Kauno SRC vs Baubilas (135:130)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 24 d., Sekmadienis, 16:15 val. @ Kauno mechanikos mokykla, Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

Taškų lenktynėse „Kauno SRC“ išplėšė pratęsimą, kuriame susidorojo su „Baubilu“

2015 gegužės 24 d., Sekmadienis, 18:34 val., peržiūros: 991

Sekmadienį, gegužės 24 dieną, Mechanikos mokyklos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės 2015 A pogrupio rungtynės, tarp vietos „Kauno SRC“ ir svečių „Baubilo“ ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios komandos nepasižymėjo gera gynyba, todėl krepšinis buvo paremtas tik puolimu. Visus keturis kėlinukus ekipos žaidė „bėk ir mesk“ stiliaus krepšinį, ko pasekoje nei vienai didesniu skirtumu atitrūkti nepavyko. Pačioje ketvirto kėlinuko pabaigoje pergalę jau savo rankose turėjęs „Baubilas“ ne laiku prasižengė, ko pasekoje A. Lencevičius realizavo visus tris baudos metimus ir išplėšė savo komandai pratęsimą, kuriame „Kauno SRC“ sužaidė užtikrintai ir pasiekė pergalę rezultatu 135:130 (31:29, 28:34, 27:25, 33:31, 16:11).
Nuo pat rungtynių pradžios abi komandos buvo nusiteikusios kovingai, ko pasekoje viena po kitos rengė rezultatyvius išpuolius bei rinko taškus. Įpusėjus pirmam kėlinukui nedidelį pranašumą turėjo „Kauno SRC“ ekipos krepšininkai, tačiau čia pat kelis epizodus iš eilės žymiai sėkmingiau sužaidę „Baubilo“ ekipos krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai ir įgijo keletos taškų pranašumą. Vis tik, paskutinę kėlinio minutę geriau sužaidę aikštės šeimininkai susigrąžino trapią dviejų taškų persvarą. 31:29.

Antrasis kėlinukas prasidėjo keliais „Kauno SRC“ taškais, tačiau iškart po to spurtavę svečių ekipos žaidėjai sugebėjo perimti iniciatyvą bei įgyti šešių taškų pranašumą. Kiek vėliau žaidimas išsilygino, tačiau ir toliau tvirtai puolime atrodę „Baubilo“ krepšininkai išlaikė įgytą pranašumą. Vienu metu, po kelių iš eilės sėkmingų išpuolių svečiai buvo įgiję dešimties taškų pranašumą, tačiau kėlinį ir vėl geriau užbaigę „Kauno SRC“ žaidėjai sumažino deficitą iki keturių taškų. 59:63.

Po ilgosios pertraukos taškų lenktynės tęsėsi ir toliau, tačiau ir vėl kėlinuko pradžioje geriau atrodę „Baubilo“ ekipos krepšininkai kiek padidino skirtumą tarp komandų, bet ilgai netrukus „Kauno SRC“ spurtavo bei pasivijo priešininkus. Ir toliau lyg ant bangos žaidę aikštės šeimininkai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai bei įgyti minimalią persvarą, tačiau šįkart pabaigą geriau sužaidę svečiai susigrąžino dviejų taškų pranašumą. 86:88.

Ketvirto kėlinuko pradžioje prabilo „Kauno SRC“ snaiperis I. Sinkevičius, kurio tolimų metimų dėka aikštės šeimininkai susigrąžino pranašumą į savo rankas ir kiek atitolo nuo priešininkų. Vis tik, įpusėjus ketvirčiui „Baubilo“ žaidėjai, taiklių baudos metimų dėka, susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir laikė ją beveik iki kėlinuko galo. Likus žaisti kelioms sekundėms svečiai prasižengė prieš nuo vidurio linijos metusį A. Lencevičių, kuris pataikė visus tris baudos metimus ir išplėšė pratęsimą. 119:119.

Jau pačioje pratęsimo pradžioje geriau nusiteikę aikštės šeimininkai sėkmingai rinko taškus, ko pasekoje atitolo nuo varžovų. Dar nusileisti nesiruošęs „Baubilas“ sugebėjo atsitiesti ir sugrąžinti intrigą į rungtynes, tačiau tuoj pat spurtą 7:0 surengę „Kauno SRC“ ekipos krepšininkai galutinai atitolo nuo priešininkų, kas ir reiškė jų pergalę rezultatu 135:130.

Po pergalės Algirdas Žadeikis kalbėjo: „Aš galiu pasakyti tik tai, jog teisėjas padarė tai, ką ir turėjo padaryti – jis sušvilpė teisingai, tai nereiškia, jog rungtynes laimėjo teisėjas. Ačiū, kad dar yra kvalifikuotų teisėjų šioje lygoje, o visa kita, aišku, padarėme mes patys. Mes grįžome tik vakar pirmą valandą nakties iš Baltijos šalių profesinių mokyklų žaidynių Estijoje, todėl kai kurių žaidėjų dar iki šiol nėra, neatsigavę, nepailsėję, todėl tokiomis silpnomis jėgomis mes šiandien čia sudalyvavome“.

„Kauno SRC“: Giedrius Staniulis – 39 tšk. (24 atk. kam., 6 išpr. praž.), Aidas Makūnas – 29 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Ignas Sinkevičius – 27 tšk., Darius Gvezdauskas – 18 tšk. (6 rezult. perd.), Artūras Lencevičius – 16 tšk. (7 rezult. perd.)

„Baubilas“: Ignas Daukšys – 39 tšk. (12 atk. kam., 7 išpr. praž.), Eivydas Mološčiakas – 33 tšk. (10 rezult. perd., 6 perimt. kam., 6 išpr. praž.), Šarūnas Labenskas – 16 tšk., Gediminas Kemzūra – 14 tšk., Lukas Tamašauskas – 11 tšk., Edvinas Vaina – 10 tšk.

Intriguojančio žanro rungtynėse pergalę išplėšė „Omega“ (2015 gegužės 26 d., antradienis, 22:32 val.)„Omega“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Baubilas“ (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 21:18 val.)„Kauno Autobusai“ nesunkiai įveikė „Kauno SRC“ krepšininkus (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 23:23 val.)Permainingoje kovoje „Panemunė“ įveikė „Kauno SRC“ (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 23:44 val.)