BC RYKLIAI vs SPARTA (76:76)C lyga » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2011 balandžio 07 d., Ketvirtadienis, 20:45 val. @ Lapių pagrindinė mokykla, M.Merkio g. 3, Lapės LT-54435

Pirmosios ketvirtfinalio rungtynės tarp BC "Rykliai" ir "Sparta" ekipų pasibaigė taikiai

2011 balandžio 07 d., Ketvirtadienis, 23:33 val., peržiūros: 4422

Ketvirtadienį, balandžio 7 dieną, Lapių pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio "C" lygos "Baltik Sport" pirmenybių "Iššūkio" taurės ketvirtfinalio pirmosios rungtynės tarp šeimininkų BC "Rykliai" ir svečių "Sparta" komandų. Rungtynių pradžioje pranašesni atrodė šeimininkai, tačiau nors ir šešiese, svečiai pasiduoti nesiruošė ir sunkaus darbo ir didelio ryžto dėka pasivijo varžovus. Nors mačą svečiai buvo priversti pabaigti keturiese, tuo šeimininkų krepšininkai nepasinaudojo ir po pagrindinio rungtynių laiko pabaigos rezultatas buvo lygus, kuris reiškia, kad sekantis susitikimas vėl prasidės nuo nulio. 76:76 (21:10, 14:22, 20:25, 21:19).

Rungtynes daug grėsmingiau pradėjo šeimininkai. Pradžioje jie jie pelnė keturis taškus iš eilės, tačiau svečiai atsakė dvitaškiu (4:2). Bet BC "Rykliai" vėl pelnė keturis taškus iš eilės ir padidino pranašumą iki šešių taškų (8:2). Į A.Kilo dvitaškį šeimininkai atsakė septyniais taškais iš eilės, kurių penkis pelnė R.Grimalauskas (15:4). Kiek vėliau abi ekipos žaidė apylygiai, todėl skirtumas tarp abiejų komandų nemažėjo ir po pirmojo kėlinuko šeimininkai jau buvo įgiję venuolikos taškų pranašumą ir atrodė, kad šios dienos kova nebus itin įtempta. 21:10.

Antrąjį ketvirtį taikliu tolimu metimu pradėjo svečių ekipos narys G.Prabulis (21:13), tačiau šeimininkai nesnaudė ir spurtavo 7:0. Šis spurtas leido jiems atitrūkti jau penkiolikos taškų skirtumu, kurį vėliau kiek apmažino R.Dabašinskas, pelnydamas keturis taškus iš eilės (28:17). Kėlinuko viduryje dominavo kietas žaidimas, kurio dėka buvo mesta daug baudos metimų, kuriuos ypač sunku realizuoti buvo BC "Rykliai" krepšininkams. Artėjant ilgąjai pertraukai svečiai įgavo antrąjį kvėpavimą ir ėmė staigiai mažinti atsilikimą, kuris po pirmosios rungtynių dalies jau buvo ištirpęs iki trijų taškų 35:32.

Antrąją rungtynių dalį vėl sėkmingiau pradėjo šeimininkai, sužaidę atkarpą 6:0, jie padidino skirtumą tarp komandų iki devynių taškų. Kiek vėliau abi komandos metė nemažai baudos metimų, kuriuos truputį geriau pataikyti sekėsi svečiams, tačiau po keturių iš eilės BC "Ryklių" taškų, skirtumas tarp abiejų komandų buvo dvylika taškų (47:35). Tačiau vėl kėlinio pabaigoje atgijo "Spartos" vyrai ir žaidė lyg ant sparnų, vėl staigiai mažindami atsilikimą, o iki kėlinuko pabaigos, svečiai spėjo persverti žaidimo kreivę į savo pusę ir po trečiojo ketvirčio įgyti dviejų taškų ranašumą 55:57.

Paskutinėje ir lemiamoje rungtynių dalyje abi komandos labai aktyviai kovėsi dėl pergalės, tačiau daug sunkiau tą daryti buvo svečiams, kadangi jie žaidė jau tik penkiese. Kėlinuko pradžia buvo truputį banguota, tačiau jau po kelių sėkmingų "Spartos" ekipos išpuolių, skirtumas tarp ekių išaugo iki šešių taškų (61:67). Kiek vėliau svečiai dar pataikė du baudos metimus, į kuriuos šeimininkai atsakė spurtu 8:0, taip minimąlų vieno taško pranašumą (70:69), tačiau svečiai nesiruošė pasiduoti ir lengvai atiduoti pergalės, todėl aktyvaus puolimo ir sėkmigos gynybos dėka susigrąžino minimalų pranašumą į savo rankas. Baigiantis rungtynių laikui, du taškus su pražanga bei baudos metimą realizavęs V.Žemaitis, išlygino rezultatą, o svečiai, per keturias sekundes nebesugebėjo nieko suregzti ir rungtynės baigėsi taikiu rezultatu 76:76.

Pusfinalio dalyvis paaiškės po sekančių šių ekipų rungtynių, kurios įvyks trečiadienį, balandžio 13 dieną, Milikonių vidurinės mokyklos sporto salėje 21:15.

Po rungtynių nugalėtojų treneris A.Narkevičius kalbėjo : "Labai nesisekė, nepataikėme tolimų metimų, manau statistika parodys, kad priešininkai geriau pataikė tritaškius, nors žaidė išvykoje. Tikrai galiu pagirti varžovus, kad tikrai stengėsi, kovojo, na o mes sužaidėm vienas iš prastesnių rungtynių, bet dar viskas prieš akis". Paklaustas apie planus sekančiai akistatai, sakė : "Ištikrųjų planų nenoriu atskleisti, vienas iš pagrindinių dalykų tai susitvarkyti gynybą, nes ji tikrai šlubavo ir čia tikrai reikia padirbėti, pasistengti ir apsiginti. Vėlavom aspsiginti tiek zona, tiek asmeniškai, ne visą laiką susikeisdavom, ne visą laiką spėdavom išeiti iš už sienelių, todėl būtent gynyboje mums reikia padirbėt ".

Pralaimėtijų strategas A.Šumskis tiesiog pasakė, kad kitos rungtynės prasidės nuo nulio, o tikslas yra laimėti.

BC "Rykliai" : A.Narmontas 22 (10 atk.kam., 8 išprov.praž.), V.Kisieliauskas 18, T.Juraitis 10 (11 atk.kam.) taškų.

"Sparta" : V.Žemaitis 24 (8 išprov.praž.), R.Dabašinskas 21(15 atk.kam., 10 išprov.praž.), A.Kilas 20 (6 išprov.praž.) taškų.

Po sunkios antros rungtynių dalies "BC Rykliai" įveikė "BC Studentai" ekipą (2011 sausio 17 d., pirmadienis, 23:12 val.)Ketvirfinalio tarpusavio kovas laimėjo "Sparta" prieš "BC Rykliai" (2011 balandžio 13 d., trečiadienis, 23:15 val.)Nors rungtynės baigėsi taikiu rezultatu, į kitą etapą žengia "BC Rykliai" (pasiektas rekordas) (2011 kovo 24 d., ketvirtadienis, 23:26 val.)Nerezultatyviose rungtynėse pergalę pasiekė "Sparta" (2011 sausio 24 d., pirmadienis, 22:49 val.)Dramatiškai susiklosčiusiose rungtynėse pergalę išplėšė "Sparta" (2011 vasario 23 d., trečiadienis, 22:59 val.)BC "Rykliai" atsilaikė prieš "Akį" (2010 gruodžio 13 d., pirmadienis, 23:30 val.)Po nervingos ir dramatiškos kovos pergalę iškovojo BC "Rykliai" (2010 lapkričio 30 d., antradienis, 08:53 val.)BC "Rykliai" atkrintamąsias varžybas pradėjo sunkia pergale (2011 kovo 21 d., pirmadienis, 23:21 val.)Po pratęsimo pergalę išplėšė "Sparta" vyrukai (2011 kovo 02 d., trečiadienis, 23:14 val.)"Spartos" penketukas antroje rungtynių pusėje palaužė "Greičio Juostą" (2011 sausio 21 d., penktadienis, 20:59 val.)