EMPOWER - TUATARA - ŠIAULIŲ NAUJIENOS vs KAUNO BANGA (89:73)LIETUVOS LYGŲ "SUPER" TAURĖ 2010 » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2010 gegužės 23 d., Sekmadienis, 13:00 val. @ Šiaulių arena, J.Jablonskio g. 16, LT-78162 Šiauliai

Lietuvos lygų "Super" taurės trečioji vieta atiteko Šiaulių komandai

2010 gegužės 23 d., Sekmadienis, 15:44 val., peržiūros: 5705
Sekmadienio popietę dėl Lietuvos lygų "Super" taurės trečiosios vietos susikovė Šiaulių miesto ekipa ir Kauno "Bangos" komanda. Nors kauniečiai puikiai pradėjo rungtynes ir pirmąjį kėlinį laimėjo 18:26, tačiau šiauliečiai vėliau perėmė iniciatyvą ir užtikrintai laimėjo rungtynes rezultatu (89:73).

Pirmojo kėlinio pradžioje kauniečių komandoje pradėjo siautėti Remigijus Kazulis ir Paulius Balčiūnas. Šių dviejų krepšininkų vedini "Bangos" vyrai sužaidus tris su puse minutės pirmavo 0:9. Pastarasis duetas ir toliau smaginosi aikštėje. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes ir 30 sekundžių rezultatas buvo (4:17). Tačiau vėliau įsižaidė Kęstutis Rimas bei Rytis Grigaitis. Šių žaidėjų dėka Šiauliai sumažino savo atsilikimą iki 8 taškų (18:26).

Antrame kėlinuke sužaidus vieną minutę kauniečiai savo pranašumą padidinino iki dešimties taškų (18:28). Tačiau šeimininkai kėliniui įpusėjus įsižaidė ir daugiausiai Aivaro Galkausko bei Ryčio Grigaičio pastangų dėka sumažino savo atsilikimą iki 7 taškų (33:40). Svečių ekipoje puolime dar kažką nuveikti bandė Paulius Balčiūnas ir Remigijus Kazulis. Trūkstant likusios komandos indėlio, šeimininkai likus 1:46 min savo atsilikimą sumažino iki minimumo (40:41). Sėkminga kėlinio pabaiga bei Vaido Klapatauskio keturi iš eilės pelnyti taškai leido šiauliečiams po dviejų kėlinių išsiveržti į priekį (44:42).

Trečiojo kėlinuko pradžią itin sėkmingai sužaidė komandos lyderis Kęstutis Rimas. Jo vedini šiauliečiai galutinai perėmė iniciatyvą iš varžovų ir pradėjo dominuoti aikštėje. "Bangos" ekipoje didesnių "naujovių" neatsirado – Paulius Balčiūnas ir Remigijus Kazulis dviese bandė tempti paskui save visą komandą. Tačiau šiauliečių komandinis žaidimas buvo daug brandesnis ir "Bangos" ekipos "nukraujavusi" sudėtis vis sunkiau priešinosi varžovams. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 5min ir 10 sekundžių Šiaulių komanda pirmavo rezultatu (58:51). Kėliniui baigiantis ši persvara, daugiausiai Aivaro Galkausko, Kęstučio Rimo bei Irmanto Lianzbergo dėka šoktelėjo iki 9 taškų (73:64).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje "Bangos" komanda visiškai užmigo "letargo miegu". Stringantis puolimas neleido kauniečiams sumažinti skirtumo, nors norint galvoti apie pergalę reikėjo žaisti greitai ir tiksliai. Nors patys šiauliečiai neblizgėjo puolime, tačiau visiškai "tuščias" Kauno komandos puolimas šeimininkams leido jaustis saugiai. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 6:45 min. šiauliečiai buvo pelnę 6 taškus, o kauniečiai lygiai nulį (79:64). Jei Šiaulių komanda turėjo Rytį Grigaitį ir Aivarą Galkauską, kurie galėjo pelnyti taškus, tai svečių ekipoje tokių krepšininkų rasti buvo labai sunku. Praėjus dar beveik 3 minutėms šiauliečiai savo sąskaitą buvo papildę dar penkiais taškais, o Kauno "Banga" atsakė keturiais Lino Lukoševičiaus ir Martyno Mikšio taškais (84:68). Likus žaisti lygiai vieną minutę šeimininkai buvo saugųs dėl savo persvaros ir visi taškai ant "i" jau buvo sudėlioti (89:68). Kėlinio pabaigoje Remigijus Kazulis pataikė iš toli, o Mindaugas Stropus pridėjo du taškus, tačiau tai svečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo (89:73).

Šiaulių komandoje išsiskyrė: Kęstutis Rimas ir Rytis Grigaitis (atitinkamai 5 ir 4 atk. kam) po 23 taškus, Irmantas Lianzbergas 16 taškų (4 atk. kam), Aivaras Galkauskas 13 taškų (10 atk. kam)

Kauno "Bangos" ekipoje sėkmingiausiai sužaidė: Remigijus Kazulis 26 taškai (6 atk. kam, 4 rez. perd), Paulius Balčiūnas 22 taškai (11 atk. kam, 4 blokai), Mindaugas Stropus 8 taškai (4 atk. kam, 6 rez. per
)

Lietuvos lygų "Super" taurės starte Šiaulių ekipos pergalė (2010 gegužės 22 d., šeštadienis, 12:56 val.)Kauno "Banga" kovos dėl trečiosios vietos (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 11:46 val.)Kauniečiai po atkaklios kovos turėjo pripažinti Klaipėdos atstovų pranašumą (2010 gegužės 22 d., šeštadienis, 13:28 val.)Vilnius reabilitavosi po pirmosios nesėkmės (2010 gegužės 22 d., šeštadienis, 19:57 val.)