Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ vs Baubilas (117:106)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2015 gegužės 27 d., Trečiadienis, 20:00 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

Atsitiesusi Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ pasidabino „Laikinosios Sostinės“ Super taurės bronza

2015 gegužės 27 d., Trečiadienis, 22:54 val., peržiūros: 1328

Gegužės 27-ąją dieną, trečiadienį, LSU salėje finišavo „Laikinosios Sostinės“ Super taurės varžybos. Dėl trečiosios vietos turnyre likimas suvedė Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ krepšininkus ir „Baubilo“ ekipą.

Rungtynių starte aktyvesni buvo Marijampolės atstovai, kurie pirmosiomis dvikovos minutėmis pakankamai lengvai draskė priešininkų gynybą. Iš pradžių G.Žibėno kariauna šovė į priekį 8:2, o vėliau „Baubilas“ gavo dar vieną antausį 11:2 ir po D.Sabeckio tolimo šūvio, „Sūduva – Mantinga“ nutolo 12 taškų skirtumu (19:7). Vis dėlto vėliau viskas apsivertė aukštyn kojomis ir žaidimo vadžias į savo rankas perėmė „Baubilas“. Per paskutines 5 minutes R.Musteikio armija leido varžovams pelnyti vos tašką, o pati uraginiu greičiu rinkosi taškus ir greitai pakeitė rungtynių tėkmę sau naudinga linkme. Kelių minučių atkarpą „Baubilas“ laimėjo įspūdingu rezultatu 1:23 ir ne tik panaikino dviženklį atsilikimą, bet ir po 10 minučių kovos įtaisė Marijampolės krepšininkams 10 taškų deficitą – 20:30.

Antrojo ketvirčio starte „Sūduva – Mantinga“ atsigavo po neseniai gauto šalto dušo ir ėmė mažinti nuostolius. Laimėta atkarpa 8:2 padėjo G.Žibėno auklėtiniams prisikasti iki 4 taškų (28:32), o netrukus D.Sendos ir D.Sabeckio tandemas braukė atsilikimą iki vienu taikliu metimu pasiekiamo (31:34). Visgi vėliau estafetę vėl perėmė „Baubilas“, kuris vėl čiupo iniciatyvą į savo rankas ir dominavo abejose aikštės pusėse. Dar vienas galingas R.Musteikio kariaunos spurtas 1:15 padidino atstumą tarp ekipų iki 17 taškų (32:49) ir marijampoliečiai atsidūrė nokdaune. Tiesa pirmosios susitikimo pusės finiše „Sūduva – Mantinga“ prabudo ir nutraukė nesėkmingą atkarpą. Spurtas 10:2 pjovė Marijampolės krepšininkų deficitą iki vienženklio (42:51), tačiau paskutinį žodį antrajame kėlinyje tarė K.Babkauskas ir šio gynėjo dvitaškio „Baubilas“ susigrąžino 11 taškų persvarą. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 42:53.

Po didžiosios pertraukos „Sūduva – Mantinga“ nelaužė tradicijų ir vėl ryžtingiau pradėjo kėlinį. Laimėta atkarpa 10:3 pjovė „Baubilo“ atotrūkį iki 4 taškų (52:56) ir intriga po truputį augo. Po V.Čižausko dvitaškio su pražanga „Baubilas“ susigrąžino 7 taškų pranašumą (52:59), tačiau tuomet D.Sabeckis parodė, jog moka ne tik gesinti varžovų metimus, bet ir pats sėkmingai ardyti priešininkų gynybą. Šis žaidėjas surinko 7 taškus iš eilės be jokio atsako ir įpusėjus kėliniui atstatė pusiausvyrą (59:59). Vis dėlto persverti rezultato „Baubilas“ neleido ir netrukus susigrąžino pranašumą savo pusėn. Keli taiklūs tritaškiai, o vėliau I.Daukščio ir P.Soroko taiklūs metimai, padėjo R.Musteikio vadovaujamai komandai vėl įgyti apčiuopiamą persvarą (65:74). Po K.Babkausko tritaškio komandas skyrė 11 taškų (74:85), bet tuomet „Sūduva – Mantinga“ surengė dvi rezultatyvias atakas paeiliui ir prisikasė iki 6 taškų (79:85). Optimistiškai nuteikiančią kėlinio pabaigą Marijampolės komandai sugadino K.Babkauskas, kuris su ketvirčio sirena įsūdė sudėtingą tritaškį ir leido „Baubilui“ prieš lemiamą susitikimo dalį susikrauti 9 taškų bagažą – 79:88.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos panašiu tempu rinkosi taškus ir nors „Sūduva – Mantinga“ alsavo varžovams į nugarą, bet priekyje toliau išliko „Baubilas“. Po T.Kliučinyko baudos metimo ekipas skyrė 5 taškai (87:92), o vėliau „Sūduva – Mantinga“ iniciavo spurtą 8:0 ir priartėjo iki minimumo (95:96). Sureagavę į pavojaus varpus „Baubilo“ krepšininkai padidino atstumą (95:101) ir kurį laiką išlaikė žaidimo vadžias savo rankose. Po L.Žukausko tritaškio „Baubilas“ susigrąžino 6 taškų persvarą (100:106), bet kaip paiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis taiklus šios komandos metimas. 5 taškus iš eilės surinkęs P.Kleiza priartino savo komandą iki 1 taško (105:106), o likus žaisti 1,5 minutės, D.Sabeckis išvedė „Sūduvą – Mantingą“ į priekį (107:106). Po dviejų netikslių atakų „Baubilas“ abu kartus pažeidė taisykles, o prie baudų metimo linijos marijampoliečiai buvo negailestingi ir tvirtino pergalės pamatus, realizuodami 6/6 baudų metimus (113:106). Paskutinėmis mačo sekundėmis už aistras techninėmis pražangomis buvo nugesinti abiejų komandų atsarginių žaidėjų suoleliai, o paskutiniais rungtynių akcentais tapo P.Petrilevičiaus bei D.Sendos galingi dėjimai, kurie įtvirtino įspūdingą Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ pergalę rezultatu 117:106.

Giedrius Žibėnas (Marijampolės „Sūduva – Mantinga“):

Gerai startavot, bet paskui buvo šiokia tokia duobė. Vis dėlto pabaigoje sugebėjo atsitiesti ir išplėšti pergalę. Kas leido tai padaryti?

„Žaidėjų meistriškumas. Galbūt varžovai per anksti patikėjo pergalę, o mūsų jaunimas kovėsi iki pat galo ir todėl šiandien gauna pelnytus medalius. Paulius Kleiza šiandien patraukė reikiamu momentu. Bet šiaip visi žaidėjai nepasimetė ir nepanikavo esant 17 taškų deficitui. Buvom verti pergalės.“

„Baubilo“ vadovas Rytis Musteikis dvikovos komentuoti nepanoro.

Naudingiausiu bronzinio mačo žaidėju tapo M.Užupis (30 tšk., 6 atk. k., 6 išpr. pr., 38 naud. b.). Jam puikiai talkino D.Sabeckis (27 tšk., 6 atk. k., 9 rez. p., 4 bl., 9 išpr. pr., 38 naud. b.), P.Petrilevičius (14 tšk., 19 atk. k., 7 rez. p., 34 naud. b.), P.Kleiza (11 tšk.), T.Kliučinykas (11 tšk.), D.Senda (9 tšk.), V.Mitalauskas (8 tšk.) ir I.Labutis (5 tšk.).

„Baubilo“ gretose išsiskyrė K.Babkauskas (23 tšk., 7 rez. p.), P.Sorokas (19 tšk., 11 atk. k.), G.Žylė (18 tšk., 7 atk. k.), V.Čižauskas (16 tšk.), I.Daukšys (16 tšk., 7 atk. k.), L.Žukauskas (10 tšk.) ir A.Čibiras (4 tšk.).

Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ nesustabdė pergalingo „Kauno Autobusų“ žygio (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 21:32 val.)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės starte „LSU“ įveikė Marijampolės „Sūduvą ‒ Mantingą“ (2015 gegužės 13 d., trečiadienis, 21:08 val.)Po dar vienos nesėkmės „Baubilas“ lieka vienintele komanda be pergalių (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:23 val.)Likimą už ūsų tampę „LSU“ krepšininkai išsigelbėjo pratęsime (2015 gegužės 20 d., trečiadienis, 22:43 val.)