Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija vs Molėtų gimnazija (68:70)„Basketnews.lt 2015“ taurė 10–12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Mažasis finalas
2015 gegužės 12 d., Antradienis, 14:15 val. @ Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, J. Basanavičiaus g. 33, Varėna, LT-65193

Finalinio ketverto šeimininkė Varėnos „Ąžuolo gimnazija“ liko be medalių

2015 gegužės 12 d., Antradienis, 23:16 val., peržiūros: 1202

Antradienį, gegužės 12 dieną, Varėnos „Ąžuolo gimnazijos“ sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt“ Mažosios taurės mažasis finalas, tarp vietos Varėnos „Ąžuolo gimnazijos“ ir svečių „Molėtų gimnazijos“ ekipų. Nuo pat rungtynių pradžios abi ekipos keitėsi rezultatyviomis atkarpomis, todėl skirtumas tarp jų pernelyg daug nesvyravo, ko pasekoje įtemptoje rungtynių pabaigoje fortūna nusišypsojo svečiams, kurie pasidabino bronzos medaliais. 68:70 (19:17, 15:20, 21:20, 13:13).

Rungtynių pradžia buvo pakankamai banguota ir pirmaujanti komanda pasikeitė net keletą kartų. Vis tik, kiek daugiau stabilumo turėję aikštės šeimininkai sugebėjo įgyti dviejų taškų pranašumą. Antrame kėlinuke abi ekipos ir toliau viena po kitos rinko taškus, ko pasekoje aiški lyderė neišryškėjo. Kelis epizodus žymiai geriau sužaidusi „Molėtų gimnazija“ sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas ir prieš ilgąją pertrauką įgyti trapią trijų taškų persvarą. 34:37.

Po ilgosios pertraukos, taiklių tolimų metimų dėka, „Molėtų gimnazija“ dar labiau atitrūko, tačiau nei kiek nusileisti nesiruošę finalinio ketverto šeimininkai čia pat rezultatą išlygino. Vis tik, nežymiai geriau sužaidę svečiai sugebėjo susigrąžinti nedidelę persvarą. Paskutinėje rungtynių dalyje netrūko emocijų. Nors per pirmas kelias minutes „Molėtų gimnazijos“ krepšininkai įgijo, atrodė, pakankamai saugią persvarą, tačiau spurtavę varėniečiai rezultatą išlygino. Likus žaisti mažiau nei pusei minutės varžovai dar bandė gelbėti pražangomis, tačiau užtikrintai sužaidę „Molėtų gimnazijos“ krepšininkai pasidabino bronzos medaliais. 68:70.

Mažojo finalo MVP buvo išrinktas Andrius Banevičius.

Varėnos „Ąžuolo gimnazija“: Vytautas Kukulskis – 16 tšk. (12 atk. kam., 5 perimt. kam.), Meidas Kaziulionis – 11 tšk., Povilas Gancevičius – 10 tšk.

„Molėtų gimnazija“: Dovydas Prušinskas – 23 tšk., Andrius Banevičius – 19 tšk. (15 atk. kam., 7 išpr. praž.), Ignas Šeikis – 14 tšk. (11 atk. kam.)

Po įtemptos kovos Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazija“ pasiekė finalą (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:03 val.)„Molėtų gimnazija“ nepasipriešino raseiniečiams (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:09 val.)Kupiškio Lauryno Stuokos ‒ Gucevičiaus gimnazija parsivežė iš Varėnos kelialapį į pusfinalį (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 22:10 val.)