Celsis vs Senukai (80:68)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 kovo 14 d., Pirmadienis, 20:00 val. @ Garliavos Jonučių gimnazija, Vasario 16-osios g. 8, Garliava, Kauno raj., LT-53216

„Celsis“ sunkioje serijoje įveikė „Senukus“ ir keliauja į pusfinalį

2016 kovo 14 d., Pirmadienis, 23:12 val., peržiūros: 1051

Pirmadienį, kovo 14-ąją dieną, Garliavos Jonučių gimnazijos sporto salėje buvo sužaistos įmonių lygos „Rind“ pirmenybių, mažosios taurės ketvirfinalio trečiosios serijos rungtynės tarp „Celsio“ ir „Senukų“. Namų komandos teisėmis žaidusi „Celsio“ komanda pirmąjį serijos mačą namuose pralaimėjo, tačiau išvykoje sugebėjo atsirevanšuoti ir išlyginti serijos rezultatą. Šiandienos buvo rungtynės lemiamos, pergalės kaina – Mažosios taurės finalinis ketvertas. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė svečiai, tačiau užtai šeimininkai jiems atseikėjo 13 taškų be atsako ir įpusėjus kėlinukui jau turėjo dviženklę persvarą 13:2. Sužaidus dar minutę G.Pečkaitis pasižymėjo dvitaškiu ir komandas skyrė jau rekordinis 13 taškų skirtumas. Likusį laiką „Senukų“ komanda kaip įmanydama stengėsi sumažinti deficitą, tačiau nieko reikšmingo nuveikti nepavyko. Po pirmojo kėlinuko priekyje visdar buvo šeimininkai – 25:17.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Ž. Balyno dvitaškiu ir skirtumas vėl tapo dviženklis. Šeimininkai žaidė tarsi ant spartų – pasinaudami varžovų klaidomis, jas žaibiškai paversdamo lengvais taškais greitoje atakoje. „Senukų“ komandai žaidimas visiškai nesiklijavo. Žaidėjai daug klydo tiek gynyboje tiek puolime. To pasekoje sužaidus pusę kėlinio laiko svečiai atsilikinėjo jau 16 taškų(40:24). D. Valatkevičiaus ir I.Krukonio vedama „Celsio“ komanda nemažino apsukų ir iki ilgosios pertraukos likus trims minutėms, komandas skyrė jau nepadori 21 taško atžyma – 47:26. Svečiams niekaip nepavykdavo rasti būdų kaip pelnyti taškus, nekrito net ir metimai iš gerų padėčių. Prieš ilgąją pertrauką šeimininkai užtikrinti pirmavo ir laikė žaidimo vadžias savo rankose – 53:31.

Po didžiosios pertraukos I.Krukonis tolimu metimu padinino savo komandos persvarą iki 25 taškų (56:31). Svečiai vis dėlto atrado savyje jėgų ir sportinio pykčio kovoti iki galo. Varžovai pagaliau pradėjo nebepataikyti, o „Senukams“ atsirišo krepšys. Sužaidus pusę kėlinuko komandas skyrė visdar triuškinanti 20 taškų šeimininkų persvara. Svečiai nestabdė apsukų ir sužaidus dar porą minučių sumažino savo deficitą jau iki 15 taškų (60:45). Tačiau likusį laiką „Celsio“ krepšininkai susikaupė ir susigražino rungtynių kontrolę į savo rankas ir prieš paskutinį ketvirtį visdar užtikrintai pirmavo – 66:47.

Ketvirtąjame kėlinuke svečiai nusprendė rizikuoti viskas arba nieko pradėjo naudoti zoninę gynybą. Tai išmušė varžovus ir sėkmingą atkarpą sužaidę „Senukų“ krepšininkai vėl sumažino atsilikimą iki 13 taškų. Tačiau visiškai perimti rungtynių kontrolė nepavyko, po kelių sėkmingų atakų šeimininkai vėl atitrūko. Ilgesnę kėlinio dalį yravo lygus žaidimas, abi komandos vis apsikeisdavo rezultatyviomis atakomis. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes svečiams, po labai ilgos pertraukos, pavyko sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus (75:67), tačiau lemiamoje rungtynių fazėje svečių metimai skriejo pro šalį ir jiems nieko daugiau šiame mače nuveikti nepavyko. Rungtynes rezultatu 80:68 laimėjo „Celsio“ krepšininkai.

Po rungtynių pakalbintas „Celsio“ treneris Liutauras Pečkaitis įvardijo pagrindinę priežastį, kodėl jo komanda taip užtikrintai pradėjo rungtynes:

„Šių rungtynių nusiteikimą lėmė pralaimėjimas pirmosiose rungtynėse savo salėje. Jis įkvėpė mus lemtingai kovai. Antrosios rungtynės parodė, ką galime iš tikrųjų, o trečiosiose tiesiog norėjome užtvirtinti viską antrąją pergale. Buvom nusiteikę kovoti ir to pasekoje šiandien pasiekta pergalė.“

Celsis: Ignas Krukonis – 26 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Žilvinas Balynas – 13 tšk. (10 atk. kam.), Audrius Bartkus – 11 tšk., Deividas Valatkevičius – 11 tšk.

Senukai: Andrius Zapalskis – 22 tšk. (10 išpr. praž.), Mantas Gudeliauskas – 18 tšk. (7 perimt. kam.), Šarūnas Kenstavičius – 12 tšk.

„Celsis“ ketvirtame kėlinyje įveikė „RVG Baldus“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 22:20 val.)„Best 4 You“ savoje salėje pamokė „Senukus“ (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 20:51 val.)„Legama“ įveikė „Senukų“ ekipą (2015 lapkričio 14 d., šeštadienis, 23:15 val.)„Celsis“ užtikrintai susitvarkė su „Senukais“ ir išlygino serijos rezultatą (2016 kovo 11 d., penktadienis, 22:30 val.)„Celsis“ antroje rungtynių pusėje įrodė pranašumą prieš „Festo & IT-Taškas.lt kompiuterius“ ir žengė į ketvirtfinalį (2016 vasario 28 d., sekmadienis, 21:03 val.)„Celsis“ antroje rungtynių pusėje susitvarkė su „Coca-cola“ vyrais (2016 sausio 12 d., antradienis, 21:12 val.)„Celsis“ nukovė „ASU & Co „AgroVis“ (2016 sausio 06 d., trečiadienis, 00:12 val.) „Celsis“ po permainingos kovos palaužė „RVG Baldai“ ekipą (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 21:58 val.)„Senukai“ po lengvos kovos įveikė ASU & CO „AgroVIS“ ekipą. (2016 vasario 26 d., penktadienis, 21:56 val.)„Celsis“ nesunkiai susitvarkė su „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipa (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 21:37 val.)