijas iki 7 taškų (83:76). Visgi, kovingieji BC „Rezervo“ krepšininkai neketino pasiduoti iki kovėsi iki paskutinės sekundės. D.Šemeklio ir L.Grabausko rezultatyvios atakos padėjo BC „Rezervui“ braukti deficitą iki 3 taškų (83:80), o netrukus stebuklingo išsigelbėjimo viltis nušvito šviesesnėmis spalvomis. Pražangomis nestabdoma „Panemunė“ degino laiką, tačiau nespėjo atlikti metimo laiku ir pažeista 24 sekundžių taisyklė, tarsi dovanėlė nukritusi iš dangaus, suteikė BC „Rezervui“ puikų šansą išsikapstyti. Po minutės pertraukėlės metu, BC „Rezervas“ išsimetė kamuolį varžovų aikštės pusėje ir atlikti tolimam metimui turėjo pakankamai laiko – 2,2 sekundės. Vis dėlto komandos lyderio mėginimas per dviejų priešininkų rankas pasibaigė metimu, kuris buvo toli nuo tikslo ir „Panemunė“ triumfavo bronziniame mače rezultatu 83:80.

Deividas Stankevičius („Panemunė“):

Pasiekėte trečiąją vietą ir iškovojote medalius. Bet šiandien tikrai nebuvo lengva ir priešininkai kovėsi iki pat pabaigos. Paskutinėmis sekundėmis jie net turėjo šansą išplėšti pratęsimą. Vis dėlto, nulėmė tokią sunkią Jūsų pergalę?

„Manau, kad pas mus yra labiau patyrę žaidėjai. Mes esame kaip ir tokia Panemunės pliažo komanda. Visi vienas kitą gerai pažįstame, žinome kas kaip žaidžia ir žinome kas ką gali. Pabaigoje galbūt pakrito mums metimai ir tas ir nulėmė pergalę. Pradžioje įsiveržėme į priekį, bet paskui, kaip patys matėte, varžovai net persvėrė rezultatą. Lemtingais momentais mums pakrito svarbūs metimai ir tiek.“

Ar trečioji vieta gerai?

„Aišku ėjome link didžiausių tikslų. Norėjome finale bent jau sužaisti, o būtų, kaip būtų. Vis dėlto, trečioji vieta yra prizinė.“

Rokas Puikys (BC „Rezervas“):

Kaip ir visą šį turnyrą, taip ir šiandien parodėte, jog esate kietas riešutas ir pagirtinai kovėtės. Deja paskutinėmis rungtynių akimirkomis sėkmė šypsojosi varžovams. Likote ketvirti ir be medalių. Tačiau ar iš esmės esate patenkinti savo pasiektu rezultatu – patekimu į finalinį ketvertą?

„Esame patenkinti. Ketvirtfinalyje laimėjome prieš „Eidiną“, kuri buvo tikrai stipri komanda. Ten tikrai stipriai kovojome ir labai nuvargome. Kaip matote, pas mus žaidžia daug skirtingų žaidėjų. Ir tai net nepilnai šešiese ar penkiese žaidėm visas rungtynes. Vakar prieš „Sporto Maniją“ atidavėme visas savo jėgas ir šiandien galbūt truputį jų pritrūko. Matėsi, jog žaidėjų metimai nusimušę. Nesumetėm laisvų metimų. Džiaugiamės geru turnyru, bet ketvirta vieta… Medalių nėra. Tik dėl to ir apmaudu.“

Naudingiausio mažojo finalo žaidėjo apdovanojimą savo trofėjų kolekciją papildė M.Lisajevičius (27 tšk., 7 atk. k., 32 naud. b.). Kartu su juo bronzos medalius kalė T.Milinskas (13 tšk., 10 atk. k., 6 rez. p., 5 bl., 31 naud. b.), P.Danisevičius (11 tšk., 10 rez. p.), A.Rimas (10 tšk.), Š.Vingelis (10 tšk.), G.Kurtinaitis (10 tšk.) ir D.Plerpa (2 tšk.).

BC „Rezervo“ komandoje pasižymėjo L.Granauskas (35 tšk., 14 atk. k., 12 išpr. pr., 36 naud. b.), D.Šemeklis (24 tšk., 13 atk. k.), M.Gaižauskas (8 tšk., 12 atk. k.), P.Glaniauskas (8 tšk.), J.Pranevičius (2 tšk., 6 rez. p.), R.Puikys (2 tšk.) ir D.Šemeklis (1 tšk.)..

„Sporto manija“ perlipo BC „Rezervo“ barjerą (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 22:30 val.)„Panemunė“ išliejo daug prakaito kovoje su BC „Rezervu“ (2016 gegužės 22 d., sekmadienis, 19:02 val.)„Sporto Manija“ pranoko charakterį rodžiusį BC „Rezervą“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 22:57 val.)„Panemunė“ užtikrintai įveikė „Kauno SRC“ ekipą (2016 gegužės 17 d., antradienis, 22:25 val.)Ketvirtame kėlinyje dominavęs BC „Rezervas“ parklupdė „Kauno SRC“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 21:43 val.)Atkakliose ketvirtfinalio rungtynėse „Panemunė“ įveikė „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostą“ (2016 gegužės 24 d., antradienis, 22:37 val.)„Sporto manija“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Panemunės“ ekipą (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:15 val.)Nusiteikimas ir kova iki paskutinių sekundžių padovanojo BC „Rezervui“ pergalę prieš „Eidiną“ (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 22:29 val.)„Kauno Autobusai“ tik rungtynių pabaigoje užtvirtino savo pergalę prieš „Panemunę“ (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:01 val.)