IGLIAUKOS A.MATUČIO VIDURINĖ MOKYKLA vs VILKAVIŠKIO "AUŠROS" GIMNAZIJA (104:92)"KREPŠINIS.NET" TAURĖ 10-12 KLASĖS » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 balandžio 09 d., Penktadienis, 12:00 val. @ Igliauka, Jaunimo g.6, Marijampolės rajonas, LT-69005

Igliaukos "A. Matučio" vidurinė mokykla privertė pasiduoti Vilkaviškio "Aušros" gimnaziją

2010 balandžio 09 d., Penktadienis, 20:30 val., peržiūros: 6662
Penktadienio popietę Igliaukos "A. Matučio" vidurinė mokykla priėmė svečius iš Vilkaviškio – "Aušros" gimnazijos krepšininkus. Tačiau gausiai susirinkę šeimininkų komandos gerbėjai bei patys krepšininkai nebuvo nusiteikę svetingai ir nė negalvojo leisti "Aušros" gimnazistams leisti išsivežti pergalę iš Igliaukos. Tiesa, šeimininkams dėl pergalės reikėjo gerokai pakovoti. Jie po atkaklios kovos laimėjo rungtynes rezultatu 104:92.

Rungtynių pradžia žadėjo įdomią ir atkaklią kovą. Abi ekipos daug didesnį dėmesį skyrė puolimui nei gynybai. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Rezultatui esant (5:7), po tritaškį pataikė šeimininkų ekipos žaidėjai Deividas Kisielius ir Evaldas Kulboka, o Dainius Zienius pridėjo dvitaškį. Varžovai savo ruožtu atsakė taikliu Arnoldo Vasiliausko tritaškiu bei Viktoro Merkevičiaus dvitaškiu (13:12). Aikštėje ir toliau smaginosi Evaldas Kulboka. Jis terorizavo varžovų gynybą ir tapo tikra mįsle Vilkaviškio "Aušros" gimnazijos krepšininkams. Likęs kėlinio laikas ir toliau vyko taškas į tašką ir nė viena iš komandų nesugebėjo primesti savojo žaidimo varžovams. Vis tik, po pirmųjų dešimties žaidimo minučių "A. Matučio" vidurinės mokyklos krepšininkai priekyje (25:22).

Antrasis ketvirtis prasidėjo Evaldui Kulbokui ir Arnoldui Vasiliauskui apsikeičiant taikliais metimais. Šeimininkų komandos žaidėjui Deividui Kisieliui pelnius du taškus svečiai atsakė atkarpa 0:7 bei persvėrė rezultatą savo naudai (30:32). Deividas Kisielius ir Evaldas Kulboka dar kartą pademonstravo savo snaiperiškus sugebėjimus, tačiau varžovai atsakė taip pat šešiais taškais (36:38). Kaip tik tada, Igliaukos "A. Matučio" moksleiviai nusprendė, kad pats laikas jungti "auktštesnę pavarą". Jie surengė įspūdingą spurtą 16:4 ir atitrūko dviženkliu skirtumu (52:42). Tačiau Vilkaviškio "Aušros" gimnazistus nusprendė pažadinti Ugnius Barauskas. Žaidėjas ėmėsi lyderio vaidmens. Jis pataikė tolimą tritaškį su varžovo pražanga, o kitos atakos metu "įsūdė" dar vieną tritaškį. Svečiai laimėję atkarpą 2:7 vėl prisivijo savo varžovus (54:49). Tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė šeimininkai. Evaldas Kulboka pelnė du taškus, o Erikas Sajus paskutinąją kėlinio sekundę pataikė iš toli bei vėl sugrąžino šeimininkams dviženklę persvarą (59:49).

Sėkmingai užbaigę antrąjį ketvirtį, lygiai taip pat sėkmingai šeimininkai pradėjo ir trečiąjį. Jie kėlinio pradžioje Karolio Juodaičio bei Evaldo Kulbokos vedini spurtavo 9:3 ir pabėgo toli į priekį (68:52). Vaizdas kurį laiką aikštėje nesikeitė, o po Eriko Sajaus tritaškio bei dviejų taiklių Deivido Kisieliaus baudos metimų Igliaukos "A. Matučio" mokyklos krepšininkai įgijo rekordinį 19 taškų pranašumą (75:56). Kai jau atrodė, kad intriga rungtynėse pamažu dingsta, Vilkaviškio "Aušros" gimnazija savo puolimo mašiną įjungė visu pajėgumu. Dviejų "bokštų" Viktoro Merkevičiaus ir Tado Bindoko vedini, kuriems puikiai talkino ir Ugnius Barauskas, svečiai spurtavo net 5:19 bei ištirpdė šeimininkų persvarą iki 5 taškų (80:75). Per likusį kėlinį skirtumas nepakito, o abi komandos pelnė dar po 4 taškus (84:79).

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo taikliu Ugniaus Barausko tritaškiu, kuris sumažino svečių atsilikimą iki 2 taškų (84:82). Žaidimas ir toliau vyko taškas į tašką, o Igliaukos "A. Matučio" vidurinės mokyklos žaidėjai nebesijautė aikštėje taip užtikrintai. Kėliniui įpusėjus komandas jau teskyrė tik 1 taškas (89:88). Tačiau kaip tik tada šeimininkai nusprendė, kad pats laikas sudėlioti visus taškus ant "i". Jie surengė spurtą 13:1 bei vėl atitrūko saugiu atstumu (102:89). Likusios kėlinio sekundės jau buvo tik formalumas. Nugalėtojas abejonių nekėlė. Rungtynės baigėsi rezultatu (104:92).

Po susitikimo kalbinta Vilkaviškio "Aušros" gimnazijos trenerė Jūratė Krukauskaitė – Aušrotienė buvo nepaprastai lakoniška: "Šiandien tikriausiai nusisuko sėkmė. Varžovai šaunuoliai".

Kur kas didesnę iškalbą parodė Igliaukos "A. Matučio" vidurinės mokyklos komandos treneris Domas Kriščiūnas: "Manau, kad šiandien labai svarbu buvo kovingumas. Vaikinai tikrai labai gerai sužaidė, nes žaidė su bene stipriausia pogrupio komanda. Buvo geras kovingumas, aišku palaikymas tapo papildoma motyvacija. Žaidėme savoje aikštėje. Varžovas yra pažįstamas. Tiek jų centras Viktoras Merkevičius, tiek įžaidėjai – stiprūs krepšininkai. Tam ruošėmės iš anksto, analizavome kaip prieš juos žaisti. Manau, kad jiems tai buvo netikėtumas.Mums padėjo tai, kad žinojome jų silpnąsias puses ir tai išnaudojome".

Igliaukos "A. Matučio" vidurinę mokyklą į pergalę vedė: Evaldas Kulboka 39 taškai (15 atk. kam, 12 rez. perd), Deividas Kisielius 27 taškai (5 atk. kam, 4 perimti kam), Dainius Zienius ir Erikas Sajus (7 atk. kam) po 14 taškų

Vilkaviškio "Aušros" gimnazijos gretose išsiskyrė Ugnius Barauskas 29 taškai (4 rez. perd), Arnoldas Vasiliauskas 24 taškai (4 perimti kam), Viktoras Merkevičius 17 taškų (10 atk. kam, 5 rez. perd, 4 blokai), Tadas Bindokas 15 taškų (11 atk. kam)

Igliaukos "A. Matučio" vidurinė mokykla pranoko Kudirkos Naumiesčio "V. Kudirkos" gimnaziją (2010 kovo 19 d., penktadienis, 22:31 val.)Igliaukos "A. Matučio" vidurinė mokykla palaužė pogrupio lyderius (2010 balandžio 13 d., antradienis, 22:25 val.)Prienų „Žiburio“ gimnazija nesunkiai nugalėjo varžovus iš Vilkaviškio. (2010 kovo 29 d., pirmadienis, 23:14 val.)Prienų "Žiburio" gimnazija antroje rungtynių pusėje palaužė svečius iš Igliaukos (2010 kovo 24 d., trečiadienis, 21:43 val.)Birštono gimnazija tęsia kovą dėl KKL "Krepšinis.net" turnyro "Iššūkio" taurės (2010 gegužės 06 d., ketvirtadienis, 21:55 val.)