Sporto manija vs Sporto fėja & Detagama (72:78)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 lapkričio 30 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Kuriozišku įvykiu paženklintame mače „Sporto Fėja & Detagama“ parklupdė „Sporto Manijos“ jaunimą

2015 lapkričio 30 d., Pirmadienis, 22:56 val., peržiūros: 958

Lapkričio 30-ąją dieną, pirmadienį, „Kauno Kolegijos“ salėje įvyko „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių mūšis tarp namuose žaidusių „Sporto Manijos“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Sporto Fėjos & Detagamos“ komandos.

Pirmosiomis dvikovos akimirkomis „Sporto Manija“ dukart nuginklavo priešininkų gynybą (4:0), o sunerimęs buksuojančiu savo komandos puolimu D.Gvildys, praėjus beveik 2,5 minutės, paprašė ankstyvos minutės pertraukėlės. Po jos „Sporto Fėja & Detagama“ nutraukė tylą ir žaibiškai atstatė pusiausvyrą (4:4), o vėliau prabilo šios ekipos snaiperiai. Nors „Sporto Manija“ ir rezgė tikslias atakas, tačiau į savo dvitaškius sulaukė A.Rimo tritaškio ir dar poros D.Gudeliausko tolimų šūvių, po kurių rungtynių svarstyklės pakrypo svečių pusėn (10:13). Antroje kėlinio pusėje veržlus ir greitas „Sporto Manijos’ jaunimas iniciavo spurtą 6:0 ir tokiu būdų apvertė viską aukštyn kojomis (16:13), bet paskutinis žodis pirmajame ketvirtyje priklausė patyrusiam krepšinio aikštelių vilkui V.Tatarūnui, kuris įsūdė dar vieną tritaškį ir po 10 minučių tarp komandų buvo galima dėti lygybės ženklą – 18:18.

Antrojo kėlinio starte V.Tatarūnas dar kartą priminė apie save ir realizavo dvitaškį su pražanga (18:21), o jam įkandin varžovus už techninę pražangą nuo baudų metimo atžymos nubaudė D.Gudeliauskas ir rezultatas tapo 18:22. Prabudę „Sporto Manijos“ krepšininkai vos už minutės išlygino rezultatą (22:22), tačiau kurį laiką D.Gvildžio armija neužleido varžovų į priekį. Visgi, po 5 iš eilės taškus pelniusio R.Pociaus dvitaškio su pražanga, minimalus pranašumas vėl atsidūrė „Sporto Manijos“ rankose, o netrukus I.Vanago ir M.Gūros duetas padidino atstumą iki 4 taškų (31:27). Tiesa, tuo aikštelės šeimininkai džiaugėsi ganėtinai trumpai ir antroje ketvirčio pusėje įvykiai vėl ėmė verstis „Sporto Fėjai & Detagamai“ naudinga linkme. Svečiai, likus žaisti 2,5 minutės, išlygino rezultatą (33:33), o netrukus dar kartą įsiveržė į priekį (33:36). Vis dėlto, paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Sporto Manija“ surengė puikią ataką, kurią tritaškiu metimu užbaigė R.Pocius ir įpusėjus mačui rezultatas vis dar buvo lygus – 36:36.

Po didžiosios pertraukos M.Kudirka išvedė į priekį „Sporto Maniją“ (38:36), tačiau sulaukė dvigubo priešininkų atsako ir persvara atsidūrė kitoje barikadų pusėje (38:40), o netrukus įvyko antraštėje minėtas neeilinis ir kurioziškas epizodas. Sužaidus apie minutę trečiajame kėlinyje, du „Sporto Manijos“ žaidėjai nesusitarė, kas turėtų saugoti vieną ar kitą varžovą aikštėje ir įsiplieskė konfliktas. Vienas iš aikštės šeimininkų krepšininkų iš pradžių metė kamuolį į komandos draugą, už ką buvo nubaustas techninę pražanga, o žodiniams barniams dar labiau įsiplieskus, paleido į darbą rankas, už ką buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga ir ankščiau laiko privalėjo keliauti į rūbinę. Tarsi greitasis kurjeris, „Sporto Fėjos & Detagamos“ įžaidėjas D.Gudeliauskas nedvejodamas pasiuntė tris taiklius baudų metimus tuo pačiu adresatu ( tiesiai į varžovų krepšį) ir sutvirtino savo komandos pozicijas (38:43), o netrukus D.Gvildžio kariauna pasinaudojo šiokia tokia betvarke priešininkų žaidime ir dar labiau nutolo. Įsismaginę ir užsivedę svečiai, surengė spurtą 2:9 ir įpusėjus kėliniui pirmą kartą šios dienos mače įgijo dviženklį pranašumą (45:55). Vis dėlto, vėliau D.Gvildžio kariauna atleido vadeles ir tuo netruko pasinaudoti oponentai. Tritaškį smeigė M.Kudirka, o vėliau dar 8 taškus be atsako pridėjo T.Žutautas ir „Sporto Fėjos & Detagamos“ atotrūkis ištirpo iki minimumo (56:57). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis dvitaškį dar suspėjo realizuoti P.Vaškevičius ir po trijų kėlinių ekipas skyrė 3 taškai – 56:59.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo V.Tatarūno baudų metimais, kurie padidino skirtumą iki 5 taškų (56:61). Tiesa, pora „Sporto Manijos“ dvitaškių pjovė deficitą iki minimumo (60:61), o jau sekančios atakos metu tritaškį pataikė I.Vanagas ir dvikovos svarstyklės nusviro į kitą pusę (63:61). Po šio epizodo komandos dar porą kartų apsikeitė vaidmenimis, tačiau ketvirčio viduryje „Sporto Fėjos & Detagamos“ krepšininkai susiėmė į rankas ir pateikė svarią paraišką pergalei. Svečiai 2 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 0:10 ir priartėjo per žingsnį nuo pergalės (65:74). Lemiamoje susitikimo atkarpoje „Sporto Manija“ dar mėgino gelbėtis, tačiau patyrę „Sporto Fėjos & Detagamos“ žaidėjai išlaikė saugų atstumą iki finalinio švilpuko ir šventė nelengvą pergalę rezultatu 72:78.

Darius Gvildys („Sporto Fėja & Detagama“):

Šiandien pasitaikė jauni varžovai, kurie greitai bėgo ir buvo ganėtinai sunku su jais rungtyniauti. Tačiau, kaip matėme, varžovai jau gyvena kalėdinėmis nuotaikomis ir padovanojo Jums šiandien keletą brangių dovanėlių, kuriomis sėkmingai pasinaudojote.

„Kaip ir sakėte – varžovai jauni, bet nieko tikrai nestebina toks „Sporto Manijos“ veidas „B“ lygoje. Kiek mes juos pamename – jie jauni, greiti, veržlūs, pataikantys. Perspektyviausias jaunimas surinktas į vieną „Sporto Manijos“ komandą. Matosi, kad šiandieniniai varžovai turi daug potencialo ir šiandien jie atėjo ne į kitus pažiūrėti, o, neabejotinai, save parodyti. Bus sunku su jais ateityje. Labai gera komanda.“

Kas šiandien padėjo laimėti?

„Šiandien visa komanda įdėjo savo indėlį, kad ir kaip banaliai tai skamba. Tačiau taip ir buvo. Vienu momentu vienas žaidėjas patempė komandą į priekį, kitu – kitas. Vytautas Tatarūnas šiandien buvo mūsų faktorius X, kurio varžovai taip ir neišsprendė iki galo. Vytautas šiandien išties didelį darbą nudirbo.“

Artūrs Pelšs („Sporto Manija“):

Šiandien turėjote progą iškovoti pergalę, bet kažkodėl, galbūt dėl vidinių konfliktų, to padaryti nepavyko. Kodėl?

„Galbūt dar per jauni žaidėjai. Bet aš manau, kad sezono eigoje jie įsižais ir tada parodysime visiems visai kitą savo veidą.“

„Sporto Fėjos & Detagamos“ pergalės kalviais buvo D.Gudeliauskas (19 tšk., 7 rez. p.), V.Tatarūnas (13 tšk., 7 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Rimas (12 tšk., 6 atk. k.), E.Jurgaitis (12 tšk., 6 atk. k.), O.Brazdžionis (9 tšk., 6 atk. k.), G.Bartkus (6 tšk., 6 atk. k., 3 bl.) ir K.Jankaitis (4 tšk.).

„Sporto Manijos“ gretose išsiskyrė M.Kudirka (16 tšk.), R.Pocius (12 tšk., 18 atk. k., 6 išpr. pr.), L.Andriuškevičius (10 tšk.), I.Vanagas (9 tšk.), T.Žutautas (8 tšk.), M.Gūra (7 tšk.), J.Statkus (6 tšk.) ir D.Šemeklis (4 tšk.).

„Sporto Fėjai & Detagamai“ tai buvo trečioji pergalė šiame „B“ lygos „Baltik Sport“ sezone ir ši ekipa žengia su dviem pralaimėjimais (3-2). „Sporto Manijos“ sąskaitoje dvi pergalės ir tiek pat nesėkmių (2-2).

Rungtynių pabaigoje „Sporto fėja & Detagama“ turėjo pripažinti „Sporto manijos“ pranašumą (2016 sausio 20 d., trečiadienis, 22:39 val.)Atkakliose rungtynėse „Banga“ nugalėjo „Sporto Maniją“ (2015 lapkričio 12 d., ketvirtadienis, 23:21 val.)Net 22-iejų taškų deficitą panaikinusi BC „Sporto fėja & Detagama“ vis tik turėjo pripažinti „Kauno SRC“ pergalę (2015 spalio 28 d., trečiadienis, 23:36 val.)„Sporto fėja & Detagama“ nesunkiai susitvarkė su BK „Centre“ (2016 vasario 17 d., trečiadienis, 22:38 val.)Dviženklę persvarą iššvaisčiusi „Banga“ atlaikė „Sporto Manijos“ šturmą ir atstatė serijoje lygybę (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 22:49 val.)„Sporto fėja & Detagama“ ketvirtame kėlinyje turėjo pripažinti „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ pranašumą (2016 vasario 03 d., trečiadienis, 22:32 val.)Antroje rungtynių pusėje prigesusi „Sporto Fėja & Detagama“ nespėjo koja kojon su „Banga“ (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 21:53 val.)„Sporto fėja & Detagama“ rungtynių ketvirtajame kėlinuke palaužė „Basement“ (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 23:18 val.)„Sporto fėja & Detagama“ pirmą pergalę įsirašė sutriuškindami BK „Centre“ (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 20:44 val.)TIk ketvirtajame kėlinyje „Sporto manija“ įrodė pranašumą prieš „Kauno SRC“ ekipą (2015 gruodžio 15 d., antradienis, 23:21 val.)