LKKA ATLETAS vs ERA+ETERNIT (69:76)"Laikinosios sostinės" SUPER taurė » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2008 gegužės 30 d., Penktadienis, 18:30 val. @ LKKA sporto salė, Sporto g. 6, Kaunas LT-44221

"ERA+Eternit" šventė pergalę tik po atkaklios kovos

Audriaus Vasiliausko metimas
2008 gegužės 30 d., Penktadienis, 22:14 val., peržiūros: 6277
Šį penktadienio vakarą LKKA sporto salėje įvyko "Laikinosios Sostinės" Super taurės "B" pogrupio varžybos, kuriose susikovė iki šiol po pergalę iškovoję vietos auklėtiniai "LKKA Atletas" bei "ERA+Eternit" ekipa. Rungtynės abiems ekipoms klostėsi sunkiai ir vyko ne itin gražus žaidimas, kuriame "ERA+Eternit" vis dėlto sugebėjo nugalėti beveik antrąją sudėtimi žaidusius studentus rezultatu 76:69. Visą susitikimą vyko atkakli kova ir tik sėkmingiau sužaidusi pabaigą svečių ekipa iškovojo pergalę. Jiems ši pergalė buvo antroji ir suteikė nemažus šansus patekti į atkrintamąsias.

Susitikimo pradžioje abiems ekipoms gana sunkiai sekėsi rinkti taškus ir atakos dažniausiai baigdavosi arba netaikliais arba klaidomis. "ERA+Eternit" daugiau bandė žaisti per savo priekinę liniją, kas netrukus davė vaisių ir leido svečiams atitrūkti 5 taškais. Tik įpusėjus kėliniui "LKKA Atleto" žaidėjams pavyko įmesti taškus iš žaidimo, o prieš tai visi taškai buvo renkami nuo baudų metimų linijos. Tai šiek tiek pagyvino studentų puolimą ir jie sugebėjo bent jau sulyginti žaidimą. Paskutinėmis sekundėmis pataikytas A. Žibūdos tolimas metimas sumažino šeimininkų deficitą iki 4 taškų – 15:19.

Antrajame kėlinuke "ERA+Eternit" ir toliau išlaikė savo turėtą pranašumą, nors ir varžovai bandydavo juos vytis. "LKKA Atleto" ekipoje į žaidimą neblogai įsijungė E.Babušis ir Kazys Greičius, kurie surinko liūto dalį taškų per šį kėlinuką. Ketvirtį vėl sėkmingiau užbaigė šeimininkų krepšininkai, pelnę 5 taškus be atsako ir sumažinę savo atsilikimą jau tik iki minimumo – 38:39.

Po pertraukos "ERA+Eternit" po pirmo savo pataikyto tritaškio rungtynėse vėl šiek tiek spustelėjo į priekį ir nutolo 9 taškais. Vis dėlto, visiškai perimti iniciatyvos jiems neleido "LKKA Atleto" žaidėjai, kurie kartas nuo karto surengdavo greitą ataką ar pataikydavo tritaškį, tuo išlaikydami intrigą. Prieš lemiamą atkarpą svečiai turėjo 7 taškų atotrūkį – 60:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai dar bandė kabintis į varžovų atlapus, sumažindami skirtumą iki 5 taškų, tačiau vėliau pralaimėjo atkarpą 6:0, kuri buvo bene svarbiausia sustikime. Po šio "ERA+Eternit" spurto skirtumas tarp ekipų išaugo iki 11 taškų. Studentai, vis dėlto, nenuleido rankų ir kovojo iki pat galo, bet labiau patyrę varžovų žaidėjai sugebėjo išlaikyti saugų atstumą ir švęsti pergalę rezultatu 76:69.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų treneris Ričardas Kudarauskas neatrodė itin patenkintas komandos žaidimu ir teigė, jog ši pergalė buvo neiškovota, o išvargta. "Žaidėjai aikštelėje atrodė tarsi apkiautę, dėl ko sunkiai ir sekėsi žaisti. Gal čia penktadienis kaltas?" – samprotavo strategas, pridėdamas, jog pergalė, vis dėlto, yra pergalė. Teisėjų darbą Ričardas įvertino 8 balais.

Naudingiausiai "ERA+Eternit" gretose rungtyniavo Justinas Česnavičius, per 29 minutes pelnęs 20 taškų, atkovojęs 12 kamuolių ir išprovokavęs 7 varžovų pražangas, bei Donatas Paulauskas, kurio sąskaitoje per 32 minutes atsirado 18 taškų ir 12 atkovotų kamuolių. 15 taškų prie pergalės pridėjo Remigijus Kazulis.

Tarp pralaimėjusiųjų išsiskyrė E.Babušis, pelnęs 18 taškų, Kazys Greičius, kuris įmetė 16 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, bei A.Žibūda (11 taškų, 6 atkovoti ir 5 perimti kamuoliai).
"LKKA Atletas" pergale pradėjo "Laikinosios sostinės" SUPER taurės varžybas (2008 gegužės 23 d., penktadienis, 22:30 val.)"Era+Eternit" antroje rungtynių pusėje palaužė "Sporto Klubą Dextera" (2008 gegužės 27 d., antradienis, 20:58 val.)Jono Mačiulio 37 taškai ir "Topsport" pergalė (2008 birželio 11 d., trečiadienis, 22:16 val.)Lygiaverčių varžovų dvikovoje fortūna šypsojosi "Topsport" (2008 birželio 09 d., pirmadienis, 20:38 val.)"BMS Megapolis" - pirmasis "LS SUPER taurės" finalininkas (2008 birželio 16 d., pirmadienis, 23:01 val.)Per didelis emocijų ir įtampos kiekis privedė "Kauno autobusų" žaidėjus prie drastiškų ir sveiku protu nepateisinamų veiksmų (2008 birželio 18 d., trečiadienis, 00:26 val.)