KAUNAS vs BALTVESA (79:86)C LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 gruodžio 12 d., Šeštadienis, 15:00 val. @ J.Dobkevičiaus vidurinė mokykla, V.Čepinskio g. 7, Kaunas LT-46257

"Baltvesta" iškovojo sudėtingą pergalę

2009 gruodžio 12 d., Šeštadienis, 17:28 val., peržiūros: 5373

Šeštadienio popietę savo jėgas išbandė KKL "C lygos" B pogrupio lyderiai "Kaunas" ir "Baltvesta" komandos. Iki šios dienos varžybų abi ekipos savo saskaitoje turėjo tik po vieną nesėkmę. Rungtynes stebėję žiūrovai nusivilti neturėjo, nes rungtynės pateisino savo statusą: "lyderių dvikova". Atkakliose ir permainingose rungtynėse pergalę vis tik šventė svečiai – "Batvestos" krepšininikai 79:86.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo „Baltvesos“ ekipos įžaidėjas Ramūnas Švagždys. Žilvinas Leonavičius atsakė dviem taškais. Po taiklaus Viliaus Kurševičiaus metimo iš po krepšio rezultatas tapo (2:4). Tačiau „Kauno“ krepšininkai greitai varžovams priminė, kas yra šios aikštės šeimininkai. Jie po taiklaus Manto Lenkaus tritaškio, bei Aido Makūno penkių taškų greitai persvėrė svarstykles savo naudai (10:4). Šeimininkams pirmaujant rezultatu (12:6) „Baltvesta“ surengė įspūdingą spurtą (2:13), kurio metu Marius Kandrotas pataikė du tolimus metimus, o jo komandos draugas Sergej Korolkov pridėjo 5 taškus. Po šios atkarpos svečiai iš besivejančiųjų tapo pirmaujančiais (14:19). „Kauno“ ekipos taškų badą galiausiai pavyko nutraukti Mantui Lenkui, kurio reidas į baudos aikštelę baigėsi dviem pelnytais taškais su varžovo pražanga. Taikliai realizavęs ir baudos metimą Mantas Lenkus priartino savo komandą prie varžovų iki 2 taškų atstumo (17:19). Tadas Stonys pelnė du taškus, o jau kitos atakos metu vėl Mantas Lenkus surado spragą varžovų gynyboje ir atsakė tokiu pačiu taikliu dvitaškiu (19:21). Jeigu „Kauno“ ekipa puldama didesnio vargo neturėjo, tai jų pastangas gynyboje perniek vertė toliašaudė „Baltvesos“ artilerija. Du tritaškius iš eilės „įsūdė“ Ramūnas Švagždys, o Sergej Korolkov pridėjo dvitaškį. Šeimininkų atsakas buvo du Vytenio Preidžio taškai (21:29). Vis tik kėlinio pabaigą kiek užtikrinčiau sužaidė „Kauno“ ekipa. Jie pelnė 7 taškus, į kuriuos svečiai atsakė tik vienu taikliu dvitašiu. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių rezultatu (28:31).

Pakiliai užbaigę pirmąjį ketvirtį, lygiai taip pat sėkmingai antrąjį rungtynių kėlinį pradėjo šeimininkai. Iš toli pataikė Aidas Makūnas ir Mantas Lenkus ir po ilgesnės pertraukos susigrąžino sau turėtą pranašumą (34:33). Vėliau komandos ėmė itin dažnai pažeidinėti taisykles, o tai virto į savotišką baudų metimo konkursą. Abiejų komandų krepšininkai vis dažniau stojo prie baudų metimo linijos. Šioje serijoje sėkmingiau sekėsi „Baltvesos“ ekipai. Svečiai per šį kėlinį iš 8 mestų baudų pataikė 6, tuo tarpu šeimininkai iš 8 pataikė tik 2. Tačiau prastai metamos baudos „Kauno“ ekipai nesutrugdė perimti iniciatyvos į savas rankas. Jų koziriu tapo Aidas Makūnas. Žaidėjas surengęs asmeninį „šou“ tempė savo ekipą į priekį viso ketvirčio metu. Žaidėjas per šį kėlinuką iš viso įmetė 18 iš 25 komandos pelnytų taškų. Po pirmosios rungtynių pusės rezultatu (53:50) „Kaunas“ priekyje.

Antroji komandų akistatos dalis žadėjo, kad ir toliau sisirinkę žiūrovai neturės kada nuobodžiauti. Šeimininkams pirmuosius taškus šio kėlinio pradžioje pelnė Julius Navickas, o Mantas Lenkus tradiciškai kėlinį pradėjo tritaškiu metimu. „Baltvesa“ atsakė Andriaus Grigaro dvitaškiu (58:52). Tada prasidėjo „Kauno“ krepšio šturmas. Varžovai įjungę aukštesnę pavarą vis didino apsukas, o to rezultatas – svečių laimėta atkarpa 1:12 (59:64). Pirmaujanti komanda pasikeitė jau 12 kartą, o tai liudija, jog varžovai tikrai verti vienas kito. Po ilgesnės pertraukos vėl savo komandai taškus pelnė Aidas Makūnas (61:64). „Baltvesos“ snaiperis Sergej Korolkov du kartus iš eilės pasiuntė kamuolį į krepšį iš toli, o jo komandos draugas Tadas Stonys realizavo vieną baudos metimą iš dviejų. „Kauno“ atsakas buvo du Manto Lenkaus taškai (63:71). Kėliniui baigiantis šeimininkai sugebėjo surengti dar tris rezultatyvias atakas, o svečiai vieną. Trečiajam kėliniui pasibaigus rezultatu (68:73) „Baltvesa“ priekyje.

Prieš paskutinįjį kėlinį buvo likę daugiau klausimų nei atsakymų. Valdas Vaksmanas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų, o Vytautas Tirva atsakė dvitaškiu. Jau kitos atakos metu tas pats Valdas Vaksmanas dar kartą surado spragą varžovų gynyboje ir pelnė du taškus. Tokiu pačiu sėkmingu metimu atsakė ir Vytautas Tirva, o jo komandos draugas Andrius Grigaras pridėjo dar du taškus (71:79). Mantas Lenkus nutarė pasižymėti iš toli visų keturių kėlinių metu. Po jo taiklaus tolimo šūvio skirtumas aptirpo iki 5 taškų (74:79). Likusi kėlinio dalis vyko taškas į tašką. Abi ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis, o ženklesnės iniciatyvos perimti nepavyko nė vienai iš komandų. Pačioje kėlinio pabaigoje „Kauno“ gretose kapitonas Vytenis Preidis pelnė du taškus su pražanga bei realizavo baudos metimą, o Vytautas Tirva užtikrino savo komandos pergalę taikliu tolimu tritaškiu metimu (79:86). Tokiu rezultatu ir baigėsi varžybos.

Po rungtynių kalbintas „Baltvesos“ komandos treneris Sergej Korolkov sakė: „Manau varžovai lemiamu momentu šiek tiek paskubėjo, nepataikė tritaškių, todėl ir laimėjome. Forma dar nėra optimali, nes neturime treniruočių. Manau šiandien buvome tiesiog stipresni. Varžovų gretose keletas lyderių šiandien pataikė praščiau nei įprastai, o šiaip Makūnas praktiškai darė viską vienas. Pradėjome jį dengti asmeniškai ir taip pristabdėme“.

„Kauno“ ekipos strategas Vytenis Preidas po rungtynių kalbėjo: „Šiandien nekrito tritaškiai, nors esame neblogai metanti iš toli komanda. Nenusiėmėme keletos kamuolių, pralaimėjome nedideliu skirtumu. Varžovai stiprūs, labai gerai susižaidę. Turi gerą centrą, turi vieną labai gerai iš toli metantį žmogų, kiti irgi supranta krepšinį“.

„Kauno“ ekipoje išsiskyrė: Aidas Makūnas 31 taškas (8 atk. kam. 8 per. kam), Mantas Lenkus 19 taškų (8 atk. kam. 8 rez. perd. 4 per. kam), Vytenis Preidis 11 taškų.

„Baltvesos“ komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo: Sergej Korolkov 18 taškų, Tadas Tirva ir Ramūnas Svagždys po 16 taškų, Marius Kandrotas 15 taškų.

"Baltvesa" iškovojo užtikrintą pergalę (2009 gruodžio 05 d., šeštadienis, 18:37 val.)"Baltvesa" pasiekė nelengvą pergalę (2009 spalio 31 d., šeštadienis, 17:20 val.)"Baltvesa" neturėjo vargo su "Kolpingo kolegija" (2010 vasario 20 d., šeštadienis, 18:59 val.)"Baltvesa" atkaklioje kovoje nugalėjo "Kauno SRC-2" (2010 vasario 27 d., šeštadienis, 22:49 val.)"Baltvesa" sumindė "ISM" ir pateko į pusfinalį (2010 kovo 20 d., šeštadienis, 18:44 val.)"Ekodora" iššvaistė turėtą pranašumą, bet iškovojo pergalę (2010 vasario 13 d., šeštadienis, 16:54 val.)"Baltvesa" antroje rungtynių pusėje palaužė "United" (2009 spalio 24 d., šeštadienis, 17:17 val.)Triuškinanti "Baltvesos" pergalė (2009 lapkričio 21 d., šeštadienis, 17:38 val.)Netikėta "BPG & Bangos" pergalė (2009 gruodžio 16 d., trečiadienis, 19:27 val.)Triuškinanti "Kauno" pergalė (2009 gruodžio 19 d., šeštadienis, 19:59 val.)