BOKŠTUVA vs LIETUVOS DUJOS (113:109)B LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2010 sausio 24 d., Sekmadienis, 15:15 val. @ Eigulių vidurinė mokykla, Žeimenos g. 66, Kaunas LT-49331

"Bokštuva" po dviejų pratęsimų palaužė "Lietuvos dujų" komandą

2010 sausio 24 d., Sekmadienis, 17:52 val., peržiūros: 5705
Sekmadienį, Sausio 24d., Eigulių vidurinės mokyklos sporto salėje, „B“ lygos C grupės varžybose susitiko aikštės šeimininkai „Bokštuva“ ir svečiai „Lietuvos dujos“. „Bokštuva“ C grupėje iki šių varžybų buvo iškovoję dvi pergales, „Lietuvos dujos“ vieną. Abi komandos pralaimėję dar nebuvo. Pirmame ture šios komandos jau buvo susikovusios A grupėje. Tas varžybas rezultatu 85:73 laimėjo „Lietuvos dujos“. Svečiai šiame sezone dar nebuvo pralaimėję nei karto. Pirmo kėlinio pirmoje pusėje geriau rungtyniavo „Bokštuva“, bet vėliau iniciatyvą perėmė „Lietuvos dujos“ ir laimėjo pirmą ketvirtį rezultatu 24:27. Antrą kėlinį daug geriau žaidė šeimininkai. Jie kaip ir pirmame ketvirtyje taikliai atakavo krepšį, o svečiam tai sekėsi daryti sunkiau. Kėlinį rezultatu 26:13 laimėjo „Bokštuva“ ir sužaidus pusę varžybų pirmavo 50:40. Trečią kėlinį komandos žaidė lygiai. Ketvirto ketvirčio pirmoje pusėje „Bokštuva“ išlaikė pranašumą, bet vėliau, aktyvios gynybos dėka, svečiai pasivijo varžovus. Gale kėlinio „Lietuvos dujos“ buvo išsiveržę į priekį dviem taškais, bet „Bokštuva“ likus trim sekundėm išlygino rezultatą ir paliko tris sekundes svečiam. Jų žaidėjo mestas tritaškis tikslo nepasiekė – komandom teko žaisti pratęsimą. Pratęsimą geriau pradėjo „Bokštuva“, kuri pirmavo devyniais taškais sužaidus tris minutes (100:91). Tada iniciatyvos ėmėsi G.Pečiulionis („Lietuvos dujos“), pataikęs tris tritaškius ir rezultatą išlyginęs (100:100). Pratęsimo pabaigoje nei viena komanda persvaros neįgyjo (102:102) – komandom teko žaisti antrą pratęsimą. Antro pratęsimo metu geriau rungtyniavo „Bokštuva“ ir nugalėjo varžybose rezultatu 113:109. „Bokštuva“ iškovojo trečią pergalę C grupėje, o „Lietuvos dujos“ šiame sezone patyrė pirmą pralaimėjimą.

Pirmas ketvirtis prasidėjo taikliais abiejų komandų žaidėjų metimais. Tritaškį pataikė D.Baltušis („Bokštuva“), bet netrukus taikliu tolimu metimu atsakė „Lietuvos dujų“ žaidėjas T.Rekstys. Po „Bokštuvos“ spurto 9:0, Sužaidus keturias minutes jie pirmavo rezultatu 14:6. Svečiai šeimininkam dar daugiau persvaros padidinti neleido ir pelnė penkis taškus be atsako (14:11). Sužaidus šešias minutes 19:13 pirmavo „Bokštuva“. „Lietuvos dujos“ geriau sužaidę trijų minučių atkarpą, laimėjo ją rezultatu 0:9 (19:22). Likus daugiau nei dviem minutėm iki kėlinio pabaigos, dvitaškiu svečių persvarą sumažino L.Ivanovas (21:22). Devintą kėlinio minutę tritaškį pataikė T.Gužys („Lietuvos dujos“), dvitaškį T.Rekstys („Lietuvos dujos“) ir svečių persvara padidėjo iki šešių taškų (21:27). Kėlinio pabaigoje K. Makūnas pataikė tritaškį ir sumažino persvarą iki trijų taškų (24:27). Pirmame ketvirtyje net 10 kamuolių „Bokštuvos“ komandai atkovojo L.Ivanovas. „Lietuvos dujos“ iš 11 mestų tritaškių pataikė 6.

Antrą ketvirtį pirmas taškus taikliu tritaškiu pelnė R.Petraitis („Boštuva“) ir išlygino rezultatą (27:27). Netrukus „Lietuvos dujų“ žaidėjas I.Matveičikas taikliu dvitaškiu vėl išvedė į priekį savo komandą. Tada 12:0 spurtavo „Bokštuva“ (penkis taškus pelnė D.Baltušis, du tritaškius ir baudos metimą pataikė A.Makūnas). „Bokštuva“ ilgai dešimties taškų (39:29) persvaros neišlaikė. Po „Lietuvos dujų“ spurto 2:8, likus iki kėlinio pabaigos keturiom minutėm, „Bokštuva“ pirmavo tik keturiais taškais. Paskutines keturias ketvirčio minutes komandos taškus pelnė tritaškiais. „Bokštuvos“ komandos žaidėjai pataikė tris, „Lietuvos dujų“ vieną. Tai leido pirmą varžybų pusę laimėti šeimininkam dešimties taškų persvara (50:40). Komandos per pirmus du kėlinius metė beveik tiek pat tritaškių, kiek ir dvitaškių.

Dviem taikliais dvitaškiais trečią ketvirtį pradėjo „Lietuvos dujų“ žaidėjai (50:44). Sužaidus dvi minutes komandas vėl skyrė 10 taškų (56:46). „Lietuvos dujos“ bandė mažint varžovų persvarą, bet pavykus sumažinti, šeimininkai vėl ją atstatydavo.Likus trim minutėm iki kėlinio pabaigos 63:54 vis dar pirmavo „Bokštuva“. Gale kėlinio komandos atakavo taikliai. Likus minutei su puse komandas skyrė devyni taškai (67:58). Per likusį kėlinio laiką tritaškį pataikė D.Baltušis („Bokštuva“), abu baudų metimus pataikė T.Rekstys („Lietuvos dujos“), o kėlinį dviem taikliais baudų metimais baigė A.Makūnas („Bokštuva“) ir „Bokštuvos“ persvara padidėjo iki 12 taškų (72:60).

Po trijų kėlinių pralaimintys svečiai pasiduoti nesiruošė. Ketvirto kėlinio pradžioje M.Maumevičius („Lietuvos dujos“) pelnė penkis taškus (72:65). Tritaškiu 10 taškų persvarą atstatė „Bokštuvos“ žaidėjas A.Makūnas (75:65). Jau kitoje atakoje, G.Pečiulionis vėl sumažino persvarą iki septinių taškų (75:68). Sužaidus kėlinyje truputį daugiau nei keturias minutes, 81:72 pirmavo „Bokštuva“. Daugiausia M. Maumevičiaus ir T. Reksčio (abu „Lietuvos dujų“ žaidėjai) dėka, „Lietuvos dujos“ spurtavo 0:12 (81:84). Iki kėlinio pabaigos buvo likusios trys minutės. Likus truputį daugiau nei dviem minutėm, taiklus D. Baltušio („Bokštuva“) tritaškis rezultatą išlygino (84:84). Po taiklaus G. Pečiulionio („Lietuvos dujos“) dvitaškio, svečiai vėl pirmavo 84:86. Likus 10 sekundžių iki varžybų pabaigos, „Lietuvos dujos“ pradėjo puolimą, bet netrukus aikštės viduryje suklydo, o kamuolį perėmęs „Bokštuvos“ žaidėjas D.Baltušis jį atidavė komandos draugui. Ataką nedengiamas iš po krepšio taikliu metimu užbaigė „Bokštuvos“ komandos kapitonas L.Ivanovas (86:86). „Lietuvos dujų“ treneris paprašė minutės pertraukėlės, bet rezultatyviai užbaigti atakos per likusias tris sekundes svečiam nepavyko.

Pratęsimo pradžioje aštuonis taškus be atsako pelnė „Bokštuva“ ir nutolo nuo varžovų (94:86). „Lietuvos dujos“ turėjo dar tris minutes, per kurias galėjo pasiekti pratęsimą arba net pergalę. Likus minutei iki pratęsimo pabaigos, 98:91 pirmavo „Bokštuva“. Prie baudų metmo linijos stojęs A.Makūnas („Bokštuva“), pataikė abu baudų metimus (100:91). Likus 20 sekundžių, po antro iš eilės G. Pečiulionio („Lietuvos dujos“) tritaškio, komandas skyrė tik trys taškai (100:97). Minutės pertraukėlės paprašė „Bokštuva“. Po minutės pertraukėlės jie kamuolį prarado, o greitoje atakoje G.Pečiulionis („Lietuvos dujos“) pataikė tritaškį likus septyniom sekundėm iki pratęsimo pabaigos ir išlygino rezultatą (100:100). „Lietuvos dujos“ varžovus sustabdė pražanga, o prie baudų metimo linijos stojęs L.Ivanovas („Bokštuva“) pataikė abu baudų metimus (102:100). Per likusį laiką T.Rekstys („Lietuvos dujos“) spėjo pelnyti dvitaškį ir komandom, esant rezultatui 102:102, teko žaisti antrą pratęsimą.

Antrą pratęsimą geriau pradėjo „Bokštuva“. Po trijų taiklių baudų metimų pratęsime sužaidus minutę su puse jie pirmavo 105:102. T.Rekstys („Lietuvos dujos“) pataikė dvitaškį ir sumažino varžovų persvarą iki vieno taško (105:104). Likus truputi mažiau negu dviem minutėm, taikliu tritaškiu „Lietuvos dujas“ į priekį išvedė M.Maumevičius (105:107). Netrukus tritaškiu atsakė „Bokštuvos“ žaidėjas D.Baltušis (108:107). Iki pratęsimo pabaigos buvo likę minutė ir 20 sekundžių. Iki trijų taškų šeimininkų persvarą padidino A.Makūnas (110:107). Netrukus T.Rekstys („Lietuvos dujos“) išprovokavo varžovo pražangą ir pataikė abu baudų metimus (110:109). Daugiau „Lietuvos dujos“ taškų pelnyti nesugebėjo – jų metimai buvo netaiklūs. „Bokštuvos“ žaidėjai per paskutinę minutę pataikė tris baudų metimus ir iškovojo sunkią pergalę rezultatu 113:109.

Trenerių komentarai

„Bokštuva“: „Pasirodo ir dujas galime įveikti. :) “
„Lietuvos dujos“: „Nežinau, sunku ką pasakyt... Trileris po dviejų pratęsimų. Du sykius pasivijom ir vis perlaužti nepavyko, nes klaidų padarėm.“

„Bokštuva“: D.Baltušis 33, A.Makūnas 29 (10 rez. perd., 34 naudingumo balai), L.Ivanovas 25 (20 atk. kam., 40 naudingumo balų), T.Pribušauskas 12 (17 atk. kam.)
„Lietuvos dujos“: T.Rekstys 40 (11 atk. kam., 37 naudingumo balai), G.Pečiulionis 25 (19 atk. kam.), M.Maumevičius 14
"Bokštuva" po atkaklios kovos įveikė "Lietuvos Dujas" (2010 kovo 28 d., sekmadienis, 19:00 val.)"Bokštuva" palaužė kietą "Eltechos" pasipriešinimą (2009 spalio 27 d., antradienis, 22:55 val.)"Bokštuva" po sunkios kovos palaužė 'Sabonio KM 92 - Vaigorą" (2009 gruodžio 21 d., pirmadienis, 22:08 val.)"Bokštuva" tiesiog nušlavė "Dumblą" (2010 kovo 14 d., sekmadienis, 17:09 val.)"Bokštuva" pergalę pasiekė tik po atkaklios kovos (2009 lapkričio 10 d., antradienis, 19:59 val.)"Bokštuva" pergalę pasiekė po permainingos kovos (2010 vasario 02 d., antradienis, 23:22 val.)"Dumblas" namuose neatsilaikė prieš "Lietuvos dujas" (2010 sausio 17 d., sekmadienis, 16:32 val.)"B" lygos čempionų titulą iškovojo "Lietuvos dujos" (2010 balandžio 25 d., sekmadienis, 20:22 val.)"Bokštuva" įveikė "Sabonio KM 94 - Ūkio banką" (2010 vasario 09 d., antradienis, 21:34 val.)„Bokštuva“ neturėjo problemų su „Valorus“ komanda (2010 sausio 17 d., sekmadienis, 22:41 val.)