ELTECHA vs DUMBLAS (59:51)B LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 gruodžio 01 d., Antradienis, 21:00 val. @ A.Sabonio KM sporto salė, Pašilės g. 39a, Kaunas LT-51358

"Eltecha" sunkioje kovoje palaužė "Dumblo" ekipą

Su kamuoliu Šarūnas Kryžius
2009 gruodžio 01 d., Antradienis, 22:55 val., peržiūros: 6944
Vėlų antradienio vakarą KKL "B lygoje" įvyko akistata tarp "Eltechos" ir "Dumblo" ekipų. Šeimininkai neparodė prideramo svetingumo ir atkakliose rungtynėse palaužė svečius rezultatu 59:51. Šeimininkai į savo saskaitą įsirašė jau ketvirtąją pergalę, tuo tarpu "Dumblas" ir toliau išlieka su dviem pergalėmis ir tiek pat pralaimėjimų.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo „Dumblo“ ekipa. Po taiklaus Pauliaus Žekonio dvitaškio ir Tomo Pukeliavičiaus tritaškio rezultatas tapo 0:5. Vis tik, greitai atsaką surado ir šeimininkų ekipos žaidėjas Šarūnas Kryžius. Jo taiklus tolimas šūvis sumažino komandos deficitą iki 2 taškų 3:5. Tačiau po šio metimo visas „Eltechos“ ekipos puolimas sustojo. Svečiai savo ruožtu stabčioti neketino. Laimėję atkarpą 8:0, Luko Steikūno ir Tomo Jorudo pelnytų taškų dėka „Dumblo“ komanda atitrūko dviženkliu atstumu 3:13. Andrius Olberkis galiausiai sugebėjo nutraukti „Eltechos“ taškų „sausrą“. Žaidėjas Realizavo abu baudos metimos po to kai jį neleistinai sustabdė Deimantas Baltrušis, o kitos atakos metu tas pats A.Olberkis pridėjo dar ir dvitaškį 7:13. Per likusį laiką „Dumblo“ ekipoje spėjo pasižymėti Giedrius Bakanas ir Paulius Žekonis pelnę po du taškus, o šeimininkų atsakas buvo taiklus Eimanto Daunoros dvitaškis.

Kur kas sėkmingiau antrąjį ketvirtį pradėjo „Eltechos“ vyrai. Jie kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 12:3 (svečių ekipoje tolimą metimą pataikė Tomas Jorudas). Po šio sėkmingo spurto šeimininkai įgijo minimalią persvarą 21:20. Kieta kova aikštėje virė ir antrojo kėlinio metu, o teisėjams vis sunkiau sekėsi tramdyti įsišėlstančias aistras. Atrodė, kad žaidėjai savo pranašumą siekia įrodyti ne tik pelnytais taškais, tačiau ir kieta vyriška kova. Galiausiai aistrų epogėjus buvo pasiektas po to, kai grubiai „Eltechos“ krepšininkai sustabdė po krepšiu Tomą Jorudą. Aistras numalšinti pavyko tik abiejų komandų žaidėjus „apdalinus“ nesportinėmis pražangomis. „Eltechos“ gretose nubaustas buvo Lukas Dimavičius, o „Dumblo“ ekipoje Tomas Jorudas. Aistroms kiek aprimus, o rezultatui esant lygiam 23:23, Tomas Jorudas, dar kartą pyktelėjo. Skirtumas buvo tik tas, kad šį kartą tas pyktis buvo sveikas ir sportiškas. Žaidėjas Pelnė du taškus su varžovo pražanga, realizavo baudos metimą, o jo komandos draugas Lukas Steikūnas pridėjo dvitaškį 25:28. Tačiau kėlinio pabaigoje savo žodį sugebėjo tarti ir „Eltechas“. Šeimininkų gretose Marius Dimša kaip ir jo oponentas Tomas Jorudas pelnė du taškus su pražanga bei realizavo baudos metimą, o komandos draugas Šarūnas Kryžius baigiantis kėliniui pataikė iš toli. Po pirmosios rungtynių pusės rezultatu 29:28 šeimininkai priekyje.

Trečiasis ketvirtis vėl sėkmingiau susiklostė šeimininkams. Jie surengė spurtą 11:2 ir nutolo dviženkliu atstumu 40:30. Vis tik „Dumblo“ vyrai demonstruodami kovingumą laimėjo atkarpą 7:2 ir varžovų turėtą persvarą „nubraukė“ perpus 42:37. Atkaklų kėlinį „Eltechas“ užbaigė dviem taikliais Šarūno Kryžiaus baudų metimais, o „Dumblas“ atsakė 5 taškais. Po trijų kėlinių rezultatu 44:42 „Eltechas“ priekyje.

Lemiamo, ketvirtojo kėlinuko pradžioje „iššovė“ Marius Dimša. Jo 5 iš eilės pelnyti komandos taškai leido ekipai pasijusti kiek lengviau nes skirtumas šoktelėjo iki 7 taškų 49:42. Laikas ir toliau bėgo, o „Dumblui“ sunkiai sekėsi rinkti taškus. Jų laimei savo apsukas kiek sumažino ir šeimininkai. Po Luko Steikūno dvitaškio ir Pauliaus Žekonio baudos metimo skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 4 taškų 49:45. Marius Dimša pelnė dar du taškus, o Tomas Jorudas atsakė dviem taikliais baudos metimais 51:47. Skirtumas dar kartą šoktelėjo po to kai Eimantas Daunora realizavo abi baudas 53:47. Svečiai galėjo nesunkiai sugrąžinti intrigą, tačiau jie sugebėjo realizuoti tik 4 baudas iš 8 mestų per keletą minučių. Šeimininkai pasinaudoję tuo, jog svečiai vis labiau atrodė susitaikantys su pralaimėjimu pelnė 6 taškus iš eilės ir sudėliojo visus taškus ant „i“. „Dumblas“ ir toliau metė tik kas antrą baudos metimą. Kėlinį jie užbaigė viena realizuota Tomo Pauliukevičiaus bauda iš dviejų. Galutinis rungtynių rezultatas 59:51.

Po varžybų kalbintas „Eltecho“ strategas Romas Plytnikas sakė: „Aš taip įtariu, kad šiandien krepšiai buvo sumažinti (juokiasi), nes pataikymas buvo labai prastas. Varžybose buvo kiek daugokai aistrų. Teisėjams reikėjo rungtynių pradžioje sušvilpti keletą pražangų ir viskas būtų buve kur kas ramiau. Varžovai buvo pajėgūs, panašaus lygio kaip ir mes. Jiems taip pat šiandien nekrito“.

„Dumblo“ ekipos treneris Rimantas Šiumeta buvo lakoniškas: „Padarėme daug klaidų, mažai pataikėme. Varžovų žaidimas toks pat padrikas kaip ir mūsų, tačiau jie laimėjo nes pataikė kiek geriau, taip pat jiems gal kiek labiau pasisekė“.

„Eltecha“Marius Dimša 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, Šarūnas Kryžius 13 taškų, Eimantas Daunora ir Ignas Grigaravičius po 9 taškus.

„Dumblas“Tomas Jorudas 15 taškų ir 10 išprovokuotų pražangų, Tomas Pukelevičius 10 taškų, Lukas Steikūnas 9 taškai ir 20 atkovotų kamuolių.

„Eltecha“ sunkiai įveikė „Dumblo“ ekipą (2010 kovo 02 d., antradienis, 22:24 val.)"Eltecha" be didesnio vargo iškovojo pergalę (2009 lapkričio 24 d., antradienis, 23:10 val.)"Trubetting" šešetukas nugalėjo "Dumblas" ekipą (2010 sausio 23 d., šeštadienis, 19:48 val.)"Bokštuva" tiesiog nušlavė "Dumblą" (2010 kovo 14 d., sekmadienis, 17:09 val.)"Eltecha" nesunkiai įveikė jaunuosius saboniukus (2009 lapkričio 19 d., ketvirtadienis, 22:21 val.)"Bokštuva" palaužė kietą "Eltechos" pasipriešinimą (2009 spalio 27 d., antradienis, 22:55 val.)"Sabonio KM 94 - Ūkio bankas" rungtynių pabaigoje palaužė "Eltechos" penketuko pasipriešinimą (2010 vasario 21 d., sekmadienis, 13:11 val.)"Lietuvos dujoms" pavyko neįklimpti į "Dumblą" (2009 spalio 26 d., pirmadienis, 19:57 val.)Sekmadienio vakaro trileris baigėsi minimalia "Dumblo" pergale (2010 sausio 10 d., sekmadienis, 23:22 val.)"Eltecha" dėl pergalės turėjo gerokai pavargti (2010 sausio 12 d., antradienis, 23:13 val.)