Kauno švara vs Baubilas & Verslo pasaulis (71:76)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 22 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Savo progų neišnaudojusi „Kauno Švara“ krito prieš „Baubilo & Verslo Pasaulio“ šešetuką

2015 gruodžio 22 d., Antradienis, 23:22 val., peržiūros: 1405

Gruodžio 22-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės E pogrupio mūšis tarp namuose žaidusių „Kauno Švaros“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios bei negausiai surinkusios „Baubilo & Verslo Pasaulio“ ekipos.

Pirmosios dvikovos minutės klostėsi atkakliai ir nė viena iš ekipų neketino nusileisti viena kitai. Kurį laiką trapi persvara buvo svečių rankose, tačiau dar pirmoje ketvirčio pusėje M.Senkaus išpuoliai pakreipė įvykius „Kauno Švarai“ naudinga linkme (8:5). Po šio epizodo pirmaujanti komanda keitėsi dar kelis kartus, bet antroje kėlinio pusėje porą kartų prie baudų metimo linijos negailestingi buvę „Baubilo & Verslo Pasaulio“ krepšininkai nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (13:16) ir daugiau neužleido oponentų į priekį iki pat pirmojo ketvirčio pabaigos. Po pirmųjų 10 minučių aikštės šeimininkai atsilikinėjo rezultatu 17:19.

Antroji susitikimo dalis prasidėjo „Baubilo & Verslo Pasaulio“ tyla, kuri užtruko beveik 3 minutes. Šiuo laikotarpiu „Kauno Švara“ pagausino savo taškų kraitį 6 taškais ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (23:19). Dar po minutės R.Močio bei M.Senkaus tandemas padidino aikštės šeimininkų atotrūkį iki 7 taškų (27:20), tačiau po vangaus kėlinio starto vėliau išsijudino ir „Baubilas & Verslo Pasaulis“. 5 taškus surinkęs M.Laukaitis braukė svečių deficitą iki minimumo (32:31), o netrukus identiška atkarpa pasižymėjo T.Vaišvila ir po spurto 0:10, viskas apsivertė aukštyn kojomis (32:36). Kėlinio finiše žaidimo skonį pajutęs „Baubilas & Verslo Pasaulis“ dar šiek tiek sutvirtino savo pozicijas ir įpusėjus mačui džiaugėsi 6 taškų atotrūkiu – 34:40.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką ryžtingiau rungtyniavo „Kauno Švara“, kuri po truputį tirpdė nuostolius, kol sužaidus beveik 3 minutes, A.Gasiūnas pjovė atsilikimą iki minimumo (41:42). Tiesa, dar pirmoje kėlinio dalyje „Baubilas & Verslo Pasaulys“ pagyvino pritilusį savo puolimą ir vis dažniau rasdavo spragų varžovų gynyboje. 5 svečių taškai be atsako vėl padidino atstumą tarp komandų iki 6 taškų (41:47), o po poros minučių D.Juknevičius priartino savo ekipos persvarą iki dviženklės ribos (45:54). Vis dėlto, vėliau „Baubilas & Verslo Pasaulis atleido vadžias ir iniciatyva atsidūrė kitose rankose. Paskutinėje 3,5 minutės atkarpoje R.Musteikio kariauna nepelnė nė taško, o tuo suskubo pasinaudoti „Kauno Švara“, kuri spurtavo 6:0 ir prieš lemiamą dvikovos dalį paliko priešininkams 3 taškų bagažą – 51:54.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Kauno Švaros“ žaidimas buksavo, šiai ekipai niekaip nepavyko prisijaukinti krepšio ir pirmasis taiklus metimas skrodė svečių krepšio tinklelį tik praėjus beveik 4 minutėms. Šiuo laikotarpiu „Baubilas & Verslo Pasaulis“ tvirtino savo pozicijas, klojo pamatus pergalei ir laimėta atkarpa 0:10 nubloškė aikštelės šeimininkus į gilų nokdauną (51:64). Po M.Juozapavičiaus blykstelėjimo skirtumas tarp ekipų pasiekė 14 taškų ribą (53:67), o po kurio laiko D.Juknevičiaus leido savo komandai įgyti rekordinį, 15 taškų pranašumą. Vis dėlto, „Kauno Švara“ nesudėjo ginklų ir antroje ketvirčio pusėje lyderių naštą ant savo pačių apsiėmė Š.Kryžius ir L.Ivanovas. Šis duetas iniciavo spurtą 11:0 ir, likus žaisti apie 1,5 minutės, „Baubilui & Verslo Pasauliui“ beliko 4 taškų atsarga (67:71). Kovingai nusiteikęs L.Ivanovas apie save dar kartą priminė lemtingomis rungtynių minutėmis, kuomet nukirpo nuostolius iki 3 taškų (71:74). Sekančios atakos metu svečiai prarado kamuolį ir „Kauno Švara“ susikūrė puikią progą išlyginti rezultatą, tačiau tritaškis skriejo pro šalį, o „Baubilo & Verslo Pasaulio“ pergalę įtvirtino T.Vaišvila. Galutinis dvikovos rezultatas – 71:76.

Rytis Musteikis („Baubilas & Verslo Pasaulis):

Sutikote lygius varžovus, kurie kovojo ir stengėsi nenusileisti. Visgi, Jūs labiau dominavote šiandien, Kas nulėmė tokį scenarijų?

„Kad ir negausiai susirinkome, bet tai leido labiau susikoncentruoti žaidimui. Varžovai galbūt ir šiek tiek atsipalaidavo, kai pamatė, kad mūsų ne daug yra. Mes tiesiog žaidėme savo žaidimą, o varžovai šaudė pro šalį. Mes pabėgome į priekį ir jie mūsų taip ir nepavijo.“

„Kauno Švara“, po trumpo atšilimo laikotarpio komentarų srityje, vėl atsitvėrė tylos siena.

Nugalėtojus į pergalę vedė R.Švagždys (23 tšk., 8 atk. k., 7 rez. p.), M.Laukaitis (16 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.), T.Vaišvila (15 tšk.), D.Juknevičius (12 tšk., 17 atk. k., 4 bl., 5 išpr. pr.), M.Juozapavičius (7 tšk.) ir R.Kabašinskas (3 tšk.).

„Kauno Švaros“ gretose pasižymėjo L.Ivanovas (15 tšk., 6 atk. k., 6 išpr. pr.), M.Senkus (14 tšk.), A.Gasiūnas (12 tšk.), Š.Kryžius (12 tšk., 5 per. k.), M.Brusokas (7 tšk., 11 atk. k.), G.Simanavičius (5 tšk.) ir R.Motys (4 tšk.).

„Baubilas & Verslo Pasaulis“ „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiojoje taurėje iškovojo pirmąją pergalę po dviejų iš eilės pralaimėjimų (1-2). „Kauno Švara“ žengia su vienu laimėjimu ir viena nesėkme (1-1).

„Kauno švara“ be vargo įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:57 val.)Penki prieš penkis žaidusių „Kauno oro uosto& KAMS“ ir „Baubilo & Verslo pasaulio“ akistatoje eilinė pastarųjų nesėkmė (2016 vasario 02 d., antradienis, 00:18 val.)„Sanitex“ įrodė savo pranašumą prieš „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 22:53 val.)„Lietuvos geležinkeliai“ rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti „Baubilo & Verslo pasaulio“ pranašumą (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 22:45 val.)Antroje rungtynių pusėje solidžiau rungtyniavusi „LSMU ‒ Statybų Vizija“ nukovė „Baubilą & Verslo Pasaulį“ (2015 lapkričio 30 d., pirmadienis, 22:53 val.)„Legama“ atkakliame mūšyje pranoko „Baubilą & Verslo Pasaulį“ (2015 gruodžio 19 d., šeštadienis, 22:16 val.)„Vieningas Kaunas“ antroje rungtynių dalyje susitvarkė su „Baubilo ir Verslo pasaulio“ ekipa (2015 spalio 30 d., penktadienis, 22:05 val.)„Vilmista“ įveikė „Baubilo & Verslo pasaulio“ penketuką ir išlygino serijos rezultatą (2016 kovo 13 d., sekmadienis, 17:47 val.)Permainingoje kovoje dėl vietos pusfinalyje ‒ „Baubilo & Verslo pasaulio“ pergalė (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 23:28 val.)I. Krukonio vedama „Celsio“ ekipa užtikrintai žengė į finalą įveikdama „Baubilas & Verslo pasaulis“ komandą (2016 kovo 29 d., antradienis, 22:32 val.)