PRAVIENIŠKIŲ FORTŪNA vs BANGOS ENERGETIKA & DIREMTA (95:89)"AUKSO+" LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2008 balandžio 07 d., Pirmadienis, 19:00 val. @ Pravieniškių SRPDK sporto salė, Pravieniškės

"Pravieškių Fortūna" reguliaraus sezono pabaigą vainikavo pergale

2008 balandžio 07 d., Pirmadienis, 21:03 val., peržiūros: 5315
Šįvakar, balandžio 7 dieną, "Pravieniškių Fortūna" savo aikštėje priėmė "Bangos energetiką & Diremtą". Šios rungtynės praktiškai nieko nelemė šioms ekipoms – ketvirtfinalio varžovai jau buvo aiškūs. Tačiau kova aikštėje vyko kieta, atkakli ir permaininga. Vienu metu "Bangos energetika & Diremta" buvo pasiekus 14 taškų pranašumą, bet priešininkai sugebėjo pasivyti juos ir viskas sprendėsi paskutiniame kėlinyje. Įdomus niuansas "Bangos energetika & Diremta" ekipos žaidime buvo tas, kad jie daugiau atakavo iš trijų taškų zonos, nei iš arčiau ( iš net 60 mestų metimų tikslą pasiekė 16 ). Deja, rungtynių pabaigoje tolimi metimai skriejo pro šalį ir sėkmingiau sužaidę paskutines minutes šeimininkai baigė reguliarųjį sezoną pergale rezultatu 95:89. "Pravieniškių Fortūna" baigė grupės varžybas turėdami devynias pergales ir septynias nesėkmes. "Bangos energetika & Diremta" reguliaraus sezono dar nebaigė – jų dar laukia rungtynės su "Forto siena". Turėdami šešias pergales, devynis pralaimėjimus ir dar vienas rungtynės vardan prestižo, "Bangos energetika & Diremta" jau žino savo ketvirtfinalio varžovą – tai "Lietuvos dujos", su kuriais "Bangos energetika & Diremta" turi nesuvestų sąskaitų. "Pravieniškių Fortūnos" "Aukso+ lygos" ketvirtfinalyje laukia galbūt ne patys parankiausi varžovai – jaunų, veržlių ir energingų žaidėjų kupinas "BMS Megapolis".

Rungtynių pradžioje nė viena ekipa itin neišsišoko ir nepabėgo į priekį, tačiau praėjus daugiau nei pusei ketvirčio
"Bangos energetika & Diremta" surengė spurtą 7:0 ir privertė varžovus prašyti minutinės pertraukėlės. Po jos svečiai pratęsė spurtą tolimu taikliu metimu ir įgijo jau 10 taškų pranašumą ( 13:23 ). Kėlinio pabaigoje šeimininkams pavyko šiek tiek aptirpdyti deficitą ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 19:25.

Antrojo kėlinio pradžioje sėkmingiau rungtyniavo
"Bangos energetika & Diremta", kurie laimėjo kėlinio pradžios atkarpą 10:2 ir įgijo rekordinį šiame mače pranašumą – 14 taškų ( 21:35 ). Tačiau netrukus "Pravieniškių Fortūna" atsakė ne ką prastesniu spurtu 8:0 ir grąžino tą patį 6 taškų varžovų pranašumą, kuriuo jie pirmavo po pirmojo ketvirčio. Likęs kėlinio laikas bėgo be didesnių neramumų komandų stovyklose ir aikivaizdesnio pranašumo nė vienai ekipai nepavyko įgyti. Prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė 8 taškai – 42:50.

Trečiajame kėlinyje komandos pašėlo – ėmė bomborduoti viena kitą tolimais metimais. Šeimininkai per šį ketvirtį įmetė 6 tolimus metimus iš 7 ir toks taiklumas leido jiems ištirpdyti varžovų pranašumą ir netgi persverti rezultatą, tačiau įgyti ryškesnio pranašumo nepavyko – varžovai pataikė lygiai tiek pat tritaškių, bet kur kas rečiau atakavo iš arčiau. Šį ketvirtį 10 taškų skirtumu laimėję "Pravieniškių Fortūnos" krepšininkai prieš lemiamą, ketvirtąjį kėlinį jau turėjo 2 taškų pranašumą – 74:72.

Ketvirtajame kėlinyje
"Bangos energetika & Diremta" ir toliau atakas dažnai užbaiginėdavo tolimais metimais, o atkovoti kamuoliai leido tai daryti per vieną ataką net kelis kartus. Tačiau pataikymo procentas nebuvo itin geras ir bent jau dvitaškiais metimais atsakydami šeimininkai neleido varžovams nutolti. Lemiamos buvo paskutinės trys minutės: per jas "Pravieniškių Fortūna" davė antausį varžovams jų pačių ginklu – trys taiklūs tolimi metimai išmušė iš vėžių svečius ir šie nesugebėjo atsitiesti. Rungtynes puikiu dėjimu užbaigė Aurimas Palšis ir įtvirtino savo komandos pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 95:89.

Po susitikimo nugalėtojų treneris Ernestas Orlovas kalbėjo, jog abi komandos yra apylygės, todėl ir žaidimas aikštėje buvo toks. Pergalę lėmė gera gynyba rungtynių pabaigoje ir taiklūs tolimi metimai.

Nugalėtojų gretose visi žaidėjai įmetė dviženklį taškų skaičių ir kiekvieno žaidėjo indėlis į pergalę buvo vienodai svarbus: M.Gadliauskas ( 21 taškas, 15 atkovotų kamuolių ), R.Gabševičius ( 19 taškų ), D.Sirtautas ( 16 taškų ), M.Žalys ( 15 taškų, 14 atkovotų kamuolių ), A.Palšis ( 12 taškų ir 6 rezultatyvūs perdavimai ) ir R.Kulešauskas ( 12 taškų ).

"Bangos energetika & Diremta" komandoje puikiai pasirodė A.Karbauskas – jo sąskaitoje 22 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvūs perdavimai. 16 taškų įmetė D.Koblinec, 15 pridėjo I.Razutis, 12 – M.Stropus, D. Naudžiūno indėlis – 9 taškai ir 10 atkovotų kamuolių.

Abi komandos buvo patenkintos K. Bozos ir T. Mačiulio darbu ir jį įvertino 10 balų.

Pravieniškių "Fortūna" iškovojo antąją pergalę (2008 sausio 27 d., sekmadienis, 21:47 val.)Pravieniškių "Fortūna" netikėtai lengvai nugalėjo "BMS" (2008 vasario 17 d., sekmadienis, 21:22 val.)"Pravieniškių Fortūna" nepasigailėjo "KK Snaiperiai & VDU-2" komandos (2008 kovo 03 d., pirmadienis, 21:22 val.)"Praveniškių fortūna" neturėjo vargo su "ESS" (2008 kovo 10 d., pirmadienis, 14:26 val.)Praveniškių "Fortūna" nesunkiai nugalėjo "Kauno KM-89" (2008 vasario 21 d., ketvirtadienis, 19:57 val.)Sėkmingesnis ketvirtasis kėlinys leido "Pravieniškių Fortūnai" pasiekti svarbią pergalę (2008 kovo 12 d., trečiadienis, 21:03 val.)"Pravieniškių Fortūna" po itin permainingos ir įdomios kovos sugebėjo išsaugoti viltis patekti į pusfinalį (2008 gegužės 06 d., antradienis, 21:41 val.)Triuškinanti "Bangos energetika & Diremta" pergalė (2008 kovo 27 d., ketvirtadienis, 22:46 val.)Ketvirtajame kėlinyje fortūna nusisuko nuo savo bendravardės (2008 kovo 17 d., pirmadienis, 21:25 val.)"Bangos Energetika & Diremta" metus užbaigė gražia pergale (2007 gruodžio 27 d., ketvirtadienis, 22:58 val.)