KAUNO VANDENYS & ONN vs PROJEKTŲ GAMA (100:95)"ĮMONIŲ+" LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2008 vasario 17 d., Sekmadienis, 19:15 val. @ LKKA sporto salė, Sporto g. 6, Kaunas LT-44221

"Kauno Vandenys & ONN" emocingose varžybose palaužė „Projektų Gamos“ krepšininkus

2008 vasario 17 d., Sekmadienis, 21:24 val., peržiūros: 3530

Sekmadienio vakarą „Įmonių +“ lygojos E pogrupyje savo santykius išsiaiškino „Kauno Vandenų“ ir „Projektų Gamos“ vyrai. Šeimininkai pasirodė nesvetingi svečiams ir šventė pergalę rezultatu 100:95. Varžybų pabaigoje diskvalifikacine pražanga buvo nubaustas „Projektų Gamos“ vienas lyderių Marius Giedraitis. Po šio epizodo aikštelės šeimininkai perėmė varžybų kontrolę į savo rankas ir šventė sunkią pergalę.

Pirmasis rungtynių kėlinys prasidėjo itin didele sparta. Komandos didesnį dėmesį teikė puolimui nei gynybai. Šeimininkai savo varžovus bandė priblokšti tolimais metimais. Ketvirčio pradžioje iš toli pataikė Leonardas Ivanovas, o jo komandos draugas Deividas Pajaujis pridėjo dar du tritaškius metimus, po kurių rezultatas tapo 11:6. Tačiau tada „Projektų Gamos“ lyderis Tadas Beržinskas vienas pelnė 7 taškus ir išlygino rezultatą 13:13. Įpusėjus kėliniui komandos ir toliau bandė laimę žiūrėdamos „kas įmes daugiau?“. Deividui Pajaujui pelnius 2 taškus su pražanga, jo komandos draugas Kasparas Sujeta, pridėjo dar du tolimus metimus ir rezultatas tapo 24:18, šeimininkų naudai. Po šio epizodo abi komandos pelnė po du taškus bei pridėjo po tritaškį ir pirmasis kėlinukas baigėsi „Kauno Vandenim & ONN“ pirmaujant 28:23.

Antrasis ketvirtis prasidėjo identiškai kaip ir pirmojo pabaiga. Abi ekipos pelnė po 5 taškus ir skirtumas toliau išliko toks pats. Tada aikštelės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjo kelių minučių atkarpą 8:0, nutoldami rekordiniu 13 taškų atstumu. „Projektų Gama“ ir toliau įrodinėjo, kad šios ekipos niekuo nenusileidžia viena kitai. Po sėkmingos aikštelės šeimininkų atkarpos sekė identiškas svečių spurtas 8:0. Atkakli kova vyko iki pat ketvirčio paskutinės minutės, tačiau pabaigą kiek tiksliau sužaidę svečiai atstatė balansą rungtynėse ir komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui 51:51.

Trečiasis rungtynių kėlinukas sėkmingiau susiklostė „Projektų Gamos“ krepšininkams. Du kart iš toli pataikė Mindaugas Maziliauskas, kartą iš toli pataikė Vygintas Grinis bei po vieną dvitaškį pridėjo Marius Giedraitis, bei Tadas Beržinskas ir laimėję atkarpą 13:2 pirmą kartą varžybose dviženklia persvara jau buvo „Projektų Gama“. Išlyginę varžybų tempą „Kauno Vandenys & ONN“ nebeleido savo varžovams dar labiau padidinti persvaros. Pasibaigus kėliniui švieslentėje degė skaičiai 67:77 skelbiantys svečių persvarą.

Permainingos varžybos neprarado savo ritmo ir paskutiniajame ketvirtyje. Jo pradžioje šeimininkai padarė praktiškai tą patį, ka svečiai trečiojo kėlinio pradžioje. Jie surengę spurtą 13:4, sumažino savo atsilikimą iki minimumo 80:81. Intriga rungtynėse vėl atgijo. Likus žaisti 3 minutes ir 47 sekundes, aikštelėje užvirė tikros aistros, kurias teisėjams suvaldyti sekėsi itin sunkiai. „Projektų Gamos“ krepšininkai, protestuodami už jų nuomone akivaizdžios pražangos neužfiksavimą prie varžovų krepšio, užsidirbo techninę pražangą, o Tadas Beržinskas gavęs ir diskvalifikacinę pražangą buvo priverstas palikti aikštelę. Chaosas varžybose tuo nesibaigė, techninę pražangą gavo ir Marius Giedraitis. Po minutės pertraukėlės tas pats Marius Giedraitis gavo dar vieną techninę pražangą, taip savo komandą įstumdamas į dar gilesnę duobę. Prie baudų metimo linijos stojęs Leonardas Ivanovas realizavo 3 iš 4 baudos metimų. Po šių epizodų „Projektų Gamai“ iš pirmaujančių rolės atiteko besivejančiųjų vaidmuo 91:85. Kaip neretai būna tokiais momentais, sunku komandai atsitiesti psichologiškai. Ši taiskyklė pasiteisino ir šiose varžybose. Svečiai dar bandė pakreipti rungtynių eigą jiems palankia linkme, tačiau šaltakraujiškai realizuoti Deivido Pajaujo 4 baudos metimai palaidojo „Projektų Gamos“ viltis išplėšti pergalę šiose varžybose. Galutinis rungtynių rezultatas 100:95 „Kauno Vandenys & ONN“ naudai.

Po rungtynių kalbintas „Projektų Gamos“ treneris Dainius Čepulis nebuvo kalbus. Jis tik pabrėžė, kad rungtynių baigtį nulėmė teisėjai, kurie rungtynių pabaigoje visiškai nekontroliavo situacijos aikštelėje ir neskyrė akivaizdžios pražangos varžovams. Po šio epizodo kilusios aistros ir sutrugdė laimėti varžybas. Jam antrindami Vygintas Grinis ir Marius Giedraitis, su ironija kalbėjo: „Varžybos susiklostė būtent taip, nes varžovai buvo puikiai išanalizavę musų žaidimą. Visos schemos buvo puikiai išnagrinėtos“. „Projektų Gamos“ komanda atsisakė vertinti teisėjų darbą.

„Kauno Vandenys & ONN“ treneris Henrikas Pajaujis buvo kiek kalbesnis: „Mūsų žaidėjai žaidė kiek labiau susikaupę, reiškė mažiau emocijų. Jei ir kildavo kokių aistrų, juos pavykdavo nuraminti minutės pertraukėlių metu. Galbūt varžovams reikėjo, kad kažkas jų komandoje nuramintų krepšininkus. Teisėjai taip pat turėjo įtakos varžybų baigčiai. Jie nesušvilpė mano manymu keletos baudų tiek varžovams tiek mums ir tai sukėlė papildomų aistrų. Tačiau galiu pasakyti, kad komandos tikrai yra vertos viena kitos“. Treneris kaip ir varžovai atsisakė vertinti teisėjų darbą.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Deividas Pajaujis pelnęs net 36 taškus bei sugriebęs 6 kamuolius. Jo komandos draugas Leonardas Ivanovas pridėjo 27 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

„Projektų Gamos“ gretose naudingiausiai žaidė Marius Giedraitis ir Tadas Beržinsas pelnę atitinkamai 23 ir 25 taškus. Pastarasis dar sugriebė 14 atšokusių kamuolių.

"Kauno Vandenys & ONN" nesunkiai susitvarkė su "Medžiotojų Užeiga & LVA" (2008 kovo 09 d., sekmadienis, 21:19 val.)"Kauno vandenų & ONN" revanšas prieš "Šilduvą" (2008 vasario 10 d., sekmadienis, 22:31 val.)"Šilduva" komanda palaužė "Projektų gama" (2008 vasario 21 d., ketvirtadienis, 22:41 val.)"Kauno vandenys - ONN" parklupdė "BMS" (2008 sausio 30 d., trečiadienis, 19:45 val.)"Kauno vandenys & ONN" jau pirmame kėlinyje nokoutavo "Eltechą" (2008 balandžio 06 d., sekmadienis, 19:31 val.)Po labai emocingos kovos pergalę iškovojo "Eltechos" komanda (2008 kovo 28 d., penktadienis, 23:06 val.)Nervingose rungtynėse "Kauno vandenys & ONN" pasiėmė bronzą (2008 balandžio 26 d., šeštadienis, 00:37 val.)"Kauno vandenys" parklupdė "Kauno autobusus" (2007 lapkričio 12 d., pirmadienis, 22:54 val.)"Autokontaktas" parklupdė "Projektų gama" (2008 vasario 26 d., antradienis, 22:40 val.)Tik vienas atsarginis žaidėjas rezerve "Projektų gamos" krepšininkams nesutrukdė visa galva pranokt varžovus (2007 lapkričio 25 d., sekmadienis, 20:28 val.)