Legama vs Baubilas & Verslo pasaulis (91:77)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 19 d., Šeštadienis, 18:00 val. @ Aleksandro Puškino gimnazija, Pagrindinio ugdymo skyrius, V. Krėvės g. 50, Kaunas, LT-50406

„Legama“ atkakliame mūšyje pranoko „Baubilą & Verslo Pasaulį“

2015 gruodžio 19 d., Šeštadienis, 22:16 val., peržiūros: 1194

Gruodžio 19-ąją dieną, šeštadienį, A.Puškino gimnazijoje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės E pogrupio akistata tarp savo aikštėje žaidusios „Legamos“ ir svečių rolėje buvusio „Baubilo & Verslo Pasaulio“ šešetuko.

Susitikimą svečiai pradėjo dviem tiksliomis atakomis ir jau pirmąją minutę atitrūko rezultatu 0:5. Visgi, tuomet savo žodį tarė A.Šaulys, kuris atsakė identiška atkarpa ir atstatė pusiausvyrą (5:5), o po kurio laiko šis krepšininkas pridėjo dar vieną tritaškį, kuris leido „Legamai“ pratęsti spurtą iki 10:0 (10:5). Įsišaudę „Baubilo & Verslo Pasaulio“ snaiperiai žaibiškai pjovė deficitą iki minimumo (12:11), o netrukus D.Urbonas tiksliu tritaškiu vėl persvėrė rezultatą svečių naudai (14:16). Paskutinėmis kėlinio minutėmis ekipos porą kartų apsikeitė vaidmenimis, tačiau šiek tiek tiksliau sužaista ketvirčio pabaiga leido „Baubilui & Verslo Pasauliui“ po pirmųjų 10 minučių turėti bent jau minimalią persvarą – 21:22.

Antrojo kėlinio starte priekyje laikėsi „Baubilas & Verslo Pasaulis“, bet priešininkai neatsiliko ir alsavo svečiams į nugarą. Po A.Vilpišausko ir A.Šaulio taiklių metimų „Legama“ įsiveržė į priekį (28:27), tačiau pranašumu džiaugėsi trumpai. Žaidimo vadžias į savo rankas čiupę „Baubilo & Verslo Pasaulio“ krepšininkai kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 2:10 (8 taškus pelnė M.Šateika) ir atitrūko 6 taškų skirtumu (32:38). Vis dėlto, vėliau rungtynių svarstyklės ėmė svirti į kitą pusę ir iniciatyvą perėmė aikštelės šeimininkai. „Legama“ pirmąją dvikovos pusę baigė spurtu 9:2 ir ne tik panaikino turėtą deficitą, tačiau ir persvėrė rezultatą savo naudai. Įpusėjus mačui minimalus pranašumas buvo jau kitoje barikadų pusėje – 41:40.

Po didžiosios pertraukos įtempta kova nesiliovė. „Legama“ kelias minutes neužleido pirmaujančiųjų pozicijos, nors „Baubilas & Verslo Pasaulis“ porą kartų lygino rezultatą (41:41; 49:49). Po J.Okunevičiaus dvitaškio aikštės šeimininkai susigrąžino persvarą savo pusėn (51:49), bet D.Urbono vedamas (šis žaidėjas trečiajame ketvirtyje surinko 13 iš 17 savo ekipos taškų) „Baubilas & Verslo“ pasaulis iniciavo spurtą 0:6 ir perėmė estafetę (51:55). Visgi, paskutinėje beveik 4 minučių atkarpoje svečių komanda pasižymėjo vos kartą, tame tarpe užsidirbo ir techninę pražangą, o šia puikia proga „Legama“ su malonumu pasinaudojo. A.Vilpišausko kariauna ketvirtį baigė laimėta atkarpa 15:2 ir prieš lemiamą susitikimo dalį pasiuntė varžovus į nokdauną – 66:57.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis A.Pelšs ir T.Valatkevičiaus tandemas padidino „Legamos“ atotrūkį iki dviženklio (71:59), tačiau svečiai neketino nusileisti ir kilo į šturmą. Dar pirmoje kėlinio pusėje „Baubilas & Verslo Pasaulis“ su T.Vaišvila priešakyje šovė į priekį spurtu 2:10 (8 taškus pelnė minėtas krepšininkas) ir sugrąžino intrigą (73:69). Tiesa, tuomet sekė „Legamos“ atsakas 6:0, kuris šiek tiek apramino aistras. Nebeturintys kur trauktis ir dėl pražangų limito savo lyderio D.Urbono netekę svečiai dar pamėgino grįžti į kovą dėl pergalės (81:75), bet susitikimo finiše nesulaukė oponentų malonės. „Legama“ surinko 9 taškus be atsako, palaidojo visas varžovų viltis atsitiesti ir šventė pergalę rezultatu, kuris neatspindi tikrosios kovos – 91:77.

Artūrs Pelšs („Baubilas & Verslo Pasaulis“):

Tampatės su varžovais beveik visas rungtynes ir tik pabaigoje pavyko atitrūkti. Kas leido tą padaryti?

„Manyčiau, kad greitas puolimas ir pataikyti metimai. Tai ir nulėmė pergalę.“

Esi naujas narys šioje komandoje. Koks įspūdis susidarė apie naujuosius komandos draugus?

„Teigiamas. Nesitikėjau, kad čia tiek daug gerų žaidėjų. Ir šiaip aš pusę jau pažinojau iš seniau.“

Ramūnas Švagždys („Baubilas & Verslo Pasaulis“):

Lygiai kovojote beveik visas rungtynes. Ko pritrūko?

„Penkias pražangas gavo Deividas Urbonas, kuris šiandien buvo kertinis žaidėjas. Netekom jo ir buvo p….“

O ar buvo vilties atsitiesti be jo?

„Taip. Mes tikėjomės.“

O kodėl tu nepadėjai komandai?

„Todėl, kad buvo draugo Jėzaus gimtadienis.“

„Legamą“ į pergalę vedė A.Šaulys (35 tšk., 5 rez. p., 13 išpr. pr., 39 naud. b.), J.Okunevičius (20 tšk., 18 atk. k., 2 bl.), A.Pelšs (19 tšk., 10 atk. k., 6 rez. p.), M.Širvaitis (5 tšk.) ir T.Navickas (4 tšk., 10 atk. k.).

„Baubilo & Verslo Pasaulio“ gretose išsiskyrė D.Urbonas (28 tšk., 8 atk. k., 6 rez. p., 5 išpr. pr.), T.Vaišvila (17 tšk., 7 atk. k., 7 rez. p.), M.Šateika (14 tšk., 3 bl.), R.Trepočka (8 tšk., 13 atk. k., 5 rez. p.) ir M.Juozapavičius (7 tšk.).

„Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiojoje taurėje „Legama“ startavo pergalingai (1-0). „Baubilo & Verslo Pasaulio“ sąskaitoje abi nesėkmės (0-2).

„Kauno švara“ be vargo įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:57 val.)„Ryterna“ lengvai įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 20:40 val.)„Sanitex“ įrodė savo pranašumą prieš „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 22:53 val.)Rungtynėse „penki prieš penkis“ „Legama“ palaužė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 vasario 06 d., šeštadienis, 20:25 val.)„Vieningas Kaunas“ antroje rungtynių dalyje susitvarkė su „Baubilo ir Verslo pasaulio“ ekipa (2015 spalio 30 d., penktadienis, 22:05 val.)„Celsis“ paskutiniame kėlinyje palaužė penkiese žaidusius „Baubilas & Verslo pasaulis“ krepšininkus (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:24 val.)„Legama“ po atkaklios kovos patiesė „Sanitex“ (2015 lapkričio 21 d., šeštadienis, 21:04 val.)„Lietuvos geležinkeliai“ rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti „Baubilo & Verslo pasaulio“ pranašumą (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 22:45 val.)Savo progų neišnaudojusi „Kauno Švara“ krito prieš „Baubilo & Verslo Pasaulio“ šešetuką (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 23:22 val.)„Legamos“ puolimo mašina tiesiog nušlavė „Kauno švarą“ (2016 vasario 02 d., antradienis, 22:01 val.)