EMPOWER - TUATARA - ŠIAULIŲ NAUJIENOS vs VILNIAUS MEDEA & VU (87:94)LIETUVOS LYGŲ "SUPER" TAURĖ 2010 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 gegužės 22 d., Šeštadienis, 17:00 val. @ Šiaulių arena, J.Jablonskio g. 16, LT-78162 Šiauliai

Vilnius reabilitavosi po pirmosios nesėkmės

2010 gegužės 22 d., Šeštadienis, 19:57 val., peržiūros: 5114
Šeštadienio popietę, Vilnius bandė atsitiesti po pralaimėjimo prieš Panevėžio ekipą. Šį kartą jų varžovas buvo tą pačią Panevėžio komandą nubaudę Šiaulių krepšininkai. Vis tik, po pirmosios pergalės šiauliečiai turėjo nuryti karčią Vilniaus piliulę ir pripažinti varžovų pranašumą (94:87). Vis tik, ši pergalė neišgelbėjo vilniečių nuo paskutinės vietos grupėje. Tai lėmė prastesnis įmestų ir praleistų taškų sąntykis.

Rungtynės prasidėjo lygiu žaidimu. Šiauliečius rungtynių pradžioje į priekį vedė Kęstutis Rimas. Vis tik, Vilniaus "Medea – VU" komanda po Beno Steponėno tritaškio ir Paulius Macijausko dvitaškio neatsiliko nuo varžovų (5:5). Svečiams iš Vilniaus ir toliau taškus rinko Benas Steponėnas. Tačiau Šiaulių ekipos gretose sunkiai varžovams sekėsi stabdyti Aivarą Galkauską bei Rytį Grigaitį. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių daugiausiai pastarųjų dviejų žaidėjų dėka pavyko šeimininkams išlaikyti trapią persvarą (27:30).

Antrasis kėlinukas vilniečiams susiklostė kur kas sėkmingiau. Pradėję žaisti daugiau komandinį krepšinį Vilniaus "Medea – VU" krepšininkai ėmė diktuoti savo sąlygas. Nors ne mažiau komandinį krepšinį bandę žaisti šiauliečiai bandė neleisti varžovams atitrūkti, tačiau varžovų kieta gynyba pristabdė Šiaulių puolimą, kuris nubaudė pirmame mače Panevėžio ekipą. Po dviejų kėlinių perėmę iniciatyvą vilniečiai priekyje (47:42).

Trečiasis kėlinukas Vilniaus komandai susiklostė ne mažiau gerai nei antrasis. Iš toli pataikę Gabrielius Ramonas ir Justas Luneckas padėjo Vilniui išlikti priekyje, nors Šiaulių ekipa grėsmingai artėjo prie svečių. Neilgai trukus rungtynėse (likus žaisti 6 min) buvo atstatytas status kvo (55:55). Vis tik per likusį laiką Vilniaus "Medea – VU" pradėjo totaliai dominuoti. Jie pelnė 21 tašką, o varžovams leido įmesti tik 7 ir po trijų kėlinių rezultatas tapo (76:62).

Po sėkmingų antrojo ir trečiojo kėlinių Vilniaus komanda ketvirtame sustojo. Šiauliečiai raginami savo sirgalių kilo į lemiamą šturmą. Norint neužimti paskutinės vietos grupėje jiems reikėjo pergalės arba pralaimėjimo ne didesniu nei 10 taškų skirtumu. Aivaras Galkauskas, Kęstutis Rimas ir Rytis Grigaitis ėmėsi lyderių vaidmens ir "tempė" komandą siekiamo tikslo link. Vilniečiai šio ketvirčio metu kur kas prasčiau gynėsi, o šiauliečiai naudodamiesi Vilniaus ekipos skylėta gynyba sumažino savo atsilikimą iki reikiamo, kad užimti grupėje antrą vietą. Rungtynės baigėsi rezultatu (94:87).

Po rungtynių kalbintas Šiaulių ekipos strategas sakė: "Vaikinai buvo pavargę. Traukė kojas, raumenis. Vien noro neužtenka, reikia ir sveikatos, o jos pritrūko. Mums reikėjo pralaimėti ne didesniu nei 11 taškų skirtumu norint likti antriems grupėje. varžovai paliko neblogą įspūdį, bet žaidė grubiai. Teisėjai nekontroliavo situacijos aikštėje, tą patį pripažino ir Vilniaus treneris".

Vilniaus ekipos strategas po pergalinų rungtynių kalbėjo: "Bandėme įrodyti, kad nesame tokie prasti, bet tiesiog pritrūko šiek tiek. Prastai sužaidėme su Paneviežiu. Laimėjome rungtynes, bet žaisime tik dėl penktos – šeštos vietos. Manau, kad ši komanda stipresnė nei Panevėžio, bet kas iš to. Dabar mums nuo to jau nėra geriau".

Vilniaus ekipoje išsiskyrė: Benas Steponėnas 27 taškai (9 atk. kam), Paulius Macijauskas 17 taškų (9 atk. kam, 5 rez. perd), Justas Luneckas 15 taškų (4 atk. kam)

Šiaulių komandoje sėkmingiausiai sužaidė: Rytis Grigaitis 29 taškai (10 atk. kam), Kęstutis Rimas 23 taškai, Aivaras Galkauskas 16 taškų (8 atk. kam)

Panevėžiečiai atsitiesė po pirmosios nesėkmės ir įveikė Vilniaus ekipą (2010 gegužės 22 d., šeštadienis, 16:18 val.)Vilniaus "Medea - VU" antroje rungtynių pusėje atsitiesė ir iškovojo Lietuvos lygų "Super" taurės "Iššūkio" taurę (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 13:42 val.)Lietuvos lygų "Super" taurės starte Šiaulių ekipos pergalė (2010 gegužės 22 d., šeštadienis, 12:56 val.)Lietuvos lygų "Super" taurės trečioji vieta atiteko Šiaulių komandai (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 15:44 val.)