KM TORNADO - AKS PROJEKTAI vs TOPO CENTRAS (46:88)"LAIKINOJI SOSTINĖ" TAURĖ » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 gegužės 07 d., Penktadienis, 17:00 val. @ Prekybos ir verslo mokykla, D.Poškos g. 22, Kaunas LT-44293

"Topo Centras" nepaliko vilčių jauniesiems "Tornado - AKS Projektai" krepšininkams

2010 gegužės 07 d., Penktadienis, 20:18 val., peržiūros: 5735
Penktadienio vakarą "Tornado – AKS Projektai" ekipa savo aikštėje priėmė svečius – "Topo Centro" krepšininkus. Jau nuo susitikimo pradžios svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir užtikrintai diktavo savo sąlygas bei laimėjo rungtynes rezultatu 46:88.

Aktyviai rungtynes pradėję "Topo Centro" vyrai, jau susitikimo pirmosiomis minutėmis spurtavo 2:8. Rezultatą kiek sušvelnino Martynas Rimša sumetęs dvi baudas. Tačiau, kur kas labiau patyrę svečiai, neketino nuolaidžiauti "Tornado – AKS Projektų" jaunimui. Jie šį kartą laimėjo atkarpą 2:11 ir susikrovė sau dviženklę persvarą (6:19). Po ilgesnės pertraukos "Tornado – AKS Projektų" gretose pasižymėjo Martynas Judickas pelnęs du taškus (8:19). Tačiau šeimininkai taškų šiame kėlinyje daugiau nepelnė, o svečių ekipoje kėlinį šešiais taškais užbaigė Almantas Senkaitis ir Šarūnas Dimša (8:25).

Antrąjį kervirtį vėl sėkmingiau pradėjo rungtynių favoritai – "Topo Centro" vyrai. Domas Juknevičius pelnė du taškus, Vytautas Žvirblis pataikė iš toli, o Šarūnas Dimša pridėjo du taškus su varžovo pražanga (8:33). Pirmuosius savo ir komandos taškus šiame kėlinyje taikliu tritaškiu pelnė šeimininkų komandos kapitonas Justas Valčiukas (11:33). Audrius Jonkus ir Aurimas Dervinskas kartu pelnė 5 taškus, o Deividas Valatkevičius atsakė dvitaškiu (13:38). Kėliniui baigiantis jaunieji "Tornado – AKS Projektų" krepšininkai įsidrasino. Martynas Judickas, Justas Valčiukas ir Martynas Rimša pelnė po du taškus, o Aurimas Dervinskas atsakė tritaškiu metimu. Po pirmosios rungtynių pusės rezultatu (19:41) "Topo Centras" priekyje.

Trečiasis kėlinys prasidėjo daugiau nei galingu svečių spurtu 2:18 ir "Topo Centras" priekyje jau 38-ių taškų atstumu (21:59). Gavę šalto dušo "Tornado – AKS Projektų" žaidėjai pradėjo rungtyniauti sėkmingiau. Klaudijus Sarpalis ir Vytautas Ivanauskas pelnė po du taškus, o Almantas Senkaitis atsakė taip pat dviem taškais (25:61). Tomo Pilecko ir Šarūn Dimšos dvitaškiai dar labiau padidino svečių pranašumą (25:65). Kėliniui baigiantis Arnas Jasinskas pelnė du taškus, o Almantas Senkaitis dviejų atakų metu sugebėjo pelnyti tris taškus (27:68). Vis tik, paskutinius taškus kėlinyje pelnė šeimininkai. Martynas Rimša realizavo dvi mestas baudas ir sumažino savo komandos deficitą (29:68).

Ketvirtojo kėlinio pradžia mažai ko skyrėsi nuo pirmųjų trijų. Šarūnas Dimša pelnė keturis taškus iš eilės, o Vytautas Šližius pridėjo du (29:68). Pirmasis "Tornado – AKS Projektų" gretose šio kėlinio metu taškus pelnė Justas Valčiukas (31:74). Pagaliau šeimininkai į puolimą pajungė ir savo toliašaudę artileriją. Deividas Valatkevičius pataikė du tolimus metimus, o Vytautas Šližius atsakė penkiais taškais (37:79). Justas Valčiukas sugebėjo pelnyti 5 taškus iš eilės, o Vytautas Šližius atsakė tolimu metimu (42:82). Svečių ekipoje kėlinio pabaigoje taškus rinko tik Tomas Pileckas. Jis pelnė keturis taškus iš eilės, o Deividas Valatkevičius atsakė dviem taikliomis baudomis (44:86). Tas pats Tomas Pileckas pelnė dar vieną dvitaškį, o Justas Valčiukas kėlinio paskutinėmis sekundėmis atsakė dvitaškiu metimu (46:88).

"Topo Centro" strategas Tomas Jonkus po laimėtų rungtynių kalbėjo: "Šiandien nespaudėme varžovų po visą aikštę, spaudimą naudojome tik po baudos metimų, nenorėjome jų bet kokia kaina sutriuškinti, nebuvo tikslo. Iš tikro patys darome labai daug klaidų puolime, trūksta tikslių perdavimų mūsų vidurio puolėjams. Labai norėtųsi sumažinti klaidų skaičių perduodant kamuolį. Lyginant mūsų sudėtį su sezono pradžia, prie komandos prisijungė pora aukštų žmonių, tikiuosi tai sustiprins priekinę liniją ir jie mūsų neapvils. Būtų labai smagu pakovoti dėl prizinės vietos dar kartą. Kalbant apie varžovus, tai įspūdis normalus, kažko panašaus ir tikėjausi. Tik šiek tiek nustebino tokie, kartais nelogiški jų perdavimai. Atrodo galima atiduoti paprastą perdavimą ir padaryti paprastus taškus, bet pedavimas būna vos ne Jasikevičiaus stiliumi – į niekur. Tai tikrai nustebino, nežinau ar jie čia norėjo pasirodyti ar kažkas kito. Taip pat, manau varžovai savo salėje iš po krepšio galėtų geriau pataikyti. Nemanau, kad tai buvo jaudulys – jie turi daug varžybų per sezoną. Sėkmės jiems tobulėjant".

"Tornado – AKS Projektų" ekipos treneris Tomas Kentra po susitikimo sakė: "Na nemanau, kad pralaimėjome labai skaudžiai, nepaisant didelio skirtumo. Varžovai buvo greitesni ir krepšinį puikiai supranta. Sunku buvo kautis fiziškai, juo labiau, kad neturėjome dviejų savo lyderių. Tačiau ktii žaidėjau mūsų lyderius manau pavadavo gana gerai. Koją pakišo mums pirmasis kėlinys. Pirmą kartą mes žaidėme su tokiu fiziškai pajėgiu varžovu. Visą laiką žaisdavome su bendraamžiais arba vienais – dviem metais vyresniais krepšininkais. Gal mūsų krepšininkai tikėjosi kažkiek minkštesnės kovos. Trečia ir ketvirtą kėlinius ir tą patį antrą, manau sužaidėme pagal galimybes. Jeigu ir pirmąjį kėlinį būtume pralaimėję tik keliais taškais, tuomet savo krepšininkams galėčiau rašyti 9 balus".

"Tornado – AKS Projektų" ekipoje išsiskyrė: Deividas Valatkevičius 14 taškų (10 atk. kam, 6 rez. perd, 5 perimti kam), Deividas Valatkevičius 10 taškų, Martynas Rimša 8 taškai (4 atk. kam)

"Topo Centrą" į pergalę vedė: Šarūnas Dimša 19 taškų (4 atk. kam, 6 perimti kam), Tomas Pileckas ir Vytautas Šližius (9 atk. kam, 4 rez. perd) po 16 taškų, Almantas Senkaitis 14 taškų (8 atk. kam)

Visas rungtynes užtikrintai pirmavę "ISM" neleido jauniesiems " KM Tornado - AKS projektų" krepšininkams nė pasvajoti apie pergalę (2010 gegužės 14 d., penktadienis, 19:03 val.)"Tornado - AKS Projektai" varžovams priešinosi du kėlinius (2010 gegužės 15 d., šeštadienis, 18:24 val.)Fiziškai stipresni Šakių "KK Splito" krepšininkai nepagailėjo jaunųjų "KM Tornado - AKS projektai" žaidėjų (2010 gegužės 21 d., penktadienis, 19:44 val.)"KM Tornado - AKS projektai" iššvaistė turėtą persvarą, tačiau iškovojo pergalę (2010 gegužės 03 d., pirmadienis, 18:57 val.)"Topo centras" ketvirtajame kėlinyje įrodė savo pranašumą prieš "Kaunas" penektuką (2010 gegužės 08 d., šeštadienis, 16:53 val.)Nervingame antrame pusfinalio mače "Spartai" pritrūko tik vieno taško (2010 birželio 03 d., ketvirtadienis, 00:26 val.)"Topo centras" žengė didelį žingsnį finalo link (2010 birželio 01 d., antradienis, 00:24 val.)"Topo centras" nervingose runtgynėse įveikė "SK Vilkai" ekipą ir pateko į "Laikinosios Sostinės" taurės pusfinalį (2010 gegužės 26 d., trečiadienis, 22:57 val.)"Laikinosios sostinės" Didžiosios taurės viršūnę pasiekė "Patvanka" (2010 birželio 15 d., antradienis, 22:19 val.)Antrojoje varžybų pusėje atsitiesusi "Topo Centras" komanda įrodė savo pranašumą (2010 gegužės 24 d., pirmadienis, 19:34 val.)