Vieningas Kaunas vs Sporto manija (70:100)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 gegužės 31 d., Sekmadienis, 19:30 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Sporto Manija“ nesunkiai perlipo „Vieningo Kauno“ barjerą

2015 gegužės 31 d., Sekmadienis, 23:17 val., peržiūros: 1799

Gegužės 31-ąją dieną, sekmadienį, „Kauno energijos“ salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės ketvirtfinalio mūšis tarp namuose žaidusių „Vieningo Kauno“ krepšininkų ir „Sporto Manijos“ ekipos.

Susitikimas prasidėjo apylygiu žaidimu ir pirmosiomis rungtynių minutėmis abi komandos pabuvo priekyje. Po 5 E.Straigio taškų iš eilės „Vieningas Kaunas“ pirmavo rezultatu 7:5, tačiau netrukus E.Kalūginas grąžino pusiausvyrą (7:7), o vėliau jo komandos draugai pradėjo krauti taškų bagažą. D.Rinkūno, M.Kvedaro ir R.Adžgausko trijulė iniciavo spurtą 2:14 ir ketvirčio viduryje „Vieningo Kauno“ atsilikimas šoktelėjo iki dviženklio (11:21). Tiesa tuo aikštelės šeimininkų problemos nesibaigė ir įsismaginęs D.Rinkūnas antroje kėlinio pusėje toliau vedė „Sporto Maniją“ į priekį. Šis krepšininkas smeigė dar porą tritaškių, iš viso pirmajame kėlinyje surinko 15 taškų ir padėjo savo ekipai susikrauti 14 taškų persvarą (15:29). Per likusį laiką „Vieningas Kaunas“ šiek tiek apkarpė deficitą, tačiau po pirmųjų 10 minučių vis dar atsilikinėjo 12 taškų skirtumu – 19:31.

Antrojo kėlinio starte „Vieningas Kaunas“ prisikasė iki 8 taškų (25:33), bet vėliau blykstelėjo R.Adžgauskas, kuris pridėjo 7 taškus prie savo komandos spurto 2:9 ir grąžino „Sporto Manijai“ dviženklę persvarą (27:42). Kiek vėliau žaidimas išsilygino ir abi ekipos panašiu tempu rinkosi taškus. Tai leido M.Vaškūno kariaunai išlikti situacijos šeimininke ir išlaikyti saugų atstumą, o kėliinio finiše svečiai dar labiau sutvirtino savo pozicijas. M.Kvedaro taiklūs metimai leido „Sporto Manijai“ įgyti 17 taškų pranašumą ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 39:56.

Po didžiosios pertraukos porą minučių rezultatyvių atakų nebuvo, bet vėliau prabilo „Sporto Manija“. Ši ekipa pelnė 7 taškus be atsako ir padidino atotrūkį jau iki 24 taškų (39:63) ir „Vieningo Kauno“ padėtis tapo nepavydėtina. Po 4 minučių savo taškų sąskaitą atidarė ir aikštės šeimininkai (41:63), o vėliau dar 5 taškus prie komandos draugo dvitaškio pridėjo D.Valatkevičius ir atstatė 17 taškų skirtumą (46:63). Visgi tai buvo tik trumpalaikis prašviesėjimas ir antroje ketvirčio pusėje „Sporto Manija“ vėl tvirčiau čiupo žaidimo vadžias į savo rankas. Kelių minučių atkarpą svečių ekipa laimėjo rezultatu 5:14, įgijo 26 taškų (51:77) pranašumą ir jau trečiajame kėlinyje pateikė svarią paraišką pergalei. Per likusį laiką ekipos dar apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau tai įtakos rezultato skirtumui neturėjo ir po pusvalandžio kovos „Sporto Manija“ pirmavo rezultatu 53:79.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Vieningas Kaunas“ mažais žingsneliai artėjo, kol R.Šapalo bei D.Valatkevičiaus taiklūs metimai pjovė aikštės šeimininkų deficitą iki 22 taškų (60:82). Visgi „Sporto Manija“ arčiau varžovų neprisileido ir netrukus vėl šovė į priekį. M.Vaškūno armija iniciavo spurtą 0:8 ir įgijo 30 taškų persvarą (60:90), kuri nekėlė jokių abejonių dėl susitikimo baigties. Sėkmingą atkarpą sužaidęs „Vieningas Kaunas“ prisikasė iki 24 taškų (68:92), bet rungtynių finiše „Sporto Manija“ įsūdė porą tolimų metimų, susigrąžino 30 taškų pranašumą ir prasiskynė kelią į pusfinalį rezultatu 70:100.

Modestas Vaškūnas („Sporto Manija“):

Ketvirtfinalis didelių rūpesčių nesukėlė. Kodėl taip nutiko Jūsų nuomone?

„Iš tikrųjų aš manau, kad mes esame šiek tiek stipresni. Greičiau žaidžiam, geriau pataikom. Turbūt esame ir individualiai stipresni, ir kaip komanda. Žaidėm, kaip mokėjom, o gavosi, kaip gavosi.“

Be pralaimėjimų nuskynėt „C“ lygos auksą, tai greičiausiai esate nusiteikę ir šio turnyro pagrindinį trofėjų?

„Daug komandų taikosi į auksą, tame tarpe ir mes. Bet mums jau pusfinalyje teks susigrumti su „C“ lygos vicečempionais. Tai nežinia, kaip čia bus. Šioje taurėje liko dar kelios stiprios komandos. Manau, kad pusfinalis bus labai geras.“

Jonas Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):

Šiandien varžovai Jus įveikė individualiai. Ganėtinai neblogai žaidėt, bet priešininkų komanda buvo kito lygio. Ar pritariate tam?

„Taip. Varžovų lygis yra visai kitas. Jų gretose žaidžia buvęs mūsų komandos žaidėjas Deividas Rinkūnas, tačiau ne vien jis prisidėjo prie pergalės. O mums trūko susikaupimo ir žaidėm šiek tiek išsiblaškę. Pirmiausiai reikėjo truputį atsakingiau gintis. Paleidom juos gynyboje, o jų snaiperiai tikri šaunuoliai. Sveikinam varžovus su pergale!“

„Sporto Maniją“ į pergalę vedė D.Rinkūnas (34 tšk., 7 atk. k., 10 rez. p., 6 išpr. pr., 49 naud. b.), M.Kvedaras (25 tšk.), R.Adžgauskas (23 tšk., 7 atk. k., 9 rez. p.), T.Ilčiukas (7 tšk.), E.Kalūginas (6 tšk., 6 atk. k.), R.Vainikevičius (3 tšk., 8 atk. k.) ir R.Babilevas (2 tšk.).

„Vieningo Kauno“ gretose pasižymėjo D.Valatkevičius (24 tšk.), R.Šapalas (13 tšk., 6 atk. k.), Ž.Pilipavičius (8 tšk.), E.Straigis (7 tšk.), L.Juozapavičius (7 tšk.), P.Grėbliūnas (6 tšk., 10 atk. k.), V.Vaitkevičius (3 tšk.) ir J.Kulvecas (2 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės pusfinalyje „Sporto Manija“ susikaus su „Hidraulinėmis Sistemomis“.

„Uno“ neprilygo „Vieningam Kaunui“ (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 20:47 val.)„Restauratoriai & Hausa“ rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti „Vieningo Kauno“ pranašumą (2015 gegužės 10 d., sekmadienis, 20:53 val.)„Sporto Manija“ papildė savo trofėjų kolekciją „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės auksu (2015 birželio 07 d., sekmadienis, 22:02 val.)Advokatų kontoros „Konsus“ tritaškių lietus pražudė „Vieningą Kauną“ (2015 gegužės 24 d., sekmadienis, 19:04 val.)Po itin įtemptos kovos, pareikalavusios pratęsimo, pergalę išvargo „Vieningas Kaunas“ (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 00:34 val.)Beveik visas rungtynes pirmavęs „Vieningas Kaunas“ įveikė „Omegos“ pasipriešinimą (2015 gegužės 15 d., penktadienis, 23:48 val.)Sporto manija lengvai pasiekė antrąją pergalę. (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:16 val.)Visas rungtynes priekyje žengusi „Sporto manija“ pasiekė finalą (2015 birželio 03 d., trečiadienis, 23:47 val.)Kovoje iki paskutinių sekundžių stipresni buvo „Sporto Manijos“ krepšininkai (2015 gegužės 06 d., trečiadienis, 22:45 val.)„BK Centre“ gavo skaudžią krepšinio pamoką nuo „Sporto Manijos“ (2015 gegužės 16 d., šeštadienis, 18:28 val.)