Birštono gimnazija vs Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazija (81:75)"Basketnews.lt Lietuva" taurė 2012m. 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2012 gegužės 21 d., Pirmadienis, 12:00 val. @ Birštono gimnazija, Kęstučio g. 29, Birštonas, LT-59210

Birštono gimnazija pateko į "Basketnews.lt Lietuva" Mažosios taurės finalą

2012 gegužės 21 d., Pirmadienis, 14:36 val., peržiūros: 2822

Gegužės 21 dieną Birštono gimnazijos sporto salėje įvyko "Basketnews.lt Lietuva" Mažosios taurės pusfinalio rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai Birštono gimnazija priemė svečius Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnaziją. Rungtynes geriau pradėjo Birštono gimnazija, kuri įgijo persvarą ir išlaikė ją iki pirmo kėlinio pabaigos (20:12). Antrame kėlinyje Birštono gimnazija toliau didino persvarą. Įpusėjus rungtynėms komandas skyrė 21 taškas (51:30). Trečiame kėlinyje prabudo Kupiškio gimnazijos žaidėjai, kurie taikliai atakuodami krepšį sumažino varžovų persvarą iki keturių taškų (67:63). Per paskutines 10 rungtynių minučių Birštono gimnazija išlaikė persvarą ir nugalėjo varžovus rezultatu 81:75. Birštono gimnazija finale susikaus su Žiežmarių gimnazija, o Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus varžovais kovoje dėl trečios vietos bus Kauno V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla.

Rungtynes geriau pradėjo Birštono gimnazija, kuri sužaidus vieną minutę pirmavo rezultatu 4:0. Netrukus svečiai pradėjo vytis varžovus. Įpusėjus antrai minutei komandas skyrė vienas taškas (4:3). Vėliau spurtavo Birštono gimnazija, kuri pelnė devynis taškus be atsako ir įpusėjus kėliniui pirmavo rezultatu 13:3. Po dar vieno taiklaus taiklaus šeimininkų dvitaškio minutės pertraukėlės paprašė L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazija (15:3). Po jos dvi minutes komandos nepelnė taškų, o prasidėjus devintai minutei D.Grigėnas ataką baigė gražiu dėjimu į varžovų krepšį (15:5). Per likusį laiką L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazijai pavyko sumažinti varžovų persvarą dviem taškais (20:12).

Antras kėlinys prasidėjo taikliu D.Drazdausko dvitaškiu, o netrukus tris taškus pelnė O.Brazdžionis (25:12). Vėliau komandos keitėsi taikliais metimais. Sužaidus tris minutes komandas skyrė 12 taškų (32:20). Ketvirtą minutę spurtą pradėjo Birštono gimnazija, kurio metu šeimininkai pelnė 16 taškų be atsako (48:20). Iki kėlinio pabaigos buvo likę trys su puse minutės. Daugiausia D.Grigėno taiklių metimų dėka, L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos žaidėjams pavyko sumažinti Birštono gimnazijos persvarą iki 21 taško (51:30).

Trečias kėlinys prasidėjo penkiais iš eilės pelnytais L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos taškais (51:35). Ketvirtą minutę svečiams pavyko priartėti prie šeimininkų iki 14 taškų (57:43), o minutės pertraukėlės paprašė Birštono gimnazija. Po jos šeimininkų persvara pamažu tirpo. Septintą minutę L.Grinys pataikė dvitaškį, kuris sumažino Birštono gimnazijos persvarą iki šešių taškų (61:55). Baigiantis aštuntai minutei D.Grigėnas dar vieną ataką baigė gražiu dėjimu į varžovų krepšį (63:59). Paskutines dvi kėlinio minutes komandos sužaidė lygiai (67:63).

Ketvirtą kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo K.Juškevičius (69:63). Vėliau keturis taškus be atsako pelnė L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazija (69:67). Baigiantis penktai minutei Kupiškio gimnazijos treneris paprašė minutės pertraukėlės (71:67). Po jos aikštės šeimininkai padidino persvarą iki septynių taškų (74:67). Vėliau komandos keitėsi taikliais metimais, bet L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos žaidėjams priartėti prie varžovų nepavyko. Aštuntą minutę tritaškį pataikė O.Brazdžionis, o netrukus jis ataką baigė gražiu dėjimu į varžovų krepšį (81:71). Paskutines dvi rungtynių minutes Birštono gimnazija taškų nepelnė, bet tai nesutrugdė jiems įveikti varžovų rezultatu 81:75.

Po rungtynių Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos trenerio asistentė I. Grinienė sakė: "Mes pradėjome žaisti tik trečiame kėlinyje. Jei pirmas ir antras kėlinukai būtų buvę mūsų naudai, rezultatas būtų kitoks. Nežinau, ar čia salė varžovų, ar krepšys mums buvo negeras. Jei varžovams leidi per du kėlinius įmesti 50 taškų, tai tikrai turi problemų gynyboje. Trečiame ketvirtame kėliniuose pradėjome keitalioti, žaidimas gavosi gerai, bet tikriausiai pritrūko laimės. Labai daug metimų buvo neparuoštų, bet kartais ir pramesdavome šimtaprocentinius metimus. Ką darysi..." Paklaustas, ar komandai netrūko jėgų ketvirtame kėlinyje pralenkti beveik pasivytus varžovus, trenerė atsakė: "Gal ir trūko kažkiek. Mes juos pasivijome, bet varžovai vėl pabėgo. Šiandien varžovai tikrai buvo stipresni, nors aišku galėjome kovoti tikrai. Jei rungtynės būtų buvę mūsų salėje, gal viskas būtų buvę kitaip, bet ką darysi, tokia sistema. Tikėsimės iškovoti trečiąją vietą."

Birštono gimnazijos treneris rungtynes komentuoti atsisakė

Birštono gimnazija: Osvaldas Brazdžionis 24 (14 atk. kam., 10 rez. perd.), Tadas Miliūnas 19 (13 atk. kam.), Kęstutis Juškevičius 16 (35 naud. b., 18 atk. kam.)

Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazija: Deividas Grigėnas 34 (11 atk. kam.), Ugnius Gasiūnas 16 (23 atk. kam.), Lukas Staržinskas 6

Paskutiniai komentarai (3 iš 4)

lyncaz2012 gegužės 21 d., 19:16 val.

Dėjimas išties fantastiškas buvo.

Anonimas2012 gegužės 21 d., 16:48 val.

nera, bet atrode ispudingai!

Anonimas2012 gegužės 21 d., 16:10 val.

Kas tas antzmogis Grigenas??? Gal kur filmuota medziaga yra?

Kupiškiečiai iškovojo "Basketnews.lt Lietuva" 2012 taurės trečiąją vietą (2012 gegužės 22 d., antradienis, 21:02 val.)Birštono gimnazija antrą kartą įveikė Žiežmarių gimnaziją (2012 balandžio 10 d., antradienis, 19:12 val.)Startavo "Basketnews.lt Lietuva" turnyro Aukštaitijos pogrupis (2012 kovo 19 d., pirmadienis, 16:52 val.)"Basketnews.lt Lietuva" 2012 metų taurę iškovojo "Birštono gimnazija" (2012 gegužės 22 d., antradienis, 21:16 val.)Vedama Osvaldo Brazdžionio "Birštono gimnazija" sutriuškino svečius iš Žiežmarių (2012 balandžio 02 d., pirmadienis, 17:57 val.)Birštono gimnaziją antrą kartą turėjo pripažinti Kaišiadorių rajono "A. Brazausko" gimnazistų pranašumą (2012 balandžio 24 d., antradienis, 18:28 val.)Osvaldas Brazdžionis vedė Birštono gimnaziją į triuškinančią pergalę (2012 kovo 26 d., pirmadienis, 19:06 val.)Kaišiadorių rajono "Algirdo Brazausko" parklupdė dar vieną varžovą (2012 kovo 23 d., penktadienis, 18:03 val.)Druskininkų "Ryto" gimnazija ketvirtame kėlinuke palaužė Birštono gimnazistus (2012 balandžio 17 d., antradienis, 20:15 val.)