Akademija vs BC „BOOM“ (61:70)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 lapkričio 18 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Beveik visą susitikimą atsilikinėjusi „Akademija“ taip ir nepavijo BC „Boom“

2015 lapkričio 18 d., Trečiadienis, 23:07 val., peržiūros: 1270

Lapkričio 18-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „C“ lygos „ALT reklama pirmenybių A pogrupio akistata tarp savo aikštėje žaidusios „Akademijos“ ir svečių teisėmis atvykusių „BK Centre“ krepšininkų.

Rungtynių pradžioje vyko atkakli kova taškas į tašką, tačiau ne itin rezultatyvi. Po A.W.Lawal ir A.Lencevičiaus dvitaškių BC „Boom“ atitrūko rezultatu 4:7, bet po kurio laiko dvitaškį su pražanga realizavo R.Trepočka ir atstatė pusiausvyrą (7:7), o netrukus tuo pačiu pasižymėjo J.Jasaitis ir persvėrė rezultatą „Akademijos“ naudai (10:9). Visgi, pranašumu savo pusėje aikštės šeimininkai džiautėsi trumpai ir paskutinėmis ketvirčio minutėmis persvarą savo pusėn susigrąžino BC „Boom“ ekipai, kuri po pirmųjų 10 minučių džiaugėsi 4 taškų atotrūkiu – 14:18.

Antrojo kėlinio starte L.Juknio armija prisikasė iki 2 taškų (16:18), bet vėliau stabtelėjo ir vėl paleido varžovus į priekį. Beveik 5 minutes tylėjusi „Akademija“, į savąjį krepšį praleido 11 taškų be atsako ir leido L.Gudaičio auklėtiniams pabėgti į priekį dviženkliu skirtumu (16:29). Įpusėjus ketvirčiui aikštės šeimininkai nutraukė taškų badą, tačiau per likusį laiką vistiek rungtyniavo gana blankiai ir neišvengė didesnių nemalonumų. Įsismaginę BC „Boom“ krepšininkai, įpusėjus mačui susikrovė 16 taškų bagažą ir laimėjo du kėlinius rezultatu 20:36.

Po didžiosios pertraukos „Akademija“ sukruto, realizavo porą tritaškių ir laimėta atkarpa 10:2 padėjo svečiams braukti nuostolius perpus (30:38). Visgi vėliau BC „Boom“ kurį laiką neprisileido priešininkų arčiau ir išlaikė šiokį tokį atstumą. Po J.Merkio dvitaškio svečiai susigrąžino 13 taškų pranašumą (34:47), tačiau antroje kėlinio dalyje prabilo E.Staugaitis ir du šio krepšininko tritaškiai sušvelnino skirtumą iki 6 taškų (42:48). Paskutinėje trečiojoje kėlinio atkarpoje BC „Boom“ šiek tiek atsgriebė, bet prieš lemiamą susitikimo dalį komandas skyrė vienženklis taškų skaičius ir intriga išliko gyva – 42:51.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje abi komandos netylėjo. Tiesa, nebeturintys kur trauktis „Akademijos“ krepšininkai suskubo gelbėtis ir pamėgino kilti į lemiamą šturmą. Pora tikslių tritaškių ir BC „Boom“ ekipai beliko 5 taškai (50:55), o netrukus aikštės šeimininkai ištirpdė deficitą iki 4 taškų (54:58). Visgi, L.Gudaičio kariauna nebuvo linkusi paleisti žaidimo vadžių iš savo rankų ir žaibiškai padvigubino skirtumą (54:62). Dvikovos finiše „Akademija“ toliau nenuleido rankų ir vėl prikėlė intrigą (60:64), tačiau užtikrintai rungtyniaujantys BC „Boom“ krepšininkai pergalės iš rankų nepaleido ir laimėjo susitikimą rezultatu 61:70.

Laisvydas Gudaitis (BC „Boom“):

Jeigu žvelgtume į komandos laiką pirmaujant, tai šiuo rodikliu neabejotinai lenkėt varžovus ir beveik visą susitikimą buvote priekyje. Nepaisant to, ramu nebuvo ir varžovai nuolatos lipo ant kulnų. Kas leido išlaikyti pergalę savo rankose?

„Kai įgijome šiek tiek didesnį taškų pranašumą, atsipalaidavome. Galbūt yrai šiek tiek ankstokai patikėjo pergale, o varžovai iš eilės pataikė kelis tritaškius, padarė keletą greitų atakų ir mūsų pranašumas greitai sumažėjo. Aišku lemiamu momentu vėl susiėmėme gynyboje, pradėjom intensyviau gintis ir stabilizavome situaciją. Kas liečia gynybą, tai ir pradėjome rungtynes ne itin intensyviai, ir jų eigoje dar buvo keletas atkarpų, kurios buvo tarsi iš sulėtinto filmo. Galbūt dėl to, kad vėlyvas metas ir visi išsimušę iš vėžių ir pavargę. Džiaugiuosi, kad lemiamu momentu susiėmė vyrai į rankas ir pasiekėme pergalę.“

Linas Juknys („Akademija“):

Kodėl beveik visas rungtynes vilkotės varžovams iš paskos?

„Realiai, tai mes šiandien sprendėm klausimus ne kaip laimėti šias rungtynes, o kaip į jas susirinkti. Galiausiai šiokią tokią sudėtį surinkom ir pasirodo, kad pakankamo pajėgumo, kad mestume rimtą iššūkį varžovams. Dar galbūt koja pakišo tai, kad tai mums buvo pirmos rungtynės ir pirmoje pusėje vyko daug eksperimentų. Antroje pusėje dėmesį skyrėm specializacijai ir mėginom perimti vadžias. Deja, nepavyko. Sveikiname oponentus su pergale, o mes stengsimės ir toliau tobulėti kiekvienose varžybose.“

BC „Boom“ ekipoje pirmaisiais smuikais griežė Ž.Pilipavičius (11 tšk.), Ž.Baginskas (10 tšk.), G.Jankauskas (9 tšk., 6 atk. k.), A.Lencevičius (9 tšk.), O.Sarpalius (8 tšk., 8 atk. k.) ir V.Marcinauskas (6 tšk., 8 atk. k.).

„Akademijos“ gretose pasižymėjo M.Gudeliauskas (23 tšk., 5 rez. p.), E.Staugaitis (15 tšk., 7 atk. k.), R.Trepočka (9 tšk., 7 atk. k.), J.Jasaitis (7 tšk.) ir T.Jankevičius (4 tšk., 9 atk. k.).

BC „Boom“ tai buvo penktoji pergalę „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybėse iš tiek pat mėginimų (5-0). „Akademijos“ sąskaitoje trys laimėjimai ir dvi nesėkmės (3-2).

Beveik visas rungtynes pirmavusi „Akademija“ palaužė „Kauno technikos kolegiją“ (2016 sausio 25 d., pirmadienis, 23:29 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi „Akademija“ nugalėjo „Brentex Trailer“ krepšininkus (2016 sausio 19 d., antradienis, 01:10 val.)Be keitimų rungtyniavusi „Akademija“ paguldė ant menčių „Kėdainius“ (2015 lapkričio 23 d., pirmadienis, 22:20 val.)Fantastiškai ketvirtąjį kėlinį sužaidusi „Akademija“ pavogė pergalę iš BC „Straight“ ekipos (2016 vasario 16 d., antradienis, 01:05 val.)Puikiai sužaistas trečiasis ketvirtis leido „Akademijai“ nugalėti „Brentex Trailer“ (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 22:17 val.)SK „Neveronys“ užtikrintai nugalėjo „Akademijos“ ekipą (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 00:31 val.)„Hidraulinės Sistemos“ palaužė BC „Boom“ pasipriešinimą (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 20:41 val.)„Akademija“ nesunkiai susitvarkė su „Ryterna group“ ekipa (2015 spalio 20 d., antradienis, 22:42 val.)„Akademija“ išvargo pergalę prieš „BK Centre ‒ 2“ (2015 spalio 24 d., šeštadienis, 21:03 val.)Atkaklioje dvikovoje „Kaišiadorys“ šventė pergalę prieš BC „BOOM“ (2016 vasario 20 d., šeštadienis, 19:14 val.)