DNC vs Šernai (74:77)30+ lyga, SC „Orionas“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2017 vasario 19 d., Sekmadienis, 20:00 val. @ J. Dobkevičiaus progimnazija, V. Čepinskio g. 7, Kaunas, LT-46257

Rungtynių kontrolę antroje varžybų dalyje praradusius „Šernai“ ekipos žaidėjus išgelbėjo tolimas T. Raulušavičiaus šūvis

2017 vasario 19 d., Sekmadienis, 22:19 val., peržiūros: 1113

Vasario 19 dieną, sekmadienį, įvyko SC „ORIONAS“ 30+ lygos rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „DNC“ bei svečių statusą turėjusių – „Šernai“ komandų. Beveik visas rungtynes pirmavę svečiai, paskutinę rungtynių minutę buvo praradę pranašumą, tačiau Tomo Raulušavičiaus tolimas šūvis paskutinėmis rungtynių akimirkomis išplėšė pergalę „Šernai“ ekipai rezultatu 74:77 (20:24, 11:24, 23:14, 20:15).

Rungtynes komandos pradėjo taškas į tašką, pirmaujanti komanda keitėsi po kiekvieno rezultatyvaus komandų išpuolio, o sužaidus kiek daugiau nei puse pirmojo rungtynių kėlinio, minimalia persvara, po K. Meiliūno baudos metimų turėjo aikštės šeimininkai (12:11). Besibaigiant kėliniui, svečiai ne tik, kad sugebėjo išlyginti rezultatą, tačiau jį ir persverti bei po pirmųjų dešimties minučių pirmauti rezultatu 20:24.

Nuo pat antrojo ketvirčio pradžios aikštelėje ėmė ryškėti „Šernai“ ekipos pranašumas. Jie ne tik sėkmingai laikė iniciatyvą savo rankose, tačiau ir didino atotrūkį nuo varžovų (14 min. 26:36). Negana to, antrąjį kėlinį svečiai užbaigė spurtu 3-12 bei į ilgają pertrauką išėjo ilsėtis susikrovę solidų pranašumą – 31:48.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje ėmė kardinaliai keistis. Sužaidus vos tris minutes kėlinyje, komandas jau skyrė tik dešimt taškų, o „Šernai“ buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės (43:53). Minutės pertraukėlė „DNC“ ekipos puolimą sustabdė vos keletą minučių, nes besibaigiant dvidešimt septintajai rungtynių minutei, skirtumas tarp komandų jau buvo vos šeši taškai (52:58). Susigrąžinti rungtynių kontrolės „Šernai“ ekipai nepavyko ir per likusias kėlinio minutes, todėl buvo aišku, jog išsiaiškinti nugalėtoją prireiks ir ketvirtojo kėlinio – 54:62.

Lemiamame ketvirtyje „Šernai“ ekipai ir vėl buvo pabėgti nuo varžovų didesniu nei vienženklis taškų skirtumas (33 min. 56:57), tačiau labai neilgam – varžovai kilo į lemiamą šturmą ir jau trisdešimt šeštąją rungtynių minutę rezultatas tarp komandų buvo lygus (67:67). Po V. Čibirkos dvitaškio, „Šernai“ ekipa likus žaisti dvi minutes iki rungtynių pabaigos, nutolo didesniu nei vieno metimo skirtumu (67:71), bet ir vėl gi – neilgam. Likus žaisti keturiasdešimt sekundžių, du K. Meiliūno baudos metimai leido į priekį įsiveržti „DNC“ komandai, bet jau kitoje atakoje S. Staniulio tritaškis metimas persvarą ir vėl sugrąžino „Šernai“ komandai (73:74). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti devynias sekundes tas pats K.Meiliūnas turėjo galimybe į priekį išvesti savo ekipą dar kartą, tačiau jo ranka sudrebėjo metant baudus metimus – tikslą pasiekė vos vienas metimas iš dviejų (74:74). „Šernai“ ekipos paprašyta minutės pertraukėlė davė rezultatų ir puikiai „išleistas“ prie tritaškio linijos T.Raulušavičius smeigė šaltakraujišką metimą nulėmusį rungtynių baigtį. „Šernai“ ekipa iškovojo pergalę rezultatu 74:77.

„Šernai“ ekipos gynėjas. pergalingą metimą pataikęs Tomas Raulušavičius po pergalės apibendrino rungtynes bei paklaustas ar nedrebėjo rankos prieš išmetant lemiamą metimą, teigė, jog metimui buvo pasiruošęs:

Sunkios rungtynės, įgijom persvarą nemažą, bet po to turbūt kažkaip atsipalaidavom, nežinau, išvaistėm ir pasivijo, o po to jau gale kai mus pasigavo, tai buvo sunkoka atsitiesti.

Ne, nedrebėjo šį kartą, kažkaip buvau pasiruošęs, nors ne dažnai tenka, bet būnu visada pasiruošęs.

Tuo tarpu „DNC“ komandos treneris Donatas Budginas po pralaimėjimo teigė, kad jo ekipai pritrūko sėkmės:

Tiesiog sėkmės pritrūko, nežinau, pataikė metimą ir tiek. Šiaip geros varžybos, lygios.

„DNC“: Ignas Grigaravičius – 22 tšk. (5 išpr. praž.), Karolis Meiliūnas – 18 tšk. (11 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Dainius Bakanas – 17 tšk., Marius Šumlinskas – 12 tšk.

„Šernai“: Šarūnas Zablockis – 25 tšk. (11 atk. kam.), Skirmantas Staniulis – 18 tšk. (11 atk. kam., 5 rezult. perd.), Vilius Čibirka – 10 tšk. (10 atk. kam.), Paulius Juchnevičius – 10 tšk. (8 rezult. perd.), Tomas Raulušavičius – 10 tšk.

SK „Vertigo“ tik antroje rungtynių dalyje pabėgo nuo „DNC“ ekipos. (2016 gruodžio 18 d., sekmadienis, 19:59 val.)„DNC“ rungtynių pabaigoje vos neprisižaidė su „Šilainiai“ ekipa (2017 vasario 23 d., ketvirtadienis, 22:22 val.)„Šilainiai“ antroje rungtynių pusėje palaužė „Šernai“ ekipą (2017 vasario 12 d., sekmadienis, 16:56 val.)Visas rungtynes pirmavę „Šernai“ pasiekė pergalę prieš „Kauno savivaldybę & Policiją“ (2017 sausio 15 d., sekmadienis, 22:17 val.)Nerezultatyviose rungtynėse „Šernai“ įveikė „Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ krepšininkus (2016 gruodžio 05 d., pirmadienis, 22:48 val.)Fantastiškai antrąjį kėlinį sužaidę „Šilainiai“ pasiekė lengvą pergalę (2016 lapkričio 02 d., trečiadienis, 22:47 val.)Antroje rungtynių pusėje atsitiesę SK „Vertigo“ įveikė „Šernus“ ir keliauja į pusfinalį (2017 balandžio 02 d., sekmadienis, 18:49 val.)„DNC“ po nervingos kovos šventė pergalę prieš Asociacija „Krepšinio pasaulis“ ekipą. (2016 spalio 31 d., pirmadienis, 23:20 val.)„Acme ‒ Jabra“ turėjo pripažinti „Šernų“ pranašumą (2016 lapkričio 29 d., antradienis, 22:05 val.)Po atkaklios kovos „DNC“ įveikė Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ (2017 kovo 27 d., pirmadienis, 22:26 val.)