A. Sabonio KC vs Sporto manija (63:77)Kauno mero Didžioji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 rugsėjo 24 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„A.Sabonio KC“ startas „Kauno Mero Didžiojoje taurėje 2015“ pažymėtas nesėkme

2015 rugsėjo 24 d., Ketvirtadienis, 23:13 val., peržiūros: 1051

Ketvirtadienį, rugsėjo 24 dieną, A.Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ rungtynės, tarp vietos „A.Sabonio KC“ (0/1) ir svečių rolėje buvusių „Sporto manijos“ (1/1) ekipų. Rungtynių pradžia buvo apylygė ir abi komandos žaidė greitą krepšinį, tačiau jau antrame ketvirtyje aikštės šeimininkų puolimas užstrigo, kuo puikiai pasinaudojusi „Sporto manija“ spurtavo bei atitrūko nuo priešininkų 21-ieno taško skirtumu. Po ilgosios pertraukos žaidimas ir vėl išsilygino, abi komandos propagavo greitas atakas, tačiau svečių krepšininkai nesiruošė iššvaistyti pranašumo ir išsaugojo dvidešimties taškų persvarą. Paskutinė rungtynių dalis plius minus buvo tik formalumas, tačiau komandos atsipalaiduoti net neketino. Jaunatvišką kovingumą pademonstravę „A.Sabonio KC“ auklėtiniai sugebėjo aptirpdyti deficitą, bet šįkart patirtis nugalėjo ir pergale džiaugėsi „Sporto manijos“ žaidėjai. 63:77 (13:15, 12:31, 15:14, 23:17).

Susitikimo pradžioje abi komandos surengė kelis rezultatyvius išpuolius, po kurių trijų taškų persvarą turėjo aikštės šeimininkai. Čia pat spurtavę 5:0 „Sporto manijos“ krepšininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau ir vėl itin spartaus tempo krepšinį demonstravę „saboniukai“ sužaidė rezultatyvią atkarpą bei persvėrė rezultatą savo naudai. Pačioje pirmojo kėlinuko pabaigoje keturis baudos metimus iš keturių realizavę svečių ekipos žaidėjai vis tik sugebėjo laimėti ketvirtį 13:15.

Antrojo kėlinio pradžia sėkmingesnė buvo „Sporto manijai“, kuri padidino savo persvarą iki penkių taškų. Kiek vėliau „A.Sabonio KC“ jaunimas sumažino deficitą iki minimumo, bet čia pat sparnus užsiauginę svečių komandos krepšininkai nepastebimai greitai spurtavo 0:12 ir atitrūko nuo priešininkų trylikos taškų skirtumu. Į tai šeimininkų krepšininkas E.Stankevičius atsakė dviem rezultatyviai pasibaigusiai reidais iš eilės, tačiau nieko nelaukęs P.Parachomikas smeigė du tolimus metimus iš eilės ir dar labiau atitolino savo ekipą. Pabaigą nežymiai geriau sužaidę „Sporto manijos“ žaidėjai ilsėtis išėjo turėdami 21-ieno taško persvarą. 25:46.

Po ilgosios pertraukos žaidimo tempas nei kiek nenusimušė. Nors „Sporto manija“ bandė „veltis“ į pozicinį krepšinį, tačiau veržlusis „A.Sabonio KC“ jaunimas nesiruošė mažinti apsukų ir vis bėgo į greitą puolimą. Nepaisant to svečių ekipos krepšininkai sugebėjo nuslopinti priešininkų puolimą ir užstrigdinti jį savo gynybos gniaužtuose, ko pasekoje skirtumas tarp komandų dar šoktelėjo iki 25-ių taškų, tačiau kiek vėliau atsibudę šeimininkai rezultatyviau užbaigė kėlinuką ir prieš paskutinę rungtynių dalį turėjo dvidešimties taškų deficitą. 40:60.

Ketvirtą kėlinuką rezultatyviau pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau kelių taiklių baudos metimų dėka svečiams pavyko susigrąžinti dvidešimties taškų pranašumą. Kiek vėliau, surengę dar vieną spurtą „Sporto manijos“ žaidėjai padidino savo atotrūkį iki 25-ių taškų, tačiau nepaisant to D.Lubio auklėtiniai suaktyvino gynybą ir sugebėjo pelnyti aštuonis taškų iš eilės. Vėliau svečiai šiek tiek atsigavo, bet iki paskutinių minučių atkakliai besikovę „saboniukai“ sugebėjo sužaisti dar vieną sėkmingą atkarpą bei sumažinti atsilikimą. Vis tik, nepaisant to pergale vistiek džiaugėsi M.Vaškūno kariauna. 63:77.

Po pergalės Modestas Vaškūnas kalbėjo: „Vakar gavome pamokų nuo geresnių, o šiandien, turbūt, pasitaikė silpnesni. Mums būtinai reikėjo šiandien laimėti, norint dar toliau kažkur pakovoti“.

Pabaigoje dar leidote varžovams prisivyti, per anksti atsipalaidavote?:

„Iš tikrųjų tai ne mes leidome, o jie parodė charakterį, matėsi, jog nori žaisti visas keturiasdešimt minučių. Galiu pasakyti, jog ne mes blogi, o jie geri“.

„A.Sabonio KC“: Eimantas Stankevičius – 15 tšk., Augustas Žilinskas – 10 tšk., Julius Daugėla – 9 tšk.

„Sporto manija“: Paulius Parachomikas – 19 tšk. (5 perimt. kam.), Arminas Šaulys – 14 tšk., Rytis Adžgauskas – 12 tšk.

Permainingame „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ atidarymo mūšyje triumfavo „Omega ‒ United“ (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 23:23 val.)„A.Sabonio KC“ po pratęsimo iškovojo bronzos medalius (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 23:14 val.)„LSU ‒ Atletas“ be nesėkmių baigė pogrupio varžybas (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:03 val.)Prastai startavęs „LSU ‒ Atletas“ atsitiesė ir sutriuškino jaunuosius „A.Sabonio KC“ krepšininkus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 19:24 val.)Dvikovoje iki paskutinių sekundžių „Omega ‒ United“ atsilaikė prieš „A.Sabonio KC“ (2015 spalio 01 d., ketvirtadienis, 23:01 val.)