Hidraulinės sistemos vs SK „Neveronys“ (71:62)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Didysis finalas
2016 balandžio 30 d., Šeštadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

C lygos Didžiosios taurės čempionai ‒ „Hidraulinių sistemų“ krepšininkai

2016 gegužės 01 d., Sekmadienis, 00:00 val., peržiūros: 1739

Balandžio 30-ąją dieną, šeštadienį, A. Sabonio sporto centre įvyko „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Didžiosios taurės finalas, kuriame jėgas surėmė „Hidraulinės sistemos“ ir SK „Neveronys“ krepšininkai.

Rungtynės prasidėjo „Hidraulinių sistemų“, vedinų T. Vasiliausko, spurtu 12:0. Po tokio nokdauno, SK „Neveronys“ greitai atsitiesė ir sumažino skirtumą iki 12:6. Tada vėl sekė puiki „Hidraulinių sistemų“ atkarpa 8:0, po kurios jų pranašumas jau siekė keturiolika taškų 20:6. Ir nors SK „Neveronys“ iškart sumažino skirtumą iki 20:10, tačiau M.Kudakas, pataikęs keturis taškus, ir T.Vainoris, pataisęs komandos draugo netaiklų metimą, leido „Hidraulinių sistemoms“ po pirmo kėlinuko turėti solidų pranašumą 26:10.

Antrajame ketvirtyje septynis iš eilės taškus įmetė SK „Neveronių“ ekipos krepšininkas A.Švelnys, kurių dėka pavyko jo ekipai sumažinti skirtumą iki 31:21. Tada dar vieną puikią atkarpą surengė SK „Neveronys“ ir po keturių G. Purausko baudų metimų turėtas „Hidraulinių sistemų“ šešiolikos taškų pranašumas po pirmojo kėlinuko beveik ištirpo iki 31:29. Visgi, po taiklių M. Kudako ir T. Vasiliausko metimų „Hidraulinių sistemos“ galėjo lengviau atsikvėpti, padidindamos savo persvarą iki 36:29. Tačiau kėlinuko pabaigoje V. Žvirblio tolima bomba leido SK „Neveronims“ priartėti iki 36:32.

Trečiojo kėlinuko pradžioje keturis taškus pelnė E.Jašinskas, leisdamas SK „Neveronims“ išlyginti rungtynių rezultatą 36:36. Tačiau tada „Hidraulinių sistemos“ parodė charakterį – du taiklius tritaškius įmetė T.Vasiliauskas, po dvitaškį įmetė M.Kudakas ir T.Vainoris, o paskutinį akordą šioje atkarpje dėjo I.Krukonis, tolimu metimu padidindamas savo ekipos pranašumą iki 49:36. Ir nors pavyko SK „Neveronims“ sumažinti pranašumą iki 51:45, visgi kėlinuko pabaiga priklausė „Hidraulinėms sistemoms“, kurios kėlinuką pabaigė taikliu T. Gudaičio tritaškiu, po kurio „Hidraulinių sistemos“ pirmavo 58:45.

Ketvirtajame kėlinukė labai svarbius tritaškius pataikė V.Žvirblis, po kurio metimų rezultatas sumažėjo iki 60:55. Tačiau tai buvo viskas, ką SK „Neveronims“ pavyko priešpastatyti prieš „Hidraulinių sistemų“ krepšininkus. Ketvirtojo kėlinuko pabaigoje rungtynių nugalėtojas jau nekėlė abejonių ir 2015/16 metų C lygos Didžiosios taurės nugalėtojais tapo „Hidraulinių sistemų“ ekipa, įveikusi SK „Neveronis“ rezultatu 71:62. Finalo MVP tapo „Hidraulinių sistemų“ krepšininkas T.Vainoris.

„Rungtynių pradžia nuteikė labai optimistiškai, tačiau antrajame kėlinuke varžovai beveik prisivijo jus, trečiajame kėlinuke vėl atitrūkote, tačiau ketvirtajame vėl leidote atsirasti intrigai“.

„Hidraulinių sistemų“ ekipos treneris V. Kirilovas: „šiaip tai mes visą sezoną esame intriginė komanda. Mes negalime sau užtikrintai jaustis laimėdami kažkokią rungtynių atkarpą, taigi prisidarom sau problėmų. Bet šiandien vyrai rodė charakterį, nereikėjo uždegti, patys užsidegdavo, patys papliaukšnodavo, apsišaukdavo, paskatindavo ir toliau žaidė savo žaidimą. Norėčiau visiems padėkoti, sezonas buvo, sakyčiau, labai geras. Pagaliau iškovojom čempionų taurę ir, sakyčiau, tai dar labiau motyvuoja. Nors ir esame jau nejauni, esame patyrę, gerbiami varžovai ir taip pat gerbiam savo visus varžovus. Noriu padėkoti, be abejo, mūsų oponentams finale, nedavė iki galo atsipalaiduoti, alsavo į nugarą ir laikė intrigą iki pačio galo.

„Ir populiarus šių dienų klausimas komandai, kuri laimi čempionatą, ar kitais metais žengsite į aukštesnę – B lygą?“

„Negaliu pasakyti, kad taip, bet svarstysime. Viskas svarstytina“.

Rezultatyviausi finalo žaidėjai:

Hidraulinės sistemos: Tadas Vasiliauskas – 19 tšk. (5 perimt. kam.), Martynas Kudakas – 15 tšk., Ignas Krukonis – 11 tšk. (5 rezult. perd., 5 perimt. kam., 6 išpr. praž.), Marius Šumlinskas – 10 tšk. (13 atk. kam.)

SK „Neveronys“: Edvardas Jašinskas – 14 tšk. (11 atk. kam.), Aurimas Švelnys – 13 tšk. (5 išpr. praž.), Vytautas Žvirblis – 12 tšk., Evaldas Jurgaitis – 10 tšk. (12 atk. kam.)

Puikiai kamuoliu dalinęsi „Hidraulinių sistemų“ krepšininkai nugalėjo KK „Kauno partizanai“ komandą (2016 sausio 20 d., trečiadienis, 22:41 val.)„R2P Sport ‒ S/M“ po lengvos kovos palaužė „Hidraulinių sistemų“ ekipą. (2015 gruodžio 11 d., penktadienis, 22:20 val.)Beveik visas rungtynes pirmavę emobilus.lt & SK „Mattas“ pirmoje pusfinalio dvikovoje turėjo pripažinti „Hidraulinių sistemų“ pranašumą (2016 balandžio 13 d., trečiadienis, 22:46 val.)Nuožmioje kovoje „Hidraulinės Sistemos“ išplėšė kelialapį į pusfinalį (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 00:04 val.)BC „BOOM“ patyrė pirmąją nesėkmę, nusileisdami „Hidraulinėms sistemoms“ (2015 lapkričio 27 d., penktadienis, 22:31 val.)„Hidraulinės sistemos“ nepasigailėjo „Savi“ (2015 lapkričio 05 d., ketvirtadienis, 23:15 val.)„Baltic Transline“ parklupdė „Hidraulines sistemas“ (2015 spalio 25 d., sekmadienis, 17:25 val.)„Hidraulinės sistemos“ nesulaukė pasipriešinimo iš „Baltic Transline“ (2015 gruodžio 20 d., sekmadienis, 16:30 val.)Ketvirtame kėlinuke atsibudusios „Hidraulinės sistemos“ panaikino septyniolikos taškų deficitą ir išplėšė pergalę (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 22:45 val.)Sparta nukovė Hidraulines sistemas (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 00:41 val.)