KAUNO VYDŪNO VIDURINĖ MOKYKLA vs VILKIJOS GIMNAZIJA (67:82)„Krepsinis.net“ taurė » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2008 balandžio 15 d., Antradienis, 14:30 val. @ Vydūno vidurinė mokykla, Šiaurės pr. 57, Kaunas LT-49264

"Vydūno vidurinei mokyklai" pristigo jėgų pabaigoje

Krepšį atakuoja vienas iš "Vilkijos" gimnazijos ekipos lyderių
2008 balandžio 15 d., Antradienis, 16:52 val., peržiūros: 7010
Šią antradienio (04.15) popietę jau beįsibėgėjančioje jaunųjų krepšininkų "Krepšinis.net" taurėje, "Vydūno" vidurinėje mokykloje vietos auklėtiniai priėmė vienus iš pretendentų į aukščiausius titulus laikytus "Vilkijos gimnazijos" krepšininkus. Du ketvirčius aikštelėje vyko lygi kova taškas į tašką, tačiau antrojoje susitikimo pusėje po truputį ėmė ryškėti šeimininkų nuovargis (buvo susirinkę tik 7 žaidėjai) ir tuo sėkmingai pasinaudoję Vilkijos gimnazistai atitrūko bei šventė gana sunkią pergalę rezultatu 82:67.

Rungtynių pradžioje abi ekipos tarsi atlikinėjo varžovų žvalgybą – atakos būdavo ilgesnės, labiau paruoštos. Vis dėlto, nors komandos ir žaidė drausmingai, tačiau metimai neretai skriedavo pro šalį, dėl ko rezultatas didėjo gana lėtai. Iš pradžių kiek geriau sekėsi šeimininkams, kurie, stipriai laimėdami kovą dėl atšokusio kamuolio, pirmavo 6 taškais. Bet po to, žaidimas išsilygino ir netrukus jau rezultatas tapo lygus. Kėlinio pabaigoje "Vydūno vidurinė mokykla" vėl šiek tiek spustelėjo į priekį ir po pirmųjų 10 minučių atitrūko 5 taškais – 23:18. Neblogai šiame kėlinuke rungtyniavo šeimininkų centras Karolis Galiūnas, pelnęs 8 taškus ir atkovojęs 7 kamuolius.

Antrojo ketvirčio pirmosios minutės sėkmingiau klostėsi jau "Vilkijos gimnazijai", kuri pradėjo labiau aštrinti savo žaidimą, dėl ko spurtavo 7:0 ir po ilgesnės pertraukos įgijo 2 taškų pranašumą. Vėliau susitikimas klostėsi tarsi ant svarstyklių – vieną atkarpą geriau sužaidžią šeimininkai, kitą – jau svečiai. "Vydūno vidurinės mokyklos" žaidimas daugiau buvo paremtas tolimais metimais, kurie nelabai krito, todėl liūto dalis taškų buvo renkama baudų metimais. Artėjant kėliniui į pabaigą svečiai sugebėjo nutolti 3 taškais, tačiau daugiau pabėgti jiems jau nebeleido. Komandos patraukė ilsėtis vilkijiečiams esant priekyje 43:40.

Po pertraukos ir toliau nė vienai iš ekipų nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Komandos keitėsi greitomis bei sėkmingomis atakomis. Praėjus porai minučių šeimininkus ištiko skaudi netektis (Karoliui Kaminskui buvo prakirstas antakis), dėl kurios ant jų atsarginių suolelio teliko vienas žaidėjas. Svečiai tuo naudodamiesi po truputį vis ėmė didinti apsukas ir likus 4 minutėms spurtavo 9:0, tuo pirmą kartą įgydami dviženklį 12 taškų pranašumą. Prie šio spurto ženkliai prisidėjo varžovų žaidėjo Skirmanto Ramaškos techninė pražanga. Vis dėlto, du tritaškius ketvirčio pabaigoje "įsūdė" Darius Petkus, kirpdamas svečių atotrūkį pusiau – 58:64.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dar vienu Dariaus Petkaus tritaškiu, atgaivinusiu viltis į pergalę. Deja, vėliau įsismarkavo ir svečių snaiperiai (Paulius Amanaitis ir Elvinas Vaičiūnas), pataikę tris tolimus metimus iš eilės, kai pačių "Vydūno vidurinės mokyklos" puolimas ėmė strigti. Likus 2 minutėms ir mačo baigčiai jau tapus aiškiai svečiai išleido antrąją sudėtį, kuri iššvaistė šiek tiek pranašumo. Pergalę "Vilkijos gimnazija" šventė rezultatu 82:67.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų treneris Marius Petrauskas teigė esąs patenkintas šiandieniniu savo komandos žaidimu. "Neblogos rungtynės. Tik pabaigoje išleidome antrą sudėtį, kuri atrodė truputį pasimetusį. Dar kelios treniruotės ir problemos manau bus išspręstos. Komandos tikslas – užimti pirmąją vietą pogrupyje iš pradžių" – aiškino strategas.

Nesustabdomi "Vilkijos gimnazijos" gretose buvo Elvinas Vaičiūnas, per 34 minutes surinkęs 31 tašką (tritaškiai 5/8), atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 39 naudingumo balus, bei Paulius Amanaitis, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 22 taškai, 9 atkovoti kamuoliai, 12 rezultatyvių perdavimų ir 31 naudingumo balas. Dvigubu dubliu taip pat prisidėjo Valerijus Balenko (10 taškų ir 12 laimėtų dvikovų po krepšiu).

Tarp pralaimėjusiųjų išsiskyrė Darius Petkus, įmetęs 25 taškus, bei Karolis Galiūnas, kuris pelnė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. 16 taškų ir 4 perimtus kamuolius pridėjo Tomas Viteckas.
Kauno "Šv Mato Šalčiaus" vidurinė mokykla jau po pirmųjų pusfinalio rungtynių užsitikrino vietą finale (2008 gegužės 07 d., trečiadienis, 17:48 val.)"Stulginskio" mokykla iškovojo sudėtingą pergalę (2008 balandžio 22 d., antradienis, 16:30 val.)"KTU" gimnazija sunkiai įveikė "Vydūno" mokyklą (2008 balandžio 29 d., antradienis, 15:57 val.)"Vilkijos" gimnazija tapo "Krepšinis.net" taurės, trečiosios vietos laimėtoja! (2008 gegužės 24 d., šeštadienis, 16:50 val.)Nesunki "Vilkijos" gimnazijos pergalė (2008 balandžio 27 d., sekmadienis, 14:47 val.)"B" pogrupio lyderių akistatoje pergalę šventė "Vilkijos" gimnazija (2008 balandžio 30 d., trečiadienis, 17:36 val.)