ICE vs Akademija (77:85)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2015 gegužės 27 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Atkakliose aštunfinalio rungtynėse „Akademija“ palaužė „ICE“ komandą

2015 gegužės 27 d., Trečiadienis, 22:52 val., peržiūros: 1354

Gegužės 27 dieną „Kauno kolegijos“ mažojoje salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės 2015 aštunfinalio rungtynės, kuriose formalūs aikštės šeimininkai „ICE“ priemė svečius „Akademiją“.

Sužaidus pirmas dvi minutes „Akademija“ turėjo trijų taškų persvarą (2:5). Vėliau penkis taškus be atsako pelnė „ICE“ (7:5). Ketvirtą minutę „Akademija“ pasivijo varžovus (7:7). Sužaidus šešias minutes „ICE“ turėjo aštuonių taškų persvarą (17:9), o „Akademija“ paprašė minutės pertraukėlės. Po jos septynis taškus be atsako pelnė svečiai (17:16). Įpusėjus devintai minutei komandas vis dar skyrė vienas taškas (21:20). Kėlinio pabaigą geriau sužaidė „ICE“, kurie pelnė aštuonis taškus be atsako (29:20).

Antras kėlinys prasidėjo taikliu tolimu „Akademijos“ metimu (29:23). Svečiai pamažu vijosi šeimininkus. Sužaidus tris minutes komandas skyrė du taškai (33:31). Netrukus tritaškį pataikė „ICE“ (36:31), o „Akademija“ į tai atsakė taikliu dvitaškiu (36:33). Penktą minutę spurtą pradėjo „ICE“, kurie pelnė šešis taškus be atsako (42:33). Šeštą minutę po ilgesnės pertraukos taškus pelnė „Akademija“, kuri geros gynybos dėka laimėjo atkarpą rezultatu 0:9 (42:42). Per paskutines dvi minutes komandos pelnė po du taškus (44:44).

Pirmas dvi trečio ketvirčio minutes „Akademija“ gynėsi be klaidų, o taiklūs baudų metimai leido jiems įgyti keturių taškų pranašumą (44:48). Ketvirtą minutę pirmus taškus kėlinyje ir kartu spurtą pradėjo „ICE“, kurie pelnė devynis taškus be atsako (53:48). Šeštą minutę varžovų spurtą nutraukė „Akademija“ (53:50). Vėliau komandos žaidė apylygiai. Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos komandas skyrė du taškai (58:56), o minutės pertraukėlės paprašė „ICE“. Po jos šeimininkai išsaugojo trijų taškų pranašumą (64:61).

Sužaidus pirmas dvi ketvirto kėlinio minutes komandas skyrė keturi taškai (66:62). Vėliau devynis taškus be atsako pelnė „Akademija“ (66:71). Šeštą minutę, po ilgesnės pertraukos, taškus pavyko pelnyti „ICE“ (69:71). Po šio metimo toliau iniciatyva priklausė „Akademijai“, kuri pelnė dar devynis taškus be atsako (69:80). Likus minutei ir 20 sekundžių iki rungtynių pabaigos „ICE“ spaudimo dėka pavyko priartėti prie varžovų iki šešių taškų (76:82). Visgi po „Akademijos“ minutės pertraukėlės svečiai persvarą išsaugojo ir įveikė varžovus rezultatu 77:85.

“Akademija“ iškovojo vietą ketvirtfinalyje, kur susikaus su „emobilus.lt“ komanda.

„Akademijos“ trenerio Lino Juknio mintys po rungtynių: „Pirmiausia pagarba priešininkams už labai gerą kovą, pasiūlė gerą taktinį mūšį. Tikrai teko gerokai pavargti rungtynėse ir buvo labai didelis malonumas žaisti tokiose rungtynėse. Pirmiausia mes esame individualiai stipresni už priešininkus ir tai jautėsi rungtynėse. Mums prireikė laiko kol įsivažiavome, išnaudojome priešininkų klaidas ir pastėme juos ties bedugnės riba. Likus nedaug sekundžių varžovai dar kabinosi į rungtynes ir dėl to rungtynių pabaigoje nebuvo lengva, teko žaisti iki paskutinių sekundžių.“ Paklaustas kas pasikeitė žaidime, kai komanda perėmė iniciatyvą, treneris atsakė: „Perlaužėme varžybas gynyboje. Tarp komandų vyko taktinis mūšis ir mes nesikoncentravome į konkrečią gynybos sistemą, ją keitėme. Anksti radome į ką varžovai jautriai reaguoja puldami, tik tas ieškojimas tinkamo starto penketo ir tarpusavio veiksmų gynyboje suderinimas ilgai užtruko.“

„ICE“ treneris Tomas Jonkus: „Negerai, pralaimėjome šiandien ir negerai užbaigėme šiandien sezoną. Aišku, komanda šiandien neblogai žaidė. Pirmoje pusėje turėjome ir persvarą šiokią tokią, bet matyt baigėsi degalai. Mažumoje buvome, tik septyniese. Ypač stipriai pralaimėjome priekinėje linijoje. Gal kamuolius ir atsikovojome, bet fiziškai atrodėme silpnesni. Gynėjai stengėsi tempti komandą į priekį. Tokie šiandien rezervai buvo. Šiandien komanda žaidė neblogai, darė mažai klaidų. Paskutinėse trijose rungtynėse jų buvo stebinančiai daug. Šiandien gerai kovojo komanda, kaip tikra komanda, bet tokia pabaiga matyt gavosi, nes pritrūko jėgų. Kai varžovai atitrūko dar bandėme kabintis, bet tikriausiai ankščiau reikėjo bandyti varžovus išmušti iš vėžių spaudžiant. Labai didelis ačiū komandai už pagalbą ir tikiuosi su daugeliu žaidėjų susitiksime kitais metais. To noriu ir palinkėti.“ Paklaustas, ar kai prarado iniciatyvą komanda nepradėjo žaisti nervingai ir skubėti, treneris atsakė: „Gali būti. Praradome tokius kamuolius, po kurių varžovai surengdavo greitas atakas ir mes nervinomės. Po tų nervų visi lyg pabijojo techninės pražangos, lyg apsiramino ir pradėjo lyg kitaip žaisti. Viskas nurimo atrodo, bet gal kartais ir reikia tokios bangos nervinės. Aišku, ją reikia išnaudoti, o ne paversti klaidomis.“

ICE: Justinas Merkys – 19 tšk., Lukas Mikalauskas – 15 tšk., Vilius Černiauskas – 12 tšk. (5 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Ritauras Rakauskas – 10 tšk.

Akademija: Tomas Pileckas – 27 tšk. (7 perimt. kam., 13 išpr. praž.), Aurimas Juozapaitis – 18 tšk. (11 atk. kam., 5 rezult. perd.), Mantautas Patašius – 18 tšk., Vilmantas Vainauskas – 15 tšk.

„emobilus.lt“ ketvirtame kėlinyje palaužė „Akademiją“ bei žengė į pusfinalį (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 22:45 val.)„Kauno Rami“ nesugebėjo mesti rimto iššūkio „Ice“ (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 22:05 val.)Tritaškiai neišgelbėjo BK „Centre“ (2015 gegužės 07 d., ketvirtadienis, 23:23 val.)Sporto manija lengvai pasiekė antrąją pergalę. (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:16 val.)Pogrupio lyderių akistatoje pergale džiaugėsi „Hidraulinės Sistemos“ (2015 gegužės 24 d., sekmadienis, 22:49 val.)„ICE“ įveikė „Kauno SRC-2“ ekipą (2015 gegužės 10 d., sekmadienis, 23:18 val.)A Komanda šventė iškovojo 2 pergalę. (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 04:25 val.)