Kėdainiai vs Birštono SC ‒ „Olimpas“ (75:73)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 17 d., Sekmadienis, 20:00 val. @ J. Dobkevičiaus progimnazija, V. Čepinskio g. 7, Kaunas, LT-46257

Visas rungtynes atsilikinėję „Kėdainiai“ rungtynių pabaigoje nugvelbė pergalę iš „Birštono SC – „Olimpo“ krepšininkų panosės

2016 sausio 18 d., Pirmadienis, 00:15 val., peržiūros: 1172

Sausio 17-ąją dieną, sekmadienį, J. Dobkevičiaus progimnazijos sporto salėje įvyko C lygos „ALT reklama“ pirmenybių Didžiosios taurės K pogrupio rungtynės tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusios „Kėdainių“ ir svečių rolėje buvusių Birštono SC – „Olimpo“ krepšininkų.

Dvikovos pradžioje „Kėdainiai“ turėjo problemų tiek puolime, tiek gynyboje ir pirmoje kėlinio pusėje sukrapštė vos 5 taškus. Ne gana to šeimininkams sunkiai sekėsi ginti savo krepšį, kurį svečiai atakavo gana dažnai ir sparčiai rinkosi taškus. Įpusėjus ketvirčiui „Olimpas“ pirmavo rezultatu 4:14, o netrukus komandiškai žaidžiantys svečiai įgijo ir 15 taškų persvarą (11:26). Vis dėlto tuomet „Kėdainiai“ prabudo ir po spurto 5:0 sugebėjo sušvelninti savo atsilikimą besibaigiant ketvirčiui 16:26.

Antrajame kėlinyje žaidimas klostėsi atkarpomis.Šeimininkai tai priartėdavo prie varžovų, tai vėl tekdavo mažinti 12-15 taškų deficitą. Pirmosiomis sekundėmis šeimininkų deficitas vėl šoktelėjo iki 13 taškų (16:29), bet į varžovo tritaškį „Kėdainiai“ atsakė dviem taškais, tačiau sumažinti atsilikimo iki vienženklio skaičiaus nepavyko. Netrukus sukruto svečiai ir įpusėjus kėlinukui vėl atstatė 14 taškų persvarą (21:35). Antroje kėlinuko pusėje ir toliau užtikrintai pirmavo „Olimpo“ krepšininkai ir padidino savo persvarą iki 17 taškų. Tiksint paskutinėms pirmosios rungtynių pusės sekundėms taškus pelnė E.Daukša ir sumažino savo komandos atsilikimą – 30:44.

Po didžiosios pertraukos J.Tamošiūnas vėl padidino savo komandos persvarą iki 16 taškų. Komandiškai pradėję žaisti šeimininkai pradėjo laisviau jaustis puolime ir lengviau rinkti taškus, dažniausiai atakos smaigalyje atsidurdavo T.Lukoševičius. Taip pat buvo matomas ir gynybos pagerėjimas. To rezultatas – įpusėjus kėlinukui komandas vėl skyrė 10 taškų (42:52). Po šio epizodo žaidimas išsilygino, bet tai buvo menka paguoda aikštelės šeimininkams, kurių deficitas stovėjo vietoje. Trečiame kėlinuke savo žaidimą pagerinę „Kėdainiai“ prieš paskutines 10 minučių visdar turėjo 10 taškų deficitą – 50:60.

Lemiamos rungtynių dalies starte svečiai atleido vadžias ir už tai seko skaudžiai sumokėti. Nebeturintys kur trauktis ir su ugnimi akyse žaidžiantys „Kėdainių“ krepšininkai po truputį naikino atsilikimą ir grąžino intrigą į rungtynes. Pirmųjų 6 minučių atkarpoje svečiai išsvaitė turėtą pranašumą, o šeimininkai pajutę, kad pergalė šiandien gali būti pasiekta, išlygino rezultatą (70:70). Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes kėdainiškiai, net persvėrė rezultatą, tačiau likus žaisti minutę M.Knyšius stojo prie baudų metimo linijos ir galėjo vėl išlyginti rezultatą, tą ir padarė įmesdamas abi baudas. Rungtynių didvyrių tapo Egidijus Daukša pelnęs dvitaškį, kuris išvedė šeimininkus į priekį (74:72). Po keliolikos sekundžių prie baudų metimo linijos vėl stojo M.Knyšius, tačiau šįkart realizavo tik vieną baudos metimą. Svečiams atsiliekant tašku teko imtis baudavimo taktikos ir ji iš dalies pasitvirtino. E.Daukša taip pat įmetė vieną baudą iš dviejų ir paliko varžovams 2 taškų deficitą ir 17 sekundžių. Trečią kartą prie baudų metimo linijos stojęs M.Knyšius galėjo išlyginti rezultatą dar kartą, tačiau jo ranka sudrebėjo ir buvo pramestos abi baudos. Svečiams pavyko atsikovoti kamuolį ir pasiimti minutės petraukėlę. Iki rungtynių pabaigos liko 8 sekundės, tačiau „Olimpo“ krepšininkams per likusį laiką taškų pelnyti nepavyko ir nuaidėjus finaliniam rungtynių teisėjo švilpukui kėdainiškiai šventė pergalė rezultatu 75:73.

Kęstutis Zinkus („Kėdainiai“):

Šiandien Jūsų komanda visą laiką buvo besivejančių vaidmenyje, bet varžovams atsipalaidavus šovėte į priekį. Kas leido surasti jėgų spurtui ir išlaikyti žaidimo vadžias visą ketvirtąjį kėlinį?

„Antroje pusėje pavyko pataikyti savo metimus. Antroje pusėje labiau susikaupėme. Truputį vėlavom į rungtynes, pasidarėm prastą apšilimą ir pradžioje žaidėm lyg užmigę. Blogas nusiteikimas buvo iš pradžių. Po to apsipratom su varžovais, pamatėm kas daugiau ten lošia iš jų, prieš juos pakeitėm gynybą ir taip gavosi, kad pavyko laimėti.“

Birštono SC – „Olimpo“ vyr. treneris V. Kapačinskas dėl pralaimėjimo labiausiai kaltino žaidėjų nuovargį:

„Pavargę vyrai buvo mano komandos. Antras rungtynes žaidė, kai kurie. Va, iš rungtynių į rungtynes atvyko. Tai rungtynių pabaigoje, turbūt išsikvėpė ir nebeužteko jėgų. Teisėjai neleido kietai žaisti, tai gal kiek išmušo mus iš vėžių ir antroje pusėje pralaimėjome rungtynes.“

Kėdainiai: Tadas Lukoševičius – 23 tšk. (7 išpr. praž.), Egidijus Daukša – 22 tšk. (9 išpr. praž.), Kęstutis Zinkus – 14 tšk.

Birštono SC ‒ „Olimpas“: Mangirdas Knyšius – 23 tšk. (8 rezult. perd., 12 išpr. praž.), Justinas Tamošiūnas – 16 tšk., Osvaldas Brazdžionis – 10 tšk. (5 išpr. praž.)

„Kėdainiai“ rungtynių pabaigoje įveikė „Gazuotą pieną“ (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 22:18 val.)SK „Neveronys“ ketvirtfinalį pradėjo lengva pergale prieš Birštono SC ‒ „Olimpą“ (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 21:53 val.)„Buritus“ gana nesunkiai susitvarkė su Birštono SC ‒ „Olimpu“ (2016 sausio 20 d., trečiadienis, 23:19 val.)Puikiai „Kėdainių“ sužaista antroji pusė leido leido pasiekti lengvą pergalę prieš United ‒ „Alta transportą“ (2015 gruodžio 21 d., pirmadienis, 23:09 val.)Tik po atkaklios kovos „Kėdainiai“ įveikė „Kauno SRC-2“ ekipą (2015 lapkričio 12 d., ketvirtadienis, 22:16 val.)„Kėdainiai“ panaikino 19-os taškų deficitą ir po pratęsimo šventė pergalę prieš „Ryterną“ (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 02:43 val.)Pirmasis „VU KHF“ ir Birštono SC ‒ „Olimpo“ susitikimas baigėsi lygiosiomis (2016 vasario 27 d., šeštadienis, 20:23 val.)SK „Neveronys“ laimėjo ketvirtfinalio seriją prieš Birštono SC „Olimpas“ komandą. (2016 balandžio 02 d., šeštadienis, 00:20 val.)„Kėdainiai“ išvykoje nesunkiai susidorojo su „BuyPCgame.eu“ ekipa (2016 kovo 02 d., trečiadienis, 23:08 val.)SK „Neveronys“ buvo negailestingi Birštono SC ‒ „Olimpui“ (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 22:49 val.)