Korys vs Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ (64:92)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 21 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Sena Skrynia & Asociacija Krepšinio Pasaulis“ pasiekė solidų revanšą ir atstate pusiausvyrą pusfinalio serijoje

2016 balandžio 21 d., Ketvirtadienis, 22:57 val., peržiūros: 1071

Balandžio 21-ąją dieną, ketvirtadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko antroji „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybių pusfinalio serijos akistata tarp namuose žaidusių „Korio“ krepšininkų ir svečių teisėmis atvykusios „Senos Skrynios & Asociacijos Krepšinio Pasaulis“ ekipos. Pirmąjį serijos mūšis rezultatu 72:52 laimėjo „Korys“.

Dvikovos starte 5 taškais iš eilės pasižymėjo D.Budginas ir išvedė „Korį“ į priekį (5:0). Visgi po minutės tylos prabilo ir svečiai, kurie pralaužę ledus po truputį įsisiūbavo, spurtavo 0:6 ir atstatė pusiausvyrą (7:7). Tiesa kėlinio viduryje aikštelės šeimininkai vėl šovė į priekį, laimėjo atkarpą 8:2 ir po 4 M.Veršinsko taškų, „Korys“ atitrūko 6 taškais (15:9). Antroje ketvirčio pusėje įvykiai vėl pasisuko „Senos Skrynios & Asociacijos Krepšinio Pasaulis“ pusėn ir 7 šios ekipos taškais be atsako ne tik leido panaikinti turėtą deficitą, bet ir pirmą kartą šios dienos mače įsiveržti į priekį (15:16). Deja tuo svečiai pasidžiaugė ne itin ilgai ir sėkmingiau finišavęs „Korys“ po pirmųjų 10 minučių džiaugėsi 2 taškų persvara – 18:16.

Antrojo kėlinio pradžioje G.Smuikio kariaunos puolimas stojo kelių minučių štilis, kuriuo su malonumu pasinaudojo varžovai. Kol „Korys“ šaudė pro šalį, „Sena Skrynia & Asociacija Krepšinio Pasaulis“ surinko 9 taškus ir įgijo 7 taškų atotrūkį (18:25). Nors vėliau aikštelės šeimininkai nutraukė taškų badą, tačiau jų žaidimas toliau nesiklijavo ir ilgainiui atstumas tarp komandų tapo dviženklis. Po M.Mažeikos tolimo šūvio „Sena Skrynia & Asociacija Krepšinio Pasaulis“ atitrūko 10 taškų skirtumu (20:30), o po T.Kmito bei A.Linkaus taiklių metimų svečiai įsiveržė į priekį didžiausiu iki šiol turėtu, 12 taškų skirtumu (23:35). Visgi paskutinis žodis pirmoje susitikimo pusėje priklausė „Koriui“, kuris suapvalino deficitą iki 10 taškų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 25:35.

Po didžiosios pertraukos blykstelėjo M.Neščiokas, kuris pelnė 5 taškus ir sutvirtino savo ekipos padėtį iki 15 taškų (25:40). Išsijudinę aikštės šeimininkai sugrąžino 10 taškų skirtumą (32:42), tačiau tuomet įsismaginę „Senos Skrynios & Asociacijos Krepšinio Pasaulis“ krepšininkai įsūdė porą tritaškių, o vėliau 4 taškus pridėjo A.Linkus ir po spurto 2:10, „Korio“ situacija tapo nepavydėtina (34:52). Po T.Kmito dvitaškis rezultato skirtumas išaugo iki 20 taškų (37:57), bet antroje ketvirčio pusėje „Korio“ žaidėjai tapo aktyvesni ir prieš lemiamą rungtynių dalį šiek tiek sušvelnino atsilikimą. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 45:62.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Korys“ privalėjo kilti į šturmą, jei dar norėjo išsaugoti mintis apie pergalę, tačiau įvykiai klostėsi visai kitaip. Buksuojantys ir savojo žaidimo neatrandantys aikštės šeimininkai beveik 4 minutes tylėjo, o tuo netrukos pasinaudoti „Senos Skrynios & Asociacijos Krepšinio Pasaulis“ krepšininkai, kurie šiuo laikotarpiu surengė galingą spurtą 0:13, įgijo rekordinę 30 taškų persvarą ir palaidojo visas varžovų viltis atsitiesti (45:75). Paskutinės kelios minutės tebuvo formalumas, kurių metu ekipos ganėtinai panašiu tempu rinkosi taškus. „Korys“ dar suspėjo neženkliai sušvelninti nepadorų skirtumą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai „Sena Skrynia & Asociacija Krepšinio Pasaulis“ džiaugėsi saldžiu revanšu ir išsaugota galimybe prasibrauti į finalą. Galutinis rungtynių rezultatas – 64:92.

„Senos Skrynios & Asociacijos Krepšinio Pasaulis“ atstovai po susitikimo žaibiškai pasišalino iš aikštės ir jų pakalbinti nepavyko.

Gediminas Smuikys („Korys“):

Pirmas rungtynes laimėjote 20 taškų skirtumu, bet šiandien gavote skaudų atsaką. Kodėl?

„Todėl, kad toks neparankus grafikas susidėliojo. Pagrindinis įžaidėjas vakar žaidė finalą, rytoj žais finale, tai negalėjo šiandien žaisti. Teko kažką aukoti, tai paaukojom šitas rungtynes. Dar vienas žmogus pirštą išsinarino, bet gal kitose rungtynėse jau žais. Centrui raumenį skauda. Truputį pažaidžią ir užeina skausmai. Tiesiog nebuvo viso mūsų sąstato ir neištempėm. O jie susirinko visi. Pirmose varžybose jų kelių žaidėjų trūko. Tai taip ir gaunasi. Mėgėjų krepšinis. Vieni ateina vieną dieną, kiti ateina kitą dieną.“

Nugalėtojų gretose pirmaisiais smuikais griežė E.Jančauskas (17 tšk., 13 atk. k., 31 naud. b.), A.Čekanauskas (13 tšk.), Š.Karūnaitis (12 tšk., 9 atk. k., 3 bl., 5 išpr. pr.), T.Kmitas (11 tšk., 6 rez. p.), M.Neščiokas (8 tšk.), A.Linkus (8 tšk.), A.Budrys (6 tšk., 7 atk. k.), M.Mažeika (6 tšk.) ir I.Konovalenko (5 tšk.).

„Korio“ gretose išsiskyrė D.Bakanas (12 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.), D.Budginas (12 tšk., 7 rez. p.), P.Valentukonis (9 tšk., 6 atk. k., 2 bl., 8 išpr. pr.), S.Rudzinskas (9 tšk.), S.Skruodys (9 tšk.), M.Veršinskas (8 tšk., 7 atk. k.) ir G.Naudžiūnas (5 tšk., 7 atk. k.).

Lemiamos serijos rungtynės įvyks balandžio 26-ąją dieną, antradienį, 19:45 val., Jachtklube. Kitame pufinalyje kaunasi „Šernai“ ir „Makroflex“.

„Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ nesunkiai įveikė „Šernai“ ekipą (2016 vasario 25 d., ketvirtadienis, 23:11 val.)Ketvirtą kėlinuką geriau sužaidusi „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą (2016 kovo 25 d., penktadienis, 22:12 val.)Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ nesunkiai įveikė „ACME ‒ Jabra“ (2016 kovo 01 d., antradienis, 22:06 val.)Užtikrintai žaidusi „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ gana lengvai susitvarkė su „Uno“ komandos šešetuku (2016 vasario 24 d., trečiadienis, 22:58 val.)„Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ antroje rungtynių dalyje palaužė „Šilainiai“ ekipą (2016 vasario 18 d., ketvirtadienis, 23:54 val.)Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ lengvai įveikė „RBnuomą ‒ IVnet“ (2016 kovo 29 d., antradienis, 21:27 val.)„Korys“ be didesnio vargo įveikė „Sena skrynia & Asociacija krepšinio pasaulis“ ekipą. (2016 balandžio 12 d., antradienis, 22:10 val.)„Asociacija Krepšinio Pasaulis“ laimėjo nervingą vėlyvo vakaro trilerį prieš „Korį“ (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 23:48 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi asociacija „Krepšinio Pasaulis“ įveikė „UNO“ krepšininkus (2016 sausio 08 d., penktadienis, 00:02 val.)Asociacija „Krepšinio Pasaulis“ iškovojo lengvą pergalę prieš „Makroflex“ ekipą (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 23:18 val.)