ELTECHA vs BOKŠTUVA (76:101)B LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 spalio 27 d., Antradienis, 21:00 val. @ A.Sabonio KM sporto salė, Pašilės g. 39a, Kaunas LT-51358

"Bokštuva" palaužė kietą "Eltechos" pasipriešinimą

Su kamuoliu Donaldas Jankauskas
2009 spalio 27 d., Antradienis, 22:55 val., peržiūros: 5714

Spalio 27-ąją, 21:00 valandą, A.Sabonio krepšinio mokyklos sporto salėje vyko B lygos susitikimas, kuriame jėgas tarpusavyje išmėgino "Bokštuva" bei "Eltecha". Nors šeimininkų ekipa atkakliai priešinosi visas rungtynes, tačiau "Bokštuvos" krepšininkams pavyko laimėti gana užtikrintu skirtumu – 76:101 (11:17; 22:25; 18:28; 25:31).

Rungtynes pirmaisiais pelnytais taškais pradėjo svečių ekipa, tačiau netrukus "Eltechos" krepšininkai dėka kelių iš eilės sėkmingų atakų dėka išsiveržė į priekį rezultatu 6:2. Po dar kelių atakų, "Bokštuvos" žaidėjams pavyko išlyginti rezultatą, bet čia pat jį dviem taškais persvėrė šeiminkai, o kaip parodė rungtynių eiga, tai buvo paskutinis "Eltechos" pirmavimas, nes "Bokštuva", rengdama vieną po kitos sėkmingas atakas, o antrąją pirmojo ketvirčio pusę leisdami varžovams taškus rinktis tik baudų metimais, skirtumą kuo toliau, tuo labiau didino. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 11:17.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios "Bokštuvos" penketukas net negalvojo leisti priešininkams spurtuoti ir ataką po atakos vis didino savo taškų kraitį. Visą šį ketvirtį komandą traukė A.Makūnas (pataikęs visus tris mestus tolimus metimus) ir D.Jankauskas, kartu pelnę 23 iš 25 taškų, o po krepšiu lyg nepajudinama uola tapo L.Ivanovas, per kėlinį atkovojęs 7 kamuolius. Ir nors A.Makūnas, likus žaisti 49 sekundes už ginčus su arbitrais buvo nubaustas technine pražanga, varžovai maksimaliai neišnaudojo galimybių – Š.Kryžius realizavimo tik vieną baudos metimą, o pozicinės atakos galimybėmis komanda nepasinaudojo. Visgi, spėję surengti dar vieną sėkmingą ataką, "Eltechos" krepšininkai sumažino deficitą iki 9 taškų, o galutinis rezultatas prieš didžiąją rungtynių pertrauką tapo 33:42.

Atgavę jėgas, "bokštuviečiai" dar labiau įsiaudrino, pradėdami draskyti nors ir kibią, bet ne be klaidų, oponentų gynybą ir, jei nepasisekdavo atakų baigti taikliais metimais iš žaidimo, varžovai savo pražangomis suteikdavo pakankamai galimybių taškų kraitį didinti nuo baudų metimų linijos. Šį kėlinį laimėję didžiausia, 10 taškų, persvara, varžovams neleido net galvoti apie pergalę, o skirtumas vis didėjo ir, baigiantis priešpaskutiniajam rungtynių kėliniui, rezultatas jau buvo 51:70, svečių naudai.

Ketvirtasis, rezultatyviausias, kėlinys prasidėjo atviru žaidimu, kuriame, rodės, nėra jokios gynybos. Viena rezultatyvi ataka keitė kitą, o kamuolys žaibiškai lakstė iš vienos aikštelės pusės į kitą. Abi komandos, galimai suprasdamos rungtynių baigtį, stengėsi žaisti operatyviai ir efektingai, bet net ir labiau puolimo taktika paremtose atakose fortūna buvo linkusi labiau šypsotis svečių komandai, kurį paskutiniajame ketvirtyje pataikiusi 5 tritaškius metimus, nepaliko jokių abejonių savo pergale, o paskutinę rungtynių minutę, "Bokštuvos" žaidėjas L.Ivanovas, žiūrovų džiaugsmui, pelnė ir šimtąjį tašką. Dar po vienos rezultatyvios šeimininkų atakos rungtynės pasibaigė rezultatu 76:101.

Nugalėtojų gretose net trys krepšininkai surinko daugiau nei 30 naudingumo balų: D.Jankauskas – 37 (38 taškai), A.Makūnas – 35 (25 taškai) bei L.Ivanovas – 32 (16 taškų ir 20 atkovotų kamuolių).

Šeimininkų komandoje rezultatyviausi buvo 17 taškų pelnęs Š.Kryžius (16 naudingumo balų), atitinkamai 11 ir 10 taškų pridėjo L.Garnelis ir K.Rainys.

"Eltechos" strategas pasibaigus rungtynėms sakė, kad "žaidėjai per vasarą priaugo svorio ir nepataiko į krepšį, ateinančiose varžybose įgaus formą ir laimės".

"Bokštuvos" kapitonas ir vienas rungtynių dydvyrių L.Ivanovas buvo šiek tiek kalbesnis, sakydamas, jog komanda buvo vieninga lyg kumštis ir, nors nebuvo susirinkusi didelė komandos dalis, žaidėjai žaidė tvarkingai bei nesavanaudiškai, bet skundėsi, jog nepavyko gerai sužaisti rungtynių pabaigos ir įvertinti varžovų gausumo, kuriuos pagyrė už sukomplektuotą išties stiprią komadą.

"Bokštuva" nesugebėjo pasipriešinti "Varaidai" (2010 vasario 21 d., sekmadienis, 20:09 val.)"Sabonio KM 94 - Ūkio bankas" rungtynių pabaigoje palaužė "Eltechos" penketuko pasipriešinimą (2010 vasario 21 d., sekmadienis, 13:11 val.)"Bokštuva" parklupdė dar vieną varžovą (2009 lapkričio 04 d., trečiadienis, 22:55 val.)"Bokštuva" pergalę pasiekė po permainingos kovos (2010 vasario 02 d., antradienis, 23:22 val.)Išretėjusi "Eltechos" komanda nesugebėjo pasipriešinti "Varaidai" (2010 sausio 17 d., sekmadienis, 21:57 val.)"Bokštuva" sezoną pradėjo pergalingai (2009 spalio 25 d., sekmadienis, 18:50 val.)"Bokštuva" po atkaklios kovos įveikė "Lietuvos Dujas" (2010 kovo 28 d., sekmadienis, 19:00 val.)"Dumblas" be ypatingo pasiepriešinimo nugalėjo "Bokštuvą" (2009 gruodžio 13 d., sekmadienis, 16:11 val.)"Bokštuva" po dviejų pratęsimų palaužė "Lietuvos dujų" komandą (2010 sausio 24 d., sekmadienis, 17:52 val.)"Bokštuva" pergalę pasiekė tik po atkaklios kovos (2009 lapkričio 10 d., antradienis, 19:59 val.)