KLAIPĖDOS DEXTERA & DELIKATESAS vs ALYTUS (99:62)LIETUVOS LYGŲ "SUPER" TAURĖ 2010 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 gegužės 22 d., Šeštadienis, 15:15 val. @ Šiaulių arena, J.Jablonskio g. 16, LT-78162 Šiauliai

Klaipėdos "Dextera - Delikatesas" be didesnio vargo nugalėjo Alytų ir rytoj kausis dėl didžiosios taurės

2010 gegužės 22 d., Šeštadienis, 16:56 val., peržiūros: 5459
Gegužės 22 dieną, šeštadienį, Šiaulių arenoje įvyko Lietuvos lygų "Super" taurės rungtynės tarp Klaipėdos "Dexteros – Delikateso" ir startuojančių šiame turnyre alytiškių.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė Klaipėdos krepšininkai, tačiau daugiau jų atakų pradžioje rungtynių baigdavosi nesėkmingai, bet alytiškiai savo taškų sąskaitą atidarė tik praėjus 2 minutėms nuo susitikimo pradžios. Pralaužus ledus abiems ekipoms sekdavosi vis geriau ir porą minučių po to vyko atkakli kova. Vis dėlto, dar pirmoje kėlinio pusėje ėmė ryškėti pajūrio atstovų pranašumas: pražangomis stabdomas V.Pečiukas, baudų metimus metė be klaidų, o po trečiojo E.Jurkaus tritaškio, likus žaisti 4 minutes Alytus buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės, kadangi įsisiautėję varžovai įgijo 8 taškų persvarą (17:9). Po jos Alytaus komandai vis geriau sekėsi puolant, bet gynyboje jie vis dar turėjo problemų ir likus žaisti apie minutę, Klaipėdos "Dexteros – Delikateso" pranašumas pasiekė dviženklę ribą (25:15). Tačiau išsaugoti šios persvaros Klaipėdos komandai nepavyko ir R.Stankevičius taikliu baudos metimu sumažino Alytaus atsilikimą iki 9 taškų – 25:16.

Antrojo kėlinio pradžioje Dzūkijos regiono krepšininkai gavo dar vieną skaudų antausį iš 'Dexteros – Delikateso": ketvirtį klaipėdiečiai pradėjo spurtu 9:0 ir praėjus 3 minutėms, J.Žilinsko dvitaškio, Klaipėdos atstovų pranašumas šoktelėjo iki 18 taškų (34:16). Tuomet Alytaus krepšininkus pamėgino užvesti A.Jakubauskas, per pusę minutės pelnė 5 taškus iš eilės (beje, pirmuosius savo komandai šiame kelinyje) ir likus žaisti 6,5 minutės, Alytui pavyko sušvelninti atsilikimą iki 13 taškų (34:21). Kelias minutes po to, klaipėdiečiams pavyko išsaugoti pranašumą savo pusėje ir be didesnių nuostolių, tačiau kėlinio pabaigoje dzūkai vėl prabudo, aktyviai draskė varžovų gynybą ir likus žaisti minutei, R.Stankevičius sumažino Alytaus ekipos atsilikimą iki vienženklio (41:32). Per likusį laiką Klaipėdiečiai dar suspėjo pasižymėti ir prieš didžiąją pertrauką išsaugojo dviženklį pranašumą – 44:32.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo gan nerezultatyviai ir abiejų komandų žaidime buvo nemažai broko. Tai lėmė, jog pirmoje kėlinio pusėje rezultatas augo negreitai, o tuo pačiu ir skirtumas mažai kito. Bet dar pirmoje kėlinio pusėje Klaipėdos "Dextera – Delikatesas" primetė savo žaidimo tempą varžovams, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir antroje kėlinio pusėje buvo įgiję 19 taškų pranašumą. Vis dėlto, ketvirčio pabaigoje Alytaus krepšininkai vėl ėmė artėti, kol likus žaisti šiek tiek daugiau nei minutei, R.Stankevičius sumažino skirtumą iki 12 taškų (66:54). Per likusį laiką Alytui pavyko sumažinti skirtumą dar 1 tašku ir prieš lemiamą kėlinį reikalai nebuvo prasti. Tiesa, 11 taškų persvarą savo pusėje išsaugojo Klaipėdos "Dextera – Delikatesas" – 67:56.

Vis dėlto, visos alytiškių iliuzijos pakovoti dėl pergalės, ėmė bliukšti jau ketvirtajame kėlinyje, kuriame juos ėmė lankyti netektys (net trys žaidėjai turėjo palikti aikštę dėl pražangų limito) ir Klaipėdiečiai tuo su malonumu naudojos: praėjus vos 2 minutėms 15 sekundžių, M.Granzbergas sugrąžino pajūrio komandai 19 taškų persvarą (75:56), o netrukus tas pats M.Granzbergas pratęsė taiklią baudų metimų seriją ir likus žaisti 6 minutes, abejonių dėl rungtynių nugalėtojo kilo vis mažiau, kadangi klaipėdiečių pranašumas šoktelėjo iki 24 taškų (80:56). Pirmuosius taškus Alytaus krepšininkai pelnė tik praėjus 4 minutėms, tačiau tai nepadėjo jiems užsivesti ir likus žaisti 3 minutes, E.Jurkaus tritaškis išvedė Klaipėdos "Dexterą – Delikatesą" į priekį jau 30 taškų skirtumu (90:60). Per likusį laiką komandos ypatingai nesiplėšė, leido įvykiams tekėti sava vaga ir Klaipėdos "Dextera – Delikatesas" pasiekė įtikinamą pergalę rezultatu 99:62.

Po rungtynių nugalėtojų komandos strategas P.Liepinaitis kalbėjo: "Esam patenkinti. Manau, šiose rungtynėse komanda sužaidė geriau. Viskas pavyko ir tiek. Varžovai išsibaudavo antroj rungtynių pusėj ir taip ir nebegalėjo pasipriešinti. Jų trys žmonės atsisėdo su penkiom pražangom ir jie jau nebepajėgė pakovot."

Alytaus komandos vadovas T.Balynas po rungtynių sakė: "Pritrūko laimės ir sveikatos. Devyniese atvažiavom. Pritrūko tiek fizinių jėgų, tiek ir jaudulys startinis pamaišė."

Klaipėdos "Dextera – Delikatesas": E.Jurkus (34 tšk., 6 išp. pr., 37 naud. b.), J.Žilinskas (19 tšk., 5 išpr. pr.), V.Pečiukas (17 tšk., 3 bl., 6 išpr. pr.), M.Granzbergas (12 tšk., 5 išpr. pr.) ir V.Valančius (10 tšk., 11 atk. k.).

Alytus: R.Stankevičius (24 tšk., 4 per. k., 6 išpr. pr.), G.Andrijauskas (14 tšk.), A.Jakubauskas (9 tšk., 10 atk. k.) ir B.Cicėnas (8 tšk., 5 išpr. pr.).

Abi pergales iškovoję Klaipėdos krepšininkai rytoj grumsis dėl didžiosios taurės. Alytus jau netrukus išmėgins jėgas su Kauno "Banga" ir tuomet paaiškės kuri iš šių komandų kovos mažajame finale, o kuri bandys atsigriebti "Iššūkio" rungtynėse.

Vilniaus "Medea - VU" antroje rungtynių pusėje atsitiesė ir iškovojo Lietuvos lygų "Super" taurės "Iššūkio" taurę (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 13:42 val.)Kauno "Banga" kovos dėl trečiosios vietos (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 11:46 val.)Kauniečiai po atkaklios kovos turėjo pripažinti Klaipėdos atstovų pranašumą (2010 gegužės 22 d., šeštadienis, 13:28 val.)Lietuvos lygų "Super" taurės didįjį finalą laimėjo Panevėžio "Bangenė - Aivera" (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 17:03 val.)