Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ vs Kauno autobusai (100:105)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 22 d., Penktadienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ nesustabdė pergalingo „Kauno Autobusų“ žygio

2015 gegužės 22 d., Penktadienis, 21:32 val., peržiūros: 1226

Gegužės 22-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko paskutinės „Laikinosios Sostinės“ Super taurės pogrupio varžybų rungtynės tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Kauno Autobusų“ ekipos.

Susitikimo starte ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais (2:2), tačiau netrukus Ž.Skučas bei M.Linkevičius ėmė draskyti varžovų gynybą. Šis tandemas iniciavo spurtą 3:10 ir dar pirmoje kėlinio pusėje „Kauno Autobusai“ atitrūko 7 taškais (5:12). Visgi labiau pabėgti į priekį G.Žibėno auklėtiniai neleido po truputį mažino nuostolius, kol trečiąjį savo tritaškį šiame kėlinyje smeigė M.Užupis, o netrukus 5 M.Sapiegos ir I.Daukščio taškai išvedė į priekį Marijampolės ekipą (18:17). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis pirmaujanti komanda keitėsi dar kelis kartus, bet jau nuaidėjus sirenai, skelbiančiai ketvirčio pabaigą, M.LInkevičius nuo baudų metimo atžymos grąžino pusiausvyrą ir pirmojo rungtynių dalis baigėsi rezultatu 27:27.

Antrojo ketvirčio pradžioje kurį laiką toliau vyko atkakli kova taškas į tašką ir apčiuopiamesniu pranašumu negalėjo pasigirti nė viena ekipa. Po J.MIliaus bei I.Labučio taiklių metimų „Sūduva – Mantinga“ pirmavo rezultatu 33:31, bet vėliau „Kauno Autobusai“ kilo į šturmą. Įsismaginusi A.Juodelio kariauna surinko 6 taškus be atsako įgijo vienu taikliu metimu nepasiekiamą persvarą (33:37), o vėliau dar 8 „sausus“ taškus pridėjo A.Aleksandrovas bei T.Rakauskas ir „Kauno Autobusų“ atotrūkis priartėjo iki dviženklės ribos (39:49). M.Kalvelio dvitaškis pirmą kartą šios dienos mače padidino atstumą tarp komandų iki 10 taškų (39:49) ir aikštės šeimininkų padėtis tapo komplikuota. Paskutinėmis pirmosios rungtynių pusės minutėmis vyko apylygis žaidimas, kuris leido „Kauno Autobusams“ išlikti situacijos šeimininkais ir įpusėjus mačui A.Juodelio armija džiaugėsi 12 taškų persvara – 47:59.

Po didžiosios pertraukos „Kauno Autobusai“ kurį laiką išlaikė atstumą ir vyko apylygė kova. Po Š.Vasiliausko tritaškio svečiai turėjo 12 taškų persvarą (56:68), bet ketvirčio viduryje „Sūduva – Mantinga“ kilo į šturmą. G.Žibėno kariauna iniciavo spurtą 11:0 (5 taškus pridėjo I.Daukšys) ir svečiams beliko minimumas (67:68). Vis dėlto persverti rezultato „Kauno Autobusai“ neleido ir Dei.Sabeckio tolimas šūvis padidino skirtumą iki 4 taškų (67:71), o jam įkandin dar 5 taškus pridėjo M.Kalvelis ir „Kauno Autobusai“ susigrąžino 9 taškų pranašumą (67:76). Paskutinėmis kėlinio minutėmis Marijampolės ekipa šiek tiek atsigriebė ir prieš lemiamą susitikimo dalį „Kauno Autobusai“ tenkinosi 6 taškų atotrūkiu – 75:81.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis tritaškiais pasižymėjo P.Beliavičius ir T.Rakauskas (77:87), o netrukus A.Aleksandrovo dvitaškis padidino atstumą tarp komandų iki 12 taškų (77:89). Nors T.Kliučinyko tolimas šovis pjovė skirtumą iki vienženklio (80:89), tačiau įsismaginę „Kauno Autobusai“ toliau terorizavo varžovų krepšį ir klojo pergalės pamatus. Laimėta atkarpa 0:9 leido svečiams nutolti jau 19 taškų skirtumu (80:98) ir tai buvo labai svari paraiška pergalei. Visgi „Sūduva – Mantinga“ neketino sudėti ginklų ir po šio epizodo ėmė sparčiai mažinti nuostolius. Kelių minučių atkarpą 18:5 laimėję aikštės šeimininkai, paskutinėmis mačo sekundėmis prisikasė iki 5 taškų (98:103), tačiau „Kauno Autobusai“ pergalės iš rankų nepaleido ir šventė pergalę rezultatu 100:105.

Audrius Juodelis („Kauno Autobusai“):

Po dviejų dienų rungtynių maratono finišavote pogrupio varžybose be pralaimėjimų ir užsitikrinote vietą finale, Kas leido šiandien laimėti?

„Nežinau. Galbūt buvom ramūs, nes galėjom ir laimėti, ir pralaimėti pakankamai dideliu skirtumu ir vistiek žaistume finale. Vistiek šiandien ėjom žaisti tik dėl pergalės ir visi dešimt susirinkusių žmonių draugiškai išsidalino laiką aikštėje. Buvo ir pakylimų, ir duobių, bet realiai mes tikėjom, kad žaisim finale ir visi žaidė savo malonumui.“

Giedrius Žibėnas (Marijampolės „Sūduva – Mantinga“):

Ko šiandien pritrūko iki pergalės?

„Ūgio trūko ir jėgos po krepšiais. Apstumdė mus šiandien vyrai, bet mes esam patenkinti. Šiame turnyre sėkmingai vykdom savo planus ir duodam pažaisti jaunimui, o taip pat kitiems žaidėjams palaikyti sportinę formą. Žinoma šiandien ir kova dėl atšokusių kamuolių buvo ne mūsų naudai. Gynyba taip pat neblizgėjo, nes praleidom virš 100 taškų. Patys 100 įmetam, bet to neužtenka. Bet šiaip viskas gerai. Ką planuojam, tą ir pasidarom.“

„Kauno Autobusus“ į pergalę vedė R.Rutkauskas (14 tšk., 7 atk. k.), Ž.Skučas (13 tšk., 6 atk. k., 2 bl.), A.Aleksandrovas (13 tšk.), T.Rakauskas (13 tšk.), P.Beliavičius (11 tšk., 5 rez. p.), T.Čerkunovas (10 tšk.), M.Kalvelis (9 tšk., 11 atk. k., 2 bl.), Š.Vasiliauskas (9 tšk., 5 rez. p.), M.Linkevičius (8 tšk.) ir Dei.Sabeckis (5 tšk., 6 rez. p.).

Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ gretose pasižymėjo M.Užupis (20 tšk., 6 atk. k.), I.Daukšys (17 tšk., 6 atk. k.), P.Petrilevičius (11 tšk., 12 atk. k., 5 išpr. pr.), I.Labutis (11 tšk., 8 atk. k.), J.Milius (9 tšk.), M.Sapiega (9 tšk.), V.Mitalauskas (8 tšk.), D.Senda (6 tšk.), T.Kliučinykas (5 tšk.) ir Do.Sabeckis (4 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Super taurėje „Kauno Autobusai“ iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų ir prasibrovė į finalą (3-0). Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ pogrupio varžybas baigė su vieninteliu laimėjimu bei dviem nesėkmėmis ir grumsis dėl bronzos (1-2).

Atsitiesusi Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ pasidabino „Laikinosios Sostinės“ Super taurės bronza (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 22:54 val.)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės starte „LSU“ įveikė Marijampolės „Sūduvą ‒ Mantingą“ (2015 gegužės 13 d., trečiadienis, 21:08 val.)Po dar vienos nesėkmės „Baubilas“ lieka vienintele komanda be pergalių (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:23 val.)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės auksą iškovojo „Kauno autobusai“ (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 23:10 val.)Patyręs „Kauno Autobusų“ desantas privertė „LSU“ pajusti pralaimėjimo kartėlį (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 21:17 val.)