RVG Baldai vs Celsis (69:79)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Didysis finalas
2016 balandžio 02 d., Šeštadienis, 18:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Rungtynių pabaigoje solidžiau sužaidęs „Celsis“ pasidabino aukso medaliais

2016 balandžio 02 d., Šeštadienis, 20:27 val., peržiūros: 980

Šeštadienį, kovo 2 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „Įmonių“ lygos, „Rind“ pirmenybių, Mažosios taurės didžiojo finalo rungtynės, tarp šeimininkų statusą turėjusių „RVG baldų“ ir svečių „Celsio“ ekipų. Rungtynių pradžioje kiek geriau startavę aikštės šeimininkai šiek tiek atitrūko, tačiau antro kėlinuko pabaigoje rezultatyviau sužaidęs „Celsis“ pasivijo priešininkus ir rezultatą išlygino. Po ilgosios pertraukos „RVG baldų“ puolimas užstrigo, kuo puikiai pasinaudoję svečiai kiek atitrūko. Vis tik, aikštės šeimininkai dar buvo pasiviję varžovus, tačiau rungtynių pabaigoje solidžiau sužaidę „Celsio“ krepšininkai pasiekė pergalę bei pasidabino aukso medaliais. 69:79 (27:24, 16:19, 10:15, 16:21).

Susitikimą abi komandos pradėjo apylygiai, tačiau šiek tiek vėliau kelis epizodus sėkmingai sužaidę aikštės šeimininkai įgijo kelių taškų pranašumą. Vis tik, taip lengvai nusileisti nesiruošę „RVG baldai“, daugiausiai J. Pilecko pastangomis surinko kelis taškus iš eilės ir rezultatą išlygino. Per likusį laiką iki kėlinuko pabaigos svečius į priekį tempė E.Šipila ir M.Gailiūnas, kurių dėka „RVG baldai“ įgijo kelių taškų atotrūkį, tačiau svečiai dar sugebėjo rezultatą išlyginti. Nepaisant to, paskutinę sekundę iš toli pataikęs J.Pileckas išvedė „RVG baldus“ į priekį. 27:24.

Antrojo kėlinuko pradžioje žaidimas tarp komandų klostėsi apylygiai ir jos abi viena po kitos keitėsi sėkmingai išpuoliais. Vis tik, kelis epizodus geriau sužaidę šeimininkai sugebėjo įgyti šešių taškų pranašumą, tačiau čia pat sėkminga atkarpa atsakęs „Celsis“ ir vėl prisivijo priešininkus. Kiek vėliau, po M. Stankevičiaus ir E. Šipilos taiklių tolimų metimų skirtumas tarp komandų ir vėl šoktelėjo iki šešių taškų, tačiau per likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios spurtą 2:8 sužaidę svečiai rezultatą išlygino. 43:43.

Po ilgosios pertraukos varžovų gynyboje strigę „RVG baldai“ nesugebėjo pelnyti taškų beveik pusę trečiojo kėlinio, kai, tuo tarpu, aktyviai puolime žaidę „Celsio“ krepšininkai surinko devynis iš eilės. Tik įpusėjus ketvirčiui pirmuosius taškus pelnę aikštės šeimininkai dar sugebėjo atsitiesti ir po spurto 6:0 skirtumas tarp komandų ištirpo iki trijų taškų. Vis tik, kėlinuką geriau užbaigę svečiai prieš lemiamą kėlinuką turėjo penkių taškų atotrūkį. 53:58.

Lemiamos rungtynių dalies pradžioje šeimininkai iškart sumažino atsilikimą iki trijų taškų, tačiau čia pat du tritaškius iš eilės pataikęs D.Valatkevičius atitolino svečius devynių taškų skirtumu. Aikštėje pasirodęs J.Pileckas surinko penkis taškus iš eilės ir taip inicijavo „RVG baldų“ spurtą 10:0, kurio dėka jiems pavyko perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau nieko nelaukęs I.Krukonis smeigė dar vieną tritaškį bei sugrąžino persvarą į „Celsio“ pusę. Kiek vėliau šeimininkai dar buvo išlyginę rezultatą, tačiau per likusį laiką daugiau nei taško nepelnę „RVG baldai“ buvo priversti pripažinti priešininkų pergalę rezultatu 69:79.

Naudingiausiu didžiojo finalo kepšininku buvo pripažintas „Celsio“ žaidėjas Julius Svirka, kuris pelnė 14 taškų, atkovojo net 22 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus, taip surinkdamas 34 naudingumo balus.

Po pralaimėjimo Jomantas Eibukas kalbėjo: „Mus nužudė tie gynyboje neatkovoti kamuoliai. Leidome varžovams atakas kartoti po du ar tris kartus, kol, galų gale, jie pelnydavo taškus. Keli svarbūs metimai tiesiog išsisuko…. Rizikavome, spaudėme, į aikštę leidome mobilesnį penketuką ir nors pradžioje Stankevičius su Šipila gerai kovojo dėl kamuolių, bet vėliau sustojo ir čia, manau, buvo kertinis momentas. Sveikinu priešininkus su pelnyta pergale“.

„RVG Baldai“: Edgaras Šipila – 21 tšk. (10 atk. kam.), Mantas Stankevičius – 16 tšk. (7 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Justinas Pileckas – 13 tšk.

„Celsis“: Ignas Krukonis – 23 tšk. (5 išpr. praž.), Deividas Valatkevičius – 23 tšk. (5 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Žilvinas Balynas – 15 tšk. (11 atk. kam.), Julius Svirka – 14 tšk. (22 atk. kam., 5 rezult. perd.)

Ketvirtame kėlinuke užstrigę „RVG baldai“ nusileido pogrupio autsaideriams (2016 vasario 03 d., trečiadienis, 23:31 val.)ASU & Co „AgroVIS“ tik rungtynių pabaigoje palaužė „RVG Baldai“ (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 00:11 val.)„RVG Baldai (S)“ tik rungtynių pabaigoje palaužė „Vėjų linija & Garliavos duona“ ekipą (2016 sausio 05 d., antradienis, 00:21 val.)Antroje rungtynių pusėje „Senukai“ įrodė pranašumą prieš „Celsis“ (2016 kovo 09 d., trečiadienis, 21:55 val.)„Celsio“ vyrai tik rungtynių pabaigoje įrodė pranašumą prieš „ASU &CO AgroVIS“ krepšininkus (2015 gruodžio 19 d., šeštadienis, 17:51 val.)„Ryterna“ parklupdė negausiai susirinkusius „Celsio“ krepšininkus (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 23:34 val.)„Celsis“ po pratęsimo palaužė iki tol nepralaimėjusią „Rapalą“ (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 00:20 val.)Permainingo žanro rungtynių tiesiojoje dominavo „Rapala“ (2015 lapkričio 05 d., ketvirtadienis, 23:18 val.)Dramatiška kova baigėsi „Karo medicinos tarnybos“ pergale (2015 spalio 19 d., pirmadienis, 22:54 val.)Puikiai sužaista antra rungtynių pusė leido „RVG Baldams“ žengti į pusfinalį (2016 kovo 08 d., antradienis, 00:55 val.)