Detas ‒ Hoptrans & BRGroup vs Vilmista (99:97)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 14 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Pratęsime keturiese likę „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ krepšininkai skėlė skaudų antausį „Vilmistai“

2015 gruodžio 14 d., Pirmadienis, 22:26 val., peržiūros: 996

Gruodžio 14-ąją dieną, pirmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės I pogrupio dvikova tarp namuose žaidusios „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ ekipos ir svečių vaidmenyje buvusių „Vilmistos“ krepšininkų.

Susitikimas prasidėjo 11-ųjų numeriu mikrodvikova. Pradžioje 5 taškus surinko „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ aukšaūgis M.Rutkauskas, tačiau kitoje barikadų pusėje taip pat dviem tiksliais metimais atsakė E.Pleta (5:4). Aikštės šeimininkai kurį laiką neužleido pirmaujančiųjų pozicijos ir laikėsi priekyje trapiu skirtumu. Likus žaisti 3 minutes, G.Mikėnas atstatė pusiausvyrą (14:14), o po kurio laiko „Vilmista“ paspartino žingsnį, spurtavo 0:6 ir perėmė estafetę (14:17). Taiklūs L.Krivicko metimai sutrukdė įsismaginusiems svečiams dar labiau atitrūkti, tačiau po pirmųjų 10 minučių minimali persvara išliko „Vilmistos“ rankose – 18:19.

Antrojo ketvirčio starte L.Krivickas dar kartą nuginklavo priešininkų gynybą ir persverė rezultatą savo ekipos naudai (20:19). Vis dėlto, žaidimo skonį pajautusi „Vilmista“ toliau ganėtinai lengvai draskė oponentų gynybą, beveik 3 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 0:10 (pusę šių taškų surinko Š.Orlovas) ir dar pirmoje kėlinio pusėje „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ atsidūrė nokdaune (20:29). Nors dar vienas M.Rutkausko tritaškis pabudino sustingusį aikštelės šeimininkų puolimą ir braukė nuostolius iki 6 taškų (23:29), tačiau į tai G.Džiaugys atsakė dviem tolimais šūviais ir padidino savo komandos atotrūkį iki dviženklio (23:35). Antroje kėlinio pusėje „Vilmista“ išlaikė saugų atstumą ir tik paskutinėmis pirmosios susitikimo pusės akimirkomis, 5 taškus be atsako surinkę aikštelės šeimininkai, sumažino atsilikimą iki 7 taškų. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 34:41.

Po didžiosios pertraukos viskas ėmė verstis aukštyn kojomis ir iniciatyvą į savo rankas čiupo „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“. R.Dailidės kariauna startavo 5 taškais iš eilės ir priartėjo iki 2 taškų (39:41), o netrukus ir pakreipė įvykius sau naudinga linkme. Dar 8 aikštelės šeimininkų taškais be atsako ne tik galutinai panaikino turėtą deficitą, bet ir leido „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ komandai po ilgokos pertraukos įsiveržti į priekį (47:43). Praradę ne tik žaidimo kontrolę, bet ir turėtą taškų bagažą, „Vilmistos“ krepšininkai vėliau pralaužė ledus ir atstatė lygybę (47:47), tačiau dar kurį laiką nusverti rungtynių svarstyklių savo pusėn svečiams nepavyko. Antroje kėlinio pusėje, daugiausiai G.Džiaugio bei Š.Petraičio rezultatyvių atakų dėka, „Vilmista“ susigrąžino pranašumą į savo rankas (57:61) ir jį išlaikė savo pusėje iki ketvirčio pabaigos. Po trijų kėlinių svečiai tenkinosi 2 taškų persvara – 59:61.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos taškus rinkosi vienodu tempu, bet pranašumą savo pusėje nuolat laikė „Vilmista“. Tik kėlinio viduryje „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ kilo į šturmą, kuris baigė spurtu 10:2 (6 taškus pelnė L.Krivickas), ir pirmaujanti komanda pasikeitė (75:71). Kelias minutes aikštės šeimininkai paliko „Vilmitą“ užnugaryje, tačiau lemiamu momentu G.Džiaugio ir Š.Petraičio tandemas užkūrė varžovams pirtį, Šis duetas iniciavo spurtą 0:8 ir, likus žaisti 43 sekundes, 4 taškų atotrūkiu jau džiaugėsi svečiai (79:83). Nors tai ir nebuvo paskutiniai „Vilmistos“ taškai ketvirtajame kėlinyje, tačiau lemiamu momentu „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ į priekį ėmė tempti L.Krivickas, kuris realizavo dvitaškį su pražanga, o likus žaisti 21 sekundę, smeigė itin sudėtingą tritaškį ir išlygino rezultatą. Lemtinga „Vilmistos“ ataka, galėjusi išplėšti pergalę, baigėsi netiksliu tritaškiu ir komandos perkėlė santykių aiškinimąsi į pratęsimą. Po keturių kėlinių rezultatas buvo 85:85.

Pratęsimo pradžioje abi komandos veržėsi į priekį ir bent kuriam laikui turėjo savo pusėje bent jau minimalią persvarą. Š.Orlovo ir Š.Petraičio pastangomis „Vilmista“ žaibiškai šovė į priekį 0:8 ir gerokai sutvirtino savo pozicijas (88:95), bet „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ nenuleido rankų. R.Dailidės armija atsakė identiška atkarpa ir, likus žaisti beveik 2 minutes, A.Baltuškonis persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai (96:95). Tiesa, kovojant dėl kamuolio, M.Rutkauskas užsidirbo penktąją asmeninę pražangą ir paliko aikštėje keturis savo komandos draugus. G.Džiaugio baudų metimai nusvėrė svarstykles svečių pusėn (96:97), bet net ir likę keturiese, „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ krepšininkai nesutriko. Likus žaisti 1,5 minutės, L.Krivickas pasiuntė dar vieną taiklų tritaškį ir išvedė į priekį „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ ir intriga pasiekė kulminaciją. Paskutinėje rungtynių atkarpoje tiek „Vilmista“ turėjo šansų pakreipti viską kita linkme, tiek „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ įtvirtinti pergalę, tačiau nė vienas metimas tikslo nepasiekė ir aikštelės šeimininkų ketvertukas išlaikė persvarą savo pusėje iki finalinės sirenos. Galutinis dvikovos rezultatas – 99:97.

Remigijus Dailidė („Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“):

Pamatėme gražią ir emocingą kovą su pratęsimu. Jo pabaigoje likote keturiese, tačiau tai nesutrukdė Jums laimėti. Kokios to priežastys?

„Galbūt čia pasireiškė savotiškas komandos susicementavimas – visi buvo kaip vienas kumštis. Visi vyrai šiandien atidavė visas jėgas ir kovėsi iki pat galo. Tas ir lėmė šią gražią pergalę.“

„Vilmista“ rungtynių nekomentavo.

„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ pergalės kalviais buvo L.Krivickas (46 tšk., 13 atk. k., 8 rez. p., 5 per. k., 8 išpr. pr., 53 naud. b.), V.Dailidė (17 tšk., 6 rez. p.), M.Rutkauskas (14 tšk., 10 atk. k.), P.Daunys (10 tšk., 8 atk. k.), A.Baltuškonis (7 tšk.) ir V.Šakauskis (5 tšk., 10 atk. k.).

„Vilmistos“ gretose pasižymėjo Š.Petraitis (36 tšk., 8 atk. k., 5 rez. p., 9 išpr. pr., 33 naud. b.), G.Džiaugys (25 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr.), Š.Orlovas (12 tšk., 12 atk. k.), G.Mikėnas (10 tšk., 7 rez. p.), K.Bitė (6 tšk., 12 atk. k.), M.Vilimas (4 tšk., 10 atk. k) ir E.Plenta (4 tšk., 9 atk. k.).

„Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažojoje taurėje tai buvo pirmosios rungtynės abiems ekipoms.

Antroje pusėje susiėmę „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ krepšininkai įveikė „Vilmistą“ (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 23:15 val.)„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ nesuteikė vilčių „Celsio“ šešetukui (2015 gruodžio 07 d., pirmadienis, 22:24 val.)„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ pagaliau iškovojo pirmąją pergalę prieš „Dentist Team“ (2015 lapkričio 16 d., pirmadienis, 23:38 val.)Po atkaklios kovos „Omega“ įveikė „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ ekipą (2016 vasario 08 d., pirmadienis, 22:44 val.)Rungtynes tragiškai pradėjęs „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ patyrė antrą nesėkmę (2015 lapkričio 02 d., pirmadienis, 23:01 val.)„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ tapo antrąja pusfinalio dalyve (2016 kovo 10 d., ketvirtadienis, 01:06 val.)Detas ‒ Hoptrans & BRGroup įveikė Dentist Team (2016 vasario 22 d., pirmadienis, 23:32 val.)„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ pusfinalį pradėjo pergalę prieš „RVG Baldus“ (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 23:12 val.)Pirmajame kėlinyje atitrūkę „ASS & Endress H“ nugalėjo „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ ekipą (2016 vasario 15 d., pirmadienis, 22:13 val.)Puiki antroji rungtynių dalis lėmė „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ pergalę (2016 sausio 25 d., pirmadienis, 22:59 val.)