Restauratoriai & Hausa vs Sanitex (95:83)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 10 d., Sekmadienis, 20:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Lyderių dvikovoje triumfavo Restauratoriai & Hausa

2016 sausio 11 d., Pirmadienis, 03:12 val., peržiūros: 849

Sausio 10 dieną, sekmadienį, Kauno energijos aikštėje, vyko Įmonių lygos „RIND“ pirmenybės, kuriose susitiko 2 etapo, didžiosios taurės F pogrupio komandos, ir toliau be pralaimėjimų žengianti Restauratoriai & Hausa (5/0) ekipa ir pirmą kart antrajame etape suklupusi Sanitex (4/1). Nuo pat pirmųjų minučių aikštelėje užvirė tikras pragaras ir lyderių dvikova buvo daug žadanti. Netausodami nieko, abi ekipos stengėsi palaužti savo varžovą. Emocingose rungtynėse netrūko nei trenerių ginčų, nei žaidėjų susigrumimų. Tačiau fantastiškai krepšį atakavę Restauratoriai & Hausa visdėlto nukovė savo priešininką rezultatu – 95:83, tačiau galutinis rungtynių rezultatas neatspindi aikštėje tvyravusios įtampos.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių aikštelėje tvyravo žaibiškas puolimas. Pirmasis taškus pelnė svečių komandos žaidėjas E.Strumyla. Nieko nelaukdamas po M. Čipo rezultatyvaus perdavimo J.Snudaitis smeigė tritaškį. Kitos atakos metu P.Stankūnas realizavo du baudos metimus ir Sanitex komanda buvo priekyje – 3:4. Tačiau tada nepraėjus nei minutei, du taiklius tolimus metimus sumetė J.Snudaitis ir šeimininkai buvo priekyje – 9:4. Po dar poros sėkmingų atakų Restauratoriai & Hausa jau buvo priekyje dešimties taškų pranašumu – 15:5. Baigiantis kėliniui šeimininkai ir toliau nemažino apsukų ir užtikrintai pirmavo. Sanitex komandai nepadėjo nei A. Makūno taiklūs metimai. Po pirmų dešimties minučių Restauratoriai & Hausa pirmavo – 27:15.

Antrasis kėlinukas prasidėjo J. Goštauto pražanga. P.Vaškevičius realizavo tik vieną baudos metimą ir Sanitex vis dar atsilikinėjo dviženkliu skirtumu. Šeimininkų gretose M.Veršinskas iniciavo spurtą ir sužaidus tris kėlinuko minutes, Restauratoriai & Hausa jau turėjo solidų šešiolikos taškų pranašumą. Antrojoje kėlinuko dalyje M. Čipo tritaškiai daužė bet kokias svečių viltis sugrįžti į rungtynes. Restauratoriai & Hausa įspūdingai atakavo iš toli, jų pataikymo procentas siekė 42%. A. Makūno bei E. Kulboko pastangomis svečiai šiek tiek sumažino atsilikmą, tačiau M. Čipo tritaškis su antrojo kėlinio sirena vėl nubraukė visą jų triūsą. Po dviejų kėlinukų Sanitex žaidėjai turėjo devyniolikos taškų deficitą – 51:32.

Po ilgosios pertraukos sugrįžusios komandos apsikeitė pora taiklių metimų iš baudos aikštelės. Tačiau vis tiek sėkmė labiau šypsojosi Restauratoriai & Hausa, kurie sužaidus tris kėlinuko minutes vėl turėjo dvidešimties taškų persvarą – 60:40. Net keturi iš eilės A. Makūno tritaškiai neleido pernelyg priartėti Sanitex komandai prie savo varžovų. Pastarojo sąskaitoje po trijų kėlinių buvo 27 tšk. Baigiantis trečiajam kėliniui Restauratoriai & Hausa puolimo mašina truputį sustojo, tačiau vistiek persvara dar buvo saugi. Po trisdešimties rungtynių minučių šeimininkai buvo priekyje – 70:57.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo M. Veršinsko dvitaškiu. Sanitex bandė kilti į lemiamą šturmą. Komandos ir toliau keitėsi tolimais metimais, tad skirtumas pernelyg nepakito. Prabilo ir V.Kalesnikas įmesdamas du tolimus metimus. Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui rezultatas buvo – 83:69. Sanitex ir toliau nesisekė nukenksminti varžovų tolimosios artilerijos ir pastarieji turėjo pripažinti Restauratoriai & Hausa pranašumą. Rungtynių rezultatas neatspindėjo aikštelėje vyravusios kovos – 95:83.

Naudingiausi žaidėjai:

Restauratoriai & Hausa: Jūris Goštautas – 21 tšk. (5 išpr. praž.), Mantas Čipas – 20 tšk., Jonas Snudaitis – 15 tšk., Martynas Veršinskas – 12 tšk., Vygintas Kalesnikas – 12 tšk.

Sanitex: Aidas Makūnas – 36 tšk. (8 išpr. praž.), Evaldas Kulboka – 18 tšk. (5 rezult. perd.), Paulius Vaškevičius – 11 tšk. (5 išpr. praž.)

Po atkaklios kovos Sanitex nutraukė Restoratoriai & Hausa nepraleimėtų rungtynių kelionę. (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 21:33 val.)Pirmoje rungtynių pusėje dantis rodžiusi „Rapala“ neįkando „Restauratorių & Hausos“ riešuto (2016 sausio 07 d., ketvirtadienis, 22:00 val.)„Rind“ įmonių lygos aštunfinalyje ‒ lengvas „Restauratoriai & Hausa” žingsnis į priekį (2016 vasario 28 d., sekmadienis, 23:38 val.)„Lemora“ metė rimtą iššūkį „Restauratoriai & Hausa“ krepšininkams (2016 vasario 22 d., pirmadienis, 00:04 val.)Restauratoriai & Hausa neturėjo vargo prieš Rapala (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 22:51 val.)Žaidimo vadžias laikę „Restauratoriai & Hausa“ atlaikė „Kauno Tiltų“ šturmą (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 23:12 val.)„Restauratoriai & Hausa“ be vargo įveikė „ACME“ (2015 spalio 25 d., sekmadienis, 23:16 val.)„Kauno tiltų“ ir „Restauratorių & Hausos“ serijoje ‒ lygybė (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 23:10 val.)Banguotai žaidę „Restauratoriai & Hausa“ įveikė „Kauno švarą“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 23:27 val.)„Restauratoriai & Hausa“ nesunkiai nugalėjo „Chemcentrą“ (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 23:33 val.)