Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija vs Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija (64:88)„Basketnews.lt 2015“ taurė 10–12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 27 d., Pirmadienis, 15:00 val. @ Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, J. Basanavičiaus g. 33, Varėna, LT-65193

Kupiškio Lauryno Stuokos ‒ Gucevičiaus gimnazija parsivežė iš Varėnos kelialapį į pusfinalį

2015 balandžio 27 d., Pirmadienis, 22:10 val., peržiūros: 926

Balandžio 27-ąją dieną, pirmadienį, Varėnos „Ažuolo“ gimnazijoje įvyko „Basketnews.lt 10-12kl.“ Didžiosios taurės ketvirtfinalio mūšis tarp namuose žaidusių minėtos gimnazijos krepšininkų ir svečių iš Kupiškio – Lauryno – Stuokos Gucevičiaus gimnazijos.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė aikštės šeimininkai (2:0), tačiau į tai Kupiškio krepšininkai atsakė 6 taškais ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (2:6). Tiesa netrukus rungtynėse grįžo pusiausvyra (8:8), o įpusėjus kėliniui tarp ekipų vis dar buvo galima dėti lygybės ženklą (11:11). Antroje kėlinio pusėje Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos auklėtiniai dar kartą įsiveržė į priekį (13:12; 17:14), bet išlaikyti persvaros savo pusėje iki kėlinio pabaigos nesugebėjo. Puikiai finišavę pirmajame kėlinyje Kupiškio L.Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos krepšininkai surinko 7 taškus paeiliui, į kuriuos atsako nesulaukė ir ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir patys atitrūko 4 taškais. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 17:21.

Antrojo ketvirčio starte Varėnos „ąžuoliukai“ išlygino rezultatą (21:21; 23:23), bet dar pirmoje kėlinio pusėje varžovai iš Kupiškio vėl šovė į priekį, surinko 6 taškus be atsako ir atsiplėšė rezultatu 23:29. Nors kelias minutes ekipos panašiu tempu rinkosi taškus ir skirtumas svyravo neženkliai, bet antroje kėlinio dalyje A.Puzelio auklėtiniai ėmė tvirtinti savo pozicijas, spurtavo 1:11 ir įgijo didžiausią iki šiol turėtą, 14 taškų persvarą (31:45). Savų sirgalių palaikomi jaunieji Varėnos krepšininkai pirmosios dvikovos pusės finiše sugebėjo šiek tiek atsigriebti, kėlinį baigė 5 taškais be atsako ir įpusėjus mačui paliko priešininkams vienženklį pranašumą – 36:45.

Po didžiosios pertraukos kelias minutes vyko pakankamai atkakli kova ir rezultato skirtumas svyravo neženkliai. Tai leido Kupiškio L.Stuokos – Gucevičiaus gimnazistams išlaikyti atstumą ir žaidimo vadžias savo rankose. Nors pirmoje kėlinio pusėje ir vyko įnirtinga kova, tačiau vėliau Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos auklėtiniai įkrito į gilią žaidybinę duobę, klaidomis lenkė varžovus (suklydo net 11 kartų) ir antroje ketvirčio dalyje taškų pelnyti nesugebėjo. Tuo su malonumu pasinaudojo oponentai iš Kupiškio, kurie priešininkų tylos minutes pavertė laimėta atkarpa 0:16, pasiuntė juos į gilų nokdauną ir po trijų kėlinių sunaikino intrigą – 47:74.

Paskutinė rungtynių dalis tebuvo formalumas ir abiejų ekipų gretose pasirodė tie krepšininkai, kurie gauna mažiau žaidybinio laiko. Pradžioje kėlinio geriau sėkėsi Varėnos „Ąžuolos“ gimnazijos krepšininkams, kurie iniciavo spurtą 9:2 ir suapvalino atsilikimą iki 20 taškų (56:76). E.Umbros bei G.Radzevičiaus duetas sugrąžino Kupiškio atstovams 25 taškų pranašumą (56:81), bet netrukus permainingo žaidimo estafetę vėl perėmė aikštės šeimininkai. „Ąžuoliukai“ su M.Danevičiumi priešakyje spurtavo 8:2 (6 taškus pridėjo minėtas žaidėjas) ir, tiksint paskutinėms rungtynių minutėms, sumažino nuostolius iki 19 taškų (64:83). Tiesa intriga jau seniai išėjo iš salės ir susitikimo baigtis abejonių nekėlė. Susitikimo finiše Kupiškio L.Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos pergalę įtvirtino A.Kručas ir ketvirtfnalio barjerą svečiai perkopė tvirtu žingsniu, laimėdami rungtynes rezultatu 64:88.

Alvydas Puzelis (Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija):

Sunki Jūsų komandai buvo tik rungtynių pradžia. Vėliau čiupot rungtynių šturvalą į savo rankas. Ar Jūsų vadovaujamas jaunimas šiandien buvo aukštesnio kalibro ir tai nulėmė pergalę?

„Sužaidėm neblogai gynyboje savo aikštės pusėje. Pavyko spaudimas ir tai leido užbėgti į greitą puolimą. Manau, kad laimėjom kovą dėl atšokusių kamuolių, kas prisidėjo prie greitesnio ir vaisingesnio puolimo. Mes žaidėm labiau komandinį žaidimą, nei individualų ir tai pagrindinė pergalės priežastis.“

Ne pirmus metus žaidžiate „Basketnews.lt“ taurėje ir esate dalyvavę finalo ketverto varžybose. Koks tikslas šiais metais?

„Būti finale. Pernai buvome finale, bet jį pralošėm. Šiemet vėl norėtusi žaisti finale.“

Bet laimėti jame?

„Turbūt :)“

Jonas Žibūda (Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija):

Rungtynių pradžia buvo ganėtinai kovinga ir vyko kova taškas į tašką. Vėliau pasipylė klaidos. Iš kur jos?

„Galbūt todėl, kad mes turim mažiau patirties tokio lygio varžybose. Manau, kad priešininkų komanda buvau geriau pasiruošusi tiek fiziškai, tiek taktiškai. Žaidimo eigoje išryškėjo jų pranašumas. Mes nespėdavome apsiginti nuo jų greitų atakų, o jie kibiai gynėsi ir neleido mums lengvai rinktis taškų. Sakyčiau ir ūgio pranašumą jie turėjo.“

Apibendrinant, ar esate patenkintas savo komandos demonstruojamu žaidimu?

„Esam patenkinti. Gaila tik, kad pogrupyje turėjom mažai rungtynių, nes pora komandų atsisakė dalyvauti. Galbūt būtume sužaidę daugiau rungtynių, būtume ir daugiau naudos gavę iš to. Šiandien irgi manau, kad buvo neblogo lygio dvikova. Priešinomės, bet nepasisekė. Reikia palinkėti varžovams sėkmės ateityje, o mes kausimės Mažojoje taurėje.“

Nugalėtojų gretose pirmaisiais smuikais griežė A.Kručas (23 tšk.), E.Umbra (22 tšk., 12 atk. k., 7 rez. p., 31 naud. b.), G.Radzevičius (18 tšk., 14 atk. k., 2 bl.), A.Nečionis (10 tšk.), G.Gudavičius (6 tšk., 6 rez. p., 5 per. k.), A.Jonaitis (5 tšk.) ir M.Sabaliauskas (4 tšk., 6 atk. k.).

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos komandoje išsiskyrė M.Makselis (13 tšk., 6 atk. k.), K.Miliauskas (12 tšk., 6 atk. k.), P.Gancevičius (10 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr.), Š.Žiegždrinis (7 tšk.), V.Kukulskis (6 tšk.), M.Danevičius (6 tšk.) ir E.Petrušis (5 tšk.).

„Basketnews.lt 10-12kl.“ Didžiosios taurės pusfinalyje Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija susigrums su Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija arba Akmenės gimnazija. Mažosios taurės ketvirtfinalyje Varėno „Ąžuolo“ gimnazija susitiks su Zapyškio pagrindine mokykla.

Kupiškio „L. Stuokos ‒ Gucevičiaus gimnazija“ pasiekė finalą (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:23 val.)Po įtemptos kovos Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazija“ pasiekė finalą (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:03 val.)Naujosios Akmenės „Ramučių gimnazija“ ‒ „Basketnews 2015“ čempionai! (2015 gegužės 12 d., antradienis, 01:01 val.)Finalinio ketverto šeimininkė Varėnos „Ąžuolo gimnazija“ liko be medalių (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:16 val.)