KAUNO A.SMETONOS VIDURINĖ MOKYKLA vs KAUNO "AUŠROS" GIMNAZIJA (68:70)"KREPŠINIS.NET" TAURĖ 10-12 KLASĖS » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 kovo 31 d., Trečiadienis, 13:15 val. @ A.Smetonos vidurinė mokykla, Geležinio Vilko g. 28, Kaunas LT-49270

Puikaus Ž. Skučo žaidimo dėka Kauno "Aušros" gimnazija iškovojo pirmą pergalę "Krepšinis.net" taurėje

Žygimantas Skučas vėl pavarė :)
2010 kovo 31 d., Trečiadienis, 15:27 val., peržiūros: 6033
Trečiadienį, Kovo 31 dieną, A. Smetonos vidurinės mokyklos sporto salėje įvyko „Krepšinis.net“ taurės „Kaunas B“ porgupio varžybos. Jose aikštės šeimininkai „A. Smetonos“ vidurinė mokykla priemė svečius „Aušros“ gimnaziją. Iki šių varžybų „A. Smetonos“ vidurinė mokykla turėjo vieną pergalę ir du pralaimėjimos, o „Aušros“ gimnazija buvo pralaimėjus visus tris susitikimus. Varžybas geriau pradėjo svečiai, kurie po pirmo kėlinio pirmavo rezultatu 10:23. Antrame ketvirtyje „A. Smetonos“ vidurinė mokykla nebeleido persvaros didinti varžovam, o sužaidus puse varžybų 12 taškų persvarą turėjo „Aušros“ gimnazija. Trečiame kėlinyje persvarą mažino šeimininkai, kurie net buvo įgyję šešių taškų pranašumą (51:45). Sužaidus tris kėlinius rezultatu 54:51 pirmavo šeimininkai. Ketvirtame ketvirtyje vyko atkakli kova, o po dramatiškos varžybų pabaigos pergalę iškovojo „Aušros“ gimnazija (68:70). Tai buvo pirmoji jų pergalė „Krepšinis.net“ taurėje.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai. Sužaidus truputi daugiau nei dvi minutes, esant rezultatui 0:2, „A. Smetonos“ vidurinės mokyklos trenerė paprašė pirmos minutės pertraukėlės. Sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus (4:4). Netrukus Ž.Skučas pelnė du taškus su varžovo pražanga (4:7). Sužaidus penkias minutes, A.Pūras taikliu dvitaškiu varžovų pranašumą sumažino iki vieno taško (6:7). Vėliau daugiausia Ž. Skučo dėka, „Aušros“ gimnazijos žaidėjam pavyko spurtuoti rezultatu 0:12 ir likus trim minutėm iki kėlinio pabaigos komandas skyrė 13 taškų (6:19). Ketvirčio pabaigą komandos žaidė lygiai. Po pirmo kėlinio rezultatu 10:23 pirmavo svečiai.

Antro ketvirčio pradžioje „Aušros“ gimnazijai pavyko išlaikyti įgytą pranašumą – sužaidus tris minutes komandas skyrė 12 taškų (14:26). Po L. Sutkaus ir E. Voveraičio taiklių tritaškių svečių pranašumas aptirpo iki šešių taškų (20:26). Po penkių iš eilės Ž. Skučo taškų vėl dviženklę persvarą turėjo „Aušros“ gimnazija (20:31). Pamažu persvarą didino svečiai, kuri likus minutei iki ketvirčio pabaigos jau siekė 15 taškų (24:39). Paskutinė kėlinio minutė vyko rezultatyviai. „A. Smetonos“ vidurinės mokyklos žaidėjam pavyko skirtumą šiek tiek sumažinti. Sužaidus du kėlinius rezultatu 29:41 pirmavo „Aušros“ gimnazija.

Trečią kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo R.Pranarauskas (32:41). Varžybose „Aušros“ gimnazija daugelį atakų stengėsi užbaigti Ž. Skučo metimais. Kėlinio pradžioje kamuolį gavus Ž. Skučui jį dengdavo du žaidėjai. Ši taktika pasiteisino ir „A. Smetonos“ vidurinės mokyklos komanda pradėjo vytis varžovus. Po septynių be atsako pelnytų taškų, šeimininkai sumažino varžovų persvarą iki trijų taškų (39:42). Likus keturiom minutėm iki kėlinio pabaigos „Aušros“ gimnazija vis dar pirmavo trim taškais (42:45). Netrukus tritaškį ir dvitaškį pataikė E.Voveraitis, keturis taškus pelnė V.Sutkus ir šeimininkai pirmavo jau šešiais taškais (51:45). Likus mažiau nei dviem minutėm iki ketvirčio pabaigos E.Janavičius pelnė tris taškus, bet netrukus R.Pranarauskas atsakė tuo pačiu (54:48). Visgi kėlinio pabaigoje trim taškais pavyko „Aušros“ gimnazijai persvarą sumažinti (54:51).

Prasidėjus ketvrtam kėliniui dar vieną tritaškį pataikė R.Pranarauskas (57:51). Netrukus penkis taškus pelnė svečiai (57:56). Nors K.Žūtautas buvo šeimininkų persvarą padidinęs iki trijų taškų (59:56), po dviejų Ž. Skučo dvitaškių su varžovų pražangom, priekyje jau buvo svečiai (59:62). Sužaidus šešias minutes P.Nausėda pelnė tris taškus (59:65). Po minutės, eant rezultatui 61:67, minutės pertraukėlės paprašė „A. Smetonos“ vidurinės mokyklos trenerė. Likus dviem su puse minutės iki kėlinio pabaigos 61:69 pirmavo svečiai. „A. Smetonos“ vidurinės mokyklos krepšininkai puikiai sužaidė dviejų minučių atkarpą ir sumažino varžovų persvarą iki vieno taško (68:69). Likus 22 sekundėm M.Gudelevičius prametė abu baudų metimus, bet puolime kamuolį atkovojęs Ž.Skučas išprovokavo varžovų pražangą. Vienas iš dviejų jo mestų baudos metimų buvo taiklus. Per likusį laiką šeimininkam taškų pelnyti nepavyko. Pergalę šiose varžybose šventė „Aušros“ gimnazija.

Po varžybų „Aušros“ gimnazijos lyderis Ž.Skučas sakė: „ Buvom susikaupę laimėti. Žinojom, kad jei šitas varžybas pralošim iškrisim iš kovos dėl pagrindinio prizo. Tiesiog žaist, visi stengėmės žaist komandiškai. Vistiek daug klaidų padarėm, turėjom laimėti daugiau negu trim taškais o laimėjom tik dviem. “ Taip pat žaidėjas teigė, jog jo komandos draugai sunkiu komandai momentu pataikė tritaškius.

„A. Smetonos“ vidurinės mokyklos komandos kapitonas L.Sutkus po varžybų sakė: „Paleidom varžybų pradžią. Gal tikėjomės lengvesnės kovos, nežinau. Paskui teko vytis varžovus. Ačiū varžovam.“

„Aušros“ gimnazija: Ž.Skučas 52 (20/24 baudų metimų, 16/23 dvitaškių, 23 atk. kam., 20 išpr. praž., 82 naudingumo balai), P.Nausėda ir E.Janavičius po 6
„A. Smetonos“ vidurinė mokykla: L.Sutkus 17, E.Voveraitis 13, A.Pūras 10 (13 atk. kam.)

Kauno "Saulės" gimnazija - "Money gym" be didesnių sunkumų įsirašė antrąją pergalę "Krepšinis.net" turnyre (2010 kovo 25 d., ketvirtadienis, 15:22 val.)Rekordais paženklintas Žygimanto Skučo žaidimas neišgelbėjo Kauno "Aušros" gimnazijos (2010 kovo 22 d., pirmadienis, 14:51 val.)Kauno "Aušros" gimnazija Kauno "Rasos" gimnazijai priešinosi du kėlinius (2010 balandžio 23 d., penktadienis, 15:49 val.)Kauno A.Stulginskio vidurinė mokykla po nervingos kovos iškopė į "Krepšinis.net" "Iššūkio" taurės ketvirtfinalį (2010 balandžio 22 d., ketvirtadienis, 14:54 val.)Kauno "Saulės" gimnazija ketvirtajame kėlinyje palaužė Kauno "Aušros" gimnaziją (2010 kovo 18 d., ketvirtadienis, 15:23 val.)Kauno "Saulės" gimnazija - "Money Gym" namuose įveikė Kauno "Aušros" gimnaziją (2010 balandžio 08 d., ketvirtadienis, 15:27 val.)Atkaklios ir permainingos rungtynės baigėsi minimalia Kauno A.Smetonos vidurinės mokyklos pergale (2010 balandžio 12 d., pirmadienis, 14:57 val.)"Aušros" gimnazija netekusi Ž.Skučo, neatsilaikė prieš "Julijanavos" katalikiškąją vidurinę mokyklą (2010 balandžio 13 d., antradienis, 16:25 val.)Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla ir toliau žengia be pralaimėjimų (2010 kovo 30 d., antradienis, 16:56 val.)Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla rungtynių pabaigoje palaužė "A.Smetonos" vidurinės mokyklos auklėtinius (2010 kovo 29 d., pirmadienis, 14:47 val.)