Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos SK "Clarus" vs Žiežmarių vidurinė mokykla (81:74)"Krepšinis.net" taurė 2011m. 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2011 balandžio 28 d., Ketvirtadienis, 14:30 val. @ Pasvalio P. Vileišio gimnazijos sporto salė, P. Vileišio g. 7, Pasvalys

Atkaklios ir permainingos rungtynės baigėsi Pasvalio "Petro Vileišio" gimnazijos pergale

2011 balandžio 28 d., Ketvirtadienis, 18:10 val., peržiūros: 5859

Ketvirtadienio popietę „Švyturio – Kauno Krepšinio Lygoje“ 10-12 klasių „Krepšinis.net“ taurėje savo jėgas ketvirtfinalio dvikovoje išmėgino Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija ir Žiežmarių vidurinė mokykla. Šeimininkai puikiai sužaidę pirmąjį kėlinuką susikrovė sau septynių taškų persvarą ir išlaikė ją iki susitikimo pabaigos (81:74).

Pirmąjį ketvirtį ekipos pradėjo apsikeisdamos taikliais tritaškiais, kai pasižymėjo Arminas Vareika ir Deividas Šumskas (3:3). Vėliau šeimininkai palaikomi gausaus savo sirgalių būrio pirmieji sugebėjo įveikti startinį jaudulį ir atitrūkti (14:8). Kėliniui artėjant pabaigos link pasvaliečiai vedini Dovydo Valantonio pabandė atsiplėšti. Pastarasis žaidėjas pelnė 9 taškus iš eilės bei truktelėjo savo ekipą priekin. Savo ruožtu Žiežmarių vidurinės mokyklos krepšininkai turėjo savo lyderį, kuris bandė traukti ekipą į priekį. Mantas Jankūnas ketvirčiui baigiantis pelnė paskutiniuosius septynis savo mokyklos taškus ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių šeimininkai priekyje (25:18).

Antrojo kėlinio metu žaidimas visiškai išsilygino. Tačiau komandos daugiau varžėsi ne žaisdamos krepšinį, tačiau mesdamos baudos metimus. Tai puikiai atspindi ir tas faktas, kad pirmieji du kėlinukai vyko net valandą laiko. Šeimininkų gretose prie puikiai rungtyniavusio Dovydo Valantonio prisijungė ir Minvydas Stuogis. Abu šie žaidėjai „traukė“ šeimininkus į priekį. Tuo tarpu Mantas Jankūnas ir toliau buvo savo komandos vedlys. Po dviejų kėlinių svečiams pavyko vienu tašku sumažinti savo deficitą (42:36).

Trečiame kėlinuke vaizdas aikštėje ir toliau pernelyg nesikeitė. Komandos ir toliau įrodinėjo esančios verta viena kitos. Nors kėlinį labai pakiliai pradėjo Žiežmarių vidurinė mokykla ir vedina savo lyderio Manto Jankūno sumažino deficitą iki dviejų taškų (53:51). Tačiau ketvirčiui baigiantis Manto Jankūno asmeninis „šou“ buvo greitai pristabdytas ir pirmąja masinių pražangų „auka“ tapo būtent Žiežmarių komandos lyderis, kuris gavęs penktąją pražangą buvo priverstas palikti aikštę, o Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazistai greitai susigrąžino turėtą šešių taškų persvarą (63:57).

Lemiamo kėlinio metu Žiežmarių vidurinei mokyklai teko verstis be savo atakų lyderio. Šią naštą pabandė prisiimti Mantas Bielskis. Žaidėjas vis dažniau stodavo mesti baudų ir bandė neleisti šeimininkams perimti iniciatyvos, tačiau „P. Vileišio“ gretos puikiai toliau rungtyniavo Dovydas Valantonis ir Minvydas Stuogis. Būtent šių dviejų žaidėjų dėka šeimininkai sugebėjo laimėti kėlinuką minimalia persvara bei iškovoti pergalę (81:74).

Vis tik, panašu, kad visi taškai ant “I” šioje poroje dar nesudėlioti, nes Žiežmarių vidurinė mokykla parašė protestą dėl rungtynes aptarnavusio personalo nekompetencijos. Visus šiuos niuansus Žiežmarių vidurinė mokykla pateiks lygai oficialiame rašte.

Po rungtynių Žiežmarių vidurinės mokyklos treneris Rimantas Levulis sakė: “Pralaimėjimui įtakos turėjo labia prastas baudų pataikymas, taip pat prisidėjo ilga kelionė. Dėl to žaidėjai turėjo mažai laiko apšilimui. Negana to, įtakos turėjo ir šalutiniai veiksniai, tokie kaip nekompetetingi teisėjai bei kai kurie personal darbuotojai, dėl šių priežasčių negalėjome normaliai sužaisti rungtynių. Taip pat mūsų lyderis Mantas Jankūnas dėl baudų turėjo palikti aikštę. Suprantu, kad neklystančių nėra, tačiau susidarė toks vaizdas, kad rungtynių baigtis buvo nulemta iš anksto”.

Savo ruožtu Pasvalio “Petro Vileišio” gimnazijos treneris Gediminas Žardeckas po susitikimo sakė: “Šiandien turėjome ūgio pranašumą, todėl stengėmės tai išnaudoti. Savo gynėjams sakiau, kad visas atakas reikia koncentruoti į priekinę liniją. Taip pat mums pasisekė šiek tiek prilaikyti varžovų lyderius, tiesa, Mantas Bielskis buvo šioks toks siurprizas. Deividą Šumską atrod šiek tiek pristabdėme, kad Manto Jankūno neuždengsime tą žinojome. Būtų buvę viskas paprasčiau, jei starto penketo žaidėjai nebūtų traumuoti. Trys iš jų žaidė susileidę nuskausminamųjų vaistų, todėl matėsi, kad jie vėlavo gynyboje. Paprastai mes taip prastai nesiginame kaip šiandien. Manau dėl to ir atsirado daug pražangų“.

Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnaziją į pergalę vedė: Mantvydas Valantonis 31 taškas (7 perimti kam), Minvydas Stuogis 15 taškų (13 atk. kam), Tomas Trybė 11 taškų

Žiežmarių vidurinės mokyklos komandoje išsiskyrė: Mantas Bielskis 26 taškai, Mantas Jankūnas 23 taškai (6 atk. kam), Deividas Šumskas 8 taškai (10 atk. kam)

Paskutiniai komentarai (3 iš 29)

Anonimas2011 gegužės 02 d., 09:56 val.

Teisejas buvo KKL'o o ne ziezmariu, kuriam svilpti tarpklasinese dar..

o reikejo kad svilptu du KKL teisejai, o ne kaip buwo pasvalyje.. du pasvalieciai+ KKL'o teisejas, tryse nezinojo kur net begiot po ta aikstele..

Cia reiktu det minusa organizatoriam, pasijama babkes, o tolko nera, ypac su teisejais ir sekretoriatu...nori lengviausiu keliu praslyst ir viskas...

Aciu uz demesi.

Anonimas2011 gegužės 01 d., 23:06 val.

bet tai jus nesuprantat ar kas jums yra? as nebezaidziu... zaidziau pernai.. ir maciau, savo akim, kaip finalas buvo padarytas tiesiogine ta zodzio prasme.. dabar vel nesamones prasideda.. kas per perzaidimai, jokiu argumentu organizatoriai neturi, del ko galetu but perzaidziamos rungtynes.. nebent jie bijo pasvalio.. man nors viena argumenta svaru, del ko gali organizatoriai patenkint ziezmariu trenerio nesamoninga skunda... jei nebutu pasvaly ne vieno ziezmariu teisejo, as sutikciau, bet dabar... nesamone.. bet jei jie nuspres perzaist, tegul.. gaus ziezmariai, su savo ambicinguoju treneriu antra kart, ir apsiramins gal.. nebent wel rasys po rungtyniu.. :D

Anonimas2011 gegužės 01 d., 20:55 val.

nu bet tikrai kokie daunai komentuoja :) ir dar spaudima daro :) Tai nezaiskit daugiau. Ar jum kas nors liepia?  Sedekit savo Pasvaly ar Ziezmariuose.  Laimi visada tie kas garbingai  zaidzia  aiksteleje, o ne kaip jus,protestais po rungtyniu ar interneto komentaruose.

"Žiežmarių vidurinė mokykla" po atkaklios kovos palaužė Pasvalio "Petro Vileišio gimnazijos" SK "Clarus" ekipą (2011 gegužės 11 d., trečiadienis, 18:08 val.)Pasvalio P.Vileišio gimnazija nugalėjo Utenos "Saulės" gimnaziją (2011 kovo 29 d., antradienis, 12:10 val.)Pasvalio Petro Vileišio gimnazija - sporto klubas "Clarus" namuose palaužė Utenos "Saulės" gimnaziją (2011 kovo 31 d., ketvirtadienis, 18:37 val.)10-12 klasių "Krepšinis.net" Didžiąją taurę iškovojo "Šiaulių Didždvario gimnazija" (2011 gegužės 22 d., sekmadienis, 20:55 val.)Pasvalio P.Vileišio gimnazija nugalėjo Kupiškio "L.Stuokos-Gucevičiaus" gimnaziją (2011 balandžio 10 d., sekmadienis, 21:24 val.)Žiežmarių vidurinė mokykla nepaliko jokių vilčių Riešės gimnazijai (2011 kovo 22 d., antradienis, 19:36 val.)Tik po pratęsimo varžovus palaužę "Žiežmarių vidurinės mokyklos" krepšininkai išėjo į "Krepšinis.net" finalą (2011 gegužės 16 d., pirmadienis, 22:42 val.)Žiežmarių vidurinė mokykla atsirevanšavo Varėnos "Ąžuolo" gimnazijai (2011 kovo 29 d., antradienis, 23:42 val.)Žiežmarių vidurinė mokykla svečiuose palaužė Riešės atstovus (2011 balandžio 01 d., penktadienis, 16:29 val.)