BC STUDENTAI vs AKIS (52:69)C lyga » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2011 vasario 06 d., Sekmadienis, 20:15 val. @ Santaros gimnazija, Baltų pr. 51, Kaunas LT-48239

Įtemptose rungtynėse pergalę pasiekė "Akis"

2011 vasario 06 d., Sekmadienis, 22:13 val., peržiūros: 4387

Vėlyvą sekmadienio vakarą Kauno Santaros gimnazijos sporto salėje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio "C" lygos "Baltik Sport" pirmenybės. Komandos susitiko primąjį kartą iššūkio taurėje, šeimininkai "BC Studentai" patyrė trečiiąjį pralaimėjimą iš keturių, o svečiai "Akis" pirmajame ture pralaimėję visas 10 varžybų šiuo metu antrajame ture neturi nė vieno pralaimėjimo. Varzybos klostėsi šeimininkų atžvilgiu sunkiai, jau pirmajame kėlinyje tik devintąją minutė be baudų metimų pavyko pasižymėti dvejais taškais. Vis gi rezultatas po truputi tirpo ir jau trečiajame kėlinuke komandas tebeskyrė vos 4 taškai. Dramatiškoje ketvirtojo kėlinio pabaigoje skirtumas sumažėjo vos iki dviejų taškų, bet tada vadžias paleidę šeimininkai atidavė pergalę svečiams rezultatu 52:69.

Pirmasis kėlinukas šeimininkams leido sukaipti didesnę persvarą, jau nuo pirmųjų minučių atidarę sąskaitos kraitį "Akis" įgijo 6 taškų persvarą. Tik tada aikštelės šeimininkai sugebėjo pelnyti tašką baudos metimu, o po sėkmingos svečių atakos dar du taškus baudų metiamis pridėjo komandos kapitonas Mantvydas Leknickas. Vis gi dar vis nepavyko atsigauti "BC Studentams", o svečiai ir toliau kaupė persvarą, kuri siekė net 12 taškų po Dariaus Pauliukevičiaus taiklaus tolimo metimo. Vis gi tik devintąją minutę Egidijus Račinskas pelnė savo komandai taškus žaidime , o sekančioje atakoje pakartojo tą patį. Tai gi po pirmojo kėlinuko rezultatas buvo 7:16.

Antrajame kėlinuke kiek atsipalaidavo svečių ekipa, kadangi pirmame kėlinuke nė karto neklydę čia padarė net 6 klaidas. O ir šeimininkai labiau susikaupę pradėjo daryti sėkmingesnes atakas ir privertė vis dažniau prasižengti varžovus, taip stodami prie baudų metimo linijos ir mažindami skirtumą. Įpusėjus kėlinukui po M.Leknicko dvejų taškų komandas skyrė tik 6 taškai 18:24. O po dar kelių atakų ir pataikytų visų keturių baudos metimų skirtumas sumažėjo iki 2 taškų 24:26. Visgi pabaigą geriau sužaidė svečiai ir po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 25:30.

Trečiasis kėlinukas vėl atnešė vargo "Akis" komandai, savo žaidimą atrado Laurentas Mekionis, kuris mažino skirtumą iki 3 taškų. Tačiau centro puolėjas Kęstutis Garliauskas pelnė du taškus su pražanga po krepšiu, bet L.Mekionis dar kartą sėkmingai atakavo varžovų krepšį sunkiu metimu pats atsidurdamas ant salės grindų. Komandos žaidimą subalansuoti bandė A.Zadorožnyj pataikydamas iš toli, o kai svečių ekipa turėjo vėl 9 taškų persvarą, kėlinuko pabaigą geriau sužaidė šeimininkai ir ėjo ruoštis lemiamam ketvirčiui rezultatui esant 40:44.

Paskutinis kėlinukas prasidėjo L.Mekionio dvejais taškais, bet čia vėl jo žaidimą stabdė K.Garliausko taip pat du taškai. O po dar vieno L.Mekionio sėkmingo reido po krepšiu žaidėjas užsigavo akį, bet tai jam nesutrugdė sekančioje atakoje pataikyti iš toli ir sumažinti skirtumą iki 2 taškų 47:49. Visgi čia baigėsi kova, kadangi nuo atsarginių žaidėjų suolėlio pakilęs E.Šalkauskas pradėjo diriguoti žaidimą taip išvesdamas komandą į pergalę rezultatu 52:69.

Po rungtynių šeimininkai komentavo rungtynes taip:" Žaidėme šiandien neblogai ir, manau, buvome verti pergalės, bet teisėjų klaidos ištikro – kuomet varžovam užfiksuoja, o mums neužfiksuoja, tai sunku žaisti. Šiaip teisėjai dirba ne vienus metus, bet manau sušvilpė vienas prasčiausių rungtynių". O "Akis" komandos treneris komentavo:" Šiandien sunkios varžybos, šiandien varžovas nebuvo parankus, mes nebuvom nusiteikę kovai, bet gavosi taip kaip gavosi sudėtingesnė kova, nors ir neparankus varžovas. Turim patyrusių žaidėjų, kurie padarė savo darbą ir laimėjom. Smagi pergalė ačiū visiems".

"BC Studentai": Laurentas Mekionis (20), Mantvydas Leknickas (12), Paulius Širvys (7).

"Akis": Tomas Venslauskas (18), Egidijus Šalkauskas (11), Andrius Lapinskas (11).

Užtikrintai sužaista rungtynių pabaiga pergalę pasiekti leido BC "Studentams" (2011 vasario 20 d., sekmadienis, 22:18 val.)"Šakių Splitas" rungtynių pabaigoje nugalėjo "Akis" ekipą (2010 lapkričio 30 d., antradienis, 01:17 val.)"SPR" pergalei pasiekti prireikė pratęsimo (2011 vasario 13 d., sekmadienis, 22:28 val.)"Šlienavos Nanas" apgynė namų sienas (2010 gruodžio 03 d., penktadienis, 22:45 val.)Nerezultatyviose varžybose pergalę iškovojo "KK Snaiperiai & Krepsininkas.net" (2010 gruodžio 05 d., sekmadienis, 20:58 val.)Po pirmojo įtempto kėlinuko "BC Studentai" neatsilaikė prieš "Ice" (2010 gruodžio 19 d., sekmadienis, 23:28 val.)Tik po pratęsimo pirmąją pergalę šventė "BC Studentai" komanda (2010 gruodžio 05 d., sekmadienis, 22:16 val.)"BPG & Banga" lengvai nugalėjo "Akis" komandą (2010 lapkričio 20 d., šeštadienis, 19:12 val.)Po sunkių rungtynių "Akis" žengė į ketvirtfinalį (2011 kovo 23 d., trečiadienis, 23:53 val.)Po sunkios antros rungtynių dalies "BC Rykliai" įveikė "BC Studentai" ekipą (2011 sausio 17 d., pirmadienis, 23:12 val.)