Hidraulinės sistemos vs ICE (75:56)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 24 d., Sekmadienis, 18:00 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Pogrupio lyderių akistatoje pergale džiaugėsi „Hidraulinės Sistemos“

2015 gegužės 24 d., Sekmadienis, 22:49 val., peržiūros: 1234

Gegužės 24-ąją dieną, sekmadienį, V.Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės B pogrupio lyderių mūšis tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Ice“ ekipos.

Rungtynių pradžia klostėsi ne itin rezultatyviai ir pirmoje kėlinio pusėje ekipos surengė vos po dvi sėkmingas atakas. Ketvirčio viduryje „Ice“ šovė į priekį, surinko 5 taškus be atsako ir tokiu būdu atitrūko rezultatu 4:10. Visgi labiau atitrūkti „Hidraulinės Sistemos“ neleido ir nors vėliau rezultatyvumo kreivė toliau augo vangiai, bet V.Kirilovo auklėtiniai sugebėjo pjauti deficitą perpus ir po pirmųjų 10 minučių kovos „Ice“ tenkinosi 3 taškų persvara – 9:12.

Antrojo kėlinio starte „Hidraulinės Sistemos“ toliau lipo varžovams ant kulnų, bet perimti pirmaujančiųjų estafetės kurį laiką neleido taiklūs J.Merkio metimai. Vis dėlto žaidimo ritmą pajautę aikštės šeimininkai dar pirmoje ketvirčio pusėje iniciavo spurtą 7:0 (5 taškus pridėjo M.Kudakas) ir rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę (21:16). L.MIkalausko baudų metimai sumažino „Ice“ deficitą iki 3 taškų (21:18), tačiau antroje kėlinio pusėje „Hidraulinės Sistemos“ tvirčiau čiupo žaidimo vadžias į savo rankas ir šovė į priekį, spurtavo 14:3 (7 taškus pelnė T.Vasiliauskas) ir svečių deficitas šoktelėjo jau iki 14 taškų (35:21). Per likusį laiką komandos dar apsikeitė dvitaškiais, bet įtakos rezultato skirtumui neturėjo ir įpusėjus mačui „Hidraulinės Sistemos“ džiaugėsi 14 taškų atotrūkiu – 37:23.

Po didžiosios pertraukos „Ice“ rungtyniavo kur kas sėkmingiau nei antrajame kėlinyje ir mėgino pasivyti varžovus. Tiesa spragos gynyboje neleido svečiams pasiekti norimo rezultato ir priekyje toliau išliko „Hidraulinės Sistemos“. Po 5 T.Vasiliausko taškų, aikštelės šeimininkai džiaugėsi 16 taškų pranašumu (44:28), bet tuomet T.Jonkaus armija kilo į šturmą. A.Plytniko bei O.Lauciaus tandemas surinko 6 taškus iš eilės ir pjovė nuostolius iki 10 taškų (44:34), o antroje kėlinio pusėje dar 5 taškus pridėjo V.Černiauskas ir „Ice“ deficitas ištirpo iki 7 taškų (49:42). Tiesa paskutinis žodis trečiajame ketvirtyje priklausė Š.Labensko ir M.Kudako duetui, kuris kėlinį baigė 4 taškais ir sugrąžino savo komandai dviženklę persvarą. Po pusvalandžio kovos rezultatas buvo 53:42.

Jau ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Hidraulinės Sistemos“ ėmė kloti pergalės pamatus ir paskutinę rungtynių dalį pradėjo visišku dominavimu puolime. V.Kirilovo vadovaujama ekipa startavo spurtu 8:0 ir nutolo 19 taškų skirtumu (61:42), o vėliau tris tolimas bombas įsūdė S.Klimkevičius ir Š.Labenskas ir „Ice“ viltis atsitiesti žuvo (70:45). Paskutinės rungtynių minutės tebuvo formalumas ir jomis šiek tiek geriau sekėsi svečiams. Nors „Ice“ keliais taškais nubraukė atsilikimą, bet skirtumas tarp komandų buvo pakankamai didelis ir „Hidraulinės Sistemos“ išlaikė saugų atstumą iki pat finalinio švilpuko. Galutinis rungtynių rezultatas – 75:56.

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Ar šiose rungtynėse jautėsi, kad kovojate dėl pirmosios vietos pogrupyje?

„Buvom nuo pat pradžių nusiteikę rimtai kovai. Nepasakyčiau, kad pradžia buvo lengva, bet stumdėm stumdėm ir pramušėm lankus. Varžovas žinomas. Tai yra „C“ lygos komanda – senbūvė, su kuria turėjom reikalų savo pogrupyje. Tikėjomės rimtesnės kovos, bet mūsiškiai sakykim „užstūmė“ gerai. „Chebra“ dar išlaikė tą formą ir dar juda į priekį su geru pagreičiu toliau.“

Tomas Jonkus („Ice“):

Nepavyko finišuoti pirmoje vietoje pogrupyje, bet likote taip pat pakankamai dėkingoje antroje vietoje. Pirmas kėlinys sakykim buvo visai neblogas. Ko pritrūko vėliau?

„Pirmiausiai į akis krenta tai, kad neįgyvendinom savo plano ir nesumažinom klaidų skaičiaus. Vis dar labai daug klystam. Pradžioje galbūt sekėsi gerai pataikyti savo metimus, bet žiūrint bendrai, tai žaidėm padrikai. Norėtusi daugiau komandinio žaidimo ir mažiau klaidų. Gynybą dar galime sutvarkyti, tačiau didelę problemą turim su klaidom. Norėtusi tai ištaisyti, Aišku dabar jau prasidės atkrintamosios varžybos ir laiko ką nors iš esmės taisyti jau nėra. Bet aš tikiuosi, kad su kiekvienomis rungtynėmis pradėsim vienas kitą kur kas geriau pažinti ir tapsim panašesni į komandą. Tuomet manau bus geresni rezultatai. Šiandien žaidėm prieš „Įmonių“ lygos čempionus ir „C“ lygos finalininkus, tai kaip sakoma, patirtis šiandien nugalėjo. „Hidraulinės Sistemos“ kur kas kiečiau žaidė gynyboje ir mūsų jaunimą iš vėžių. Tas jiems ir padėjo nugalėti.“

Nugalėtojus į pergalę vedė M.Kudakas (23 tšk., 6 atk. k.), Š.Labenskas (13 tšk., 6 atk. k.), T.Vasiliauskas (12 tšk.), S.Klimkevičius (11 tšk.), I.Krukonis (6 tšk., 8 rez. p.), J.Leitanas (6 tšk.) ir T.Vainoris (4 tšk.).

„Ice“ gretose išsiskyrė A.Plytnikas (14 tšk.), J.Šlapikas (12 tšk., 2 bl.), V.Černiauskas (11 tšk., 6 atk. k.), J.Merkys (10 tšk.), O.Laucius (5 tšk., 10 atk. k.) ir L.Mikalauskas (4 tšk.).

„Hidraulinės Sistemos“ „Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų ir tapo B pogrupio nugalėtojais (3-0). „Ice“ pogrupio etapą baigė su dviem pergalėmis ir vieninteliu pralaimėjimu (2-1).

Pabaigoje su likimu žaidusios „Hidraulinės Sistemos“ prasibrovė į pusfinalį (2015 gegužės 31 d., sekmadienis, 23:21 val.)Be dviejų lyderių kovojusios „Hidraulinės sistemos“ nuskynė „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės bronzą (2015 birželio 07 d., sekmadienis, 22:27 val.)Gausiomis pajėgomis susirinkusios „Hidraulinės sistemos“ iškovojo antrą pergalę iš eilės (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 19:47 val.)„Hidraulinės sistemos“ be vargo susitvarkė su „Kauno Rami“ (2015 gegužės 10 d., sekmadienis, 22:47 val.)Visas rungtynes priekyje žengusi „Sporto manija“ pasiekė finalą (2015 birželio 03 d., trečiadienis, 23:47 val.)„ICE“ įveikė „Kauno SRC-2“ ekipą (2015 gegužės 10 d., sekmadienis, 23:18 val.)Atkakliose aštunfinalio rungtynėse „Akademija“ palaužė „ICE“ komandą (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 22:52 val.)„Kauno Rami“ nesugebėjo mesti rimto iššūkio „Ice“ (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 22:05 val.)