Donelaičio vs Freda (71:73)Įmonių lyga » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2023 gegužės 26 d., Penktadienis, 20:15 val. @ Krepšinio mokykla „Žalgiris“ (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Dar trečiojo ketvirčio viduryje 25-ių taškų atsilikimą skaičiavusi „Freda“ ‒ „Įmonių“ lygos trečia stipriausia komanda

2023 gegužės 26 d., Penktadienis, 21:53 val., peržiūros: 356

Penktadienį, gegužės 26 dieną, KM „Žalgiris“ sporto salėje įvyko „Įmonių“ lygos, Didžiosios taurės, rungtynės dėl trečiosios vietos tarp nominalių aikštelės šeimininkų „Donelaičio“ bei svečių „Freda“.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo „Donelaičio“ ekipa, kuri puikiai tvarkėsi gynyboje, o ir puolime turėjo ką pasiūlyti. Jie rungtynes atidarė 10:2 spurtu ir greitai tapo padėties šeimininkais. Viso ketvirčio metu „Freda“ bandė mažinti savo atsilikimą, tačiau jų varžovai sėkmingai išlaikė pranašumą, o rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 19:14. Antrojo ketvirčio pradžioje R.Narkevičius pataikė tris tolimus metimus ir leido „Donelaičio“ ekipai įgyti jau solidų dviženklį pranašumą. Pasibaigus tolimiems metimams, šeimininkai pradėjo strigti puolime, o tuo pasinaudojo „Fredos“ kolektyvas ir po keturių taiklių A. Dabožinsko tritaškių, skirtumas sumažėjo iki vienženklio. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 39:31.

Antrąją rungtynių pusę svečiai pradėjo visiškai užmigę, o to tik ir laukė „Donelaičio“ kolektyvas. Jie ketvirtį pradėjo pelnydami dešimt taškų be atsako ir susigrąžino solidų pranašumą. Apsukų jie ir toliau nemažino ir tolimais metimais tiesiog varpė varžovų krepšį, o skirtumas pasiekė jau ir 25-is taškus. Šalto dušo gavę „Fredos“ vyrai pabudo, pradėjo spausti savo varžovus ir gana ženkliai apkarpė savo atsilikimą. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 61:47. Lemiamo ketvirčio pradžioje skirtumas tarp komandų sunyko iki vienženklio, bet tuomet abi ekipos sustojo ir pradėjo sunkiai rinkti taškus. Ketvirčiui perkopus į antrą pusę, „Freda“ pradėjo stipriai mažinti savo atsilikimą ir likus žaisti dvi minutes, jų atsilikimas tebuvo tik trys taškai. Greitai svečiai lygino rezultatą, tačiau lemiamu metu abi komandos nesugebėjo rasti kelių link krepšio ir kova kėlėsi į pratęsimą. Rezultatas po reguliaraus laiko buvo 66:66.

Visa įtampa persimetė į pratęsimą ir buvo panašu, kad „Donelaičio“ vis nesugebėjo atsigauti ir išmėtė visus savo metimus. Likus žaisti dvi minutes, „Freda“ jau turėjo iniciatyvą savo rankose, nors pranašumas ir buvo trapūs keturi taškai. Visgi, "Donelaičio" ekipa nesudėjo ginklų ir pataikę tris baudų metimus mažino atsilikimą iki minimalaus. Kitoje aikštelės pusėje "Freda" realizavo vieną baudos metimą. J.Pocius metimu iš vidutinio nuotolio bandė perkelti rungtynes į pratęsimą, tačiau jo metimas buvo netikslus ir "Freda" padarė tai kas atrodė neįmanoma – išsikapstė iš 25-ių taškų duobės ir laimėjo bronzos medalius. Galutinis rungtynių rezultatas 71:73.

9 išpr. praž.

„Donelaičio“ iššvaistė 25 taškų persvarą, bet visgi įveikė „Plastena“ ekipą (2022 lapkričio 20 d., sekmadienis, 19:08 val.)Antroje rungtynių pusėje puolime užstrigusi „KM Steel Service“ nusileido „Donelaičio“ ekipai (2023 kovo 19 d., sekmadienis, 18:52 val.)Šimtą taškų per tris kėlinius sumetusi „Remza“ nepaliko vilčių „Freda“ ekipai (2023 kovo 19 d., sekmadienis, 20:15 val.)Antroje rungtynių pusėje tritaškiais prapliupusi „Plastena“ įveikė „Freda“ ekipą (2023 kovo 13 d., pirmadienis, 22:15 val.)“Freda“ palaužė “Hidraulinės sistemos“ ekipos pasipriešinimą (2022 lapkričio 21 d., pirmadienis, 22:20 val.)„Donelaičio“ nesunkiai laimėjo pirmą serijos susitikimą prieš „SDG & Gym+ & Audrokesta“ (2023 balandžio 12 d., trečiadienis, 21:38 val.)„Donelaičio“ ekipos tritaškiai atnešė pergalę prieš „Omega“ ekipą (2022 lapkričio 13 d., sekmadienis, 19:08 val.)Įmonių lygoje: „Freda“ pergalė prieš „Kelių priežiūra“ (2022 lapkričio 23 d., trečiadienis, 20:18 val.)„Donelaičio“ lemiamo ketvirčio metu sutvarkė visus reikalus (2023 vasario 15 d., trečiadienis, 21:41 val.)Įmonių lygoje: užtikrinta „Freda“ pergalė prieš „Kelių priežiūra“ (2023 vasario 20 d., pirmadienis, 22:36 val.)