Šernai vs UNO (60:57)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 sausio 04 d., Pirmadienis, 19:00 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Atkaklaus mūšio finiše Fortūna šypsojosi „Šernams“

2016 sausio 04 d., Pirmadienis, 20:29 val., peržiūros: 749

Sausio 4-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybių susitikimas tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Šernų“ ir svečių teisėmis atvykusios „UNO“ ekipos.

Rungtynes tiksliau pradėjo „Šernai“ (4:0), tačiau vėliau ši ekipa stabtelėjo ir nepelnė taškų beveik 4 minutes. Tuo netruko pasinaudoti įsisiūbavę „UNO“ krepšininkai, kurie atsakė 8 taškais ir po dviejų M.Gailiūno dvitaškių rezultatas tapo 4:8. Prabudę „Šernai“ atstatė pusiausvyrą (8:8), bet T.Tautkevičiaus tolimas šūvis grąžino persvarą svečiams (8:11). S.Staniulio ir P.Juchnevičiaus ketvirčio tiesiojoje persvėrė rezultatą „Šernų“ naudai (13:11), tačiau pranašumo savo pusėje aikštės šeimininkai neišlaikė. Paskutinis žodis pirmajame kėlinyje priklausė M.Gailiūnui, kuris realizavo dvitaškį ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo lygus – 13:13.

Sėkmingas antrojo kėlinio startas padėjo „Šernams“ šiek tiek atsiplėšti (18:13) ir kurį laiką pranašumas buvo aikštelės šeimininkų rankose. Vis dėlto, dar pirmoje ketvirčio pusėje „UNO“ panaikino atsilikimą (20:20), o po jau antrojo N.Kundroto tritaškio, rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę (21:23). Tiesa, paskutinės kėlinios minutės svečiams klostėsi ne itin sklandžiai ir jų žaidimas buksavo. Tuo tarpu „Šernai“ iniciavo spurtą 8:0, po kurio atstumas tarp komandų pasiekė rekordinę ribą (33:25). Paskutinėmis sėkundėmis „UNO“ padėtį šiek tiek sušvelnino A.Olberkis ir įpusėjus mačui „Šernai“ tenkinosi 6 taškų pranašumu – 33:27.

Po didžiosios pertraukos E.Plenta priartino „Šernų“ atotrūkį prie dviženklės ribos (36:27), tačiau tuomet estafetę perėmė „UNO“. Spurtas 0:6 pjovė svečių nuostolius iki 3 taškų ir varžovai tapo ranka pasiekiami (36:33). Kėlinio viduryje P.Juchnevičius ir M.Gailiūnas priešingose barikadų pusėse apsikeitė sėkmingomis atkarpėlėmis, po kurių skirtumas vėl grįžo prie 3 taškų (40:37). A.Kučinovo tritaškis padvigubino aikštelės šeimininkų persvarą (43:37), bet paskutinės 3 minutės „Šernams“ buvo bevaisės. Tai neliko be pasėkmių ir „UNO“ ne maksimaliai (baudų metimai 2/7), tačiau pasinaudojo susiklosčiusia situacija, panaikino turėtą deficitą ir persvėrė rezultatą savo naudai. Po trijų ketvirčių ekipas skyrė minimalus atstumas – 43:44.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė nuožmi kova, kuri tęsėsi iki pat finalinio švilpuko. Viso ketvirčio laiką rezultato skirtumas nebuvo pasiekęs tokios ribos, kurios nebūtų galima panaikinti vienu taikliu metimu, rezultatas kelis kartus buvo lygus, o pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą. Toks scenarijus privedė prie to, jog paskutinės dvikovos sekundės priminė dramą. Įpusėjus kėliniui A.Grigaliūnas persvėrė rezultatą „Šernų“ naudai (54:53), bet į tai taip pat tiksliu tritaškiu atsakė M.Paulaitis ir išvedė į priekį „UNO“ (54:56), o vėliau stojo 2 minutės štilis abejose aikštės pusėse. P.Juchnevičiaus baudų metimai atstatė pusiausvyrą (56:56), o likus žaisti 36 sekundes, P.Atkočiūnas sugrąžino pranašumą „Šernams“ (58:56). Pražangą išprovokavę svečiai turėjo progą išlyginti rezultatą, bet pataikė tik 1 baudos metimą (58:57), Likus žaisti 15 sekundžių, A.Grigaliūnas šaltakraujiškai sumetė abu baudų metimus ir sutvirtino savo komandos pozicijas. Lemtingoje atakoje „UNO“ sugebėjo švystelėti tolimą metimą, kuris būtų leidęs išplėšti pratęsimą, tačiau jis skriejo pro šalį ir pergalę savo rankose išlaikė „Šernai“. Galutinis susitikimo rezultatas – 60:57.

Skirmantas Staniulis („Šernai“):

Matėme lygių varžovų dvikovą iki paskutinių sekundžių.

„Taip. Aišku smagu, kad pavyko atsirevanšuoti. Lyginant su pirmuoju maču, jame varžovų buvo daugiau susirinkę, o šiandien buvo tik septyniese. Mes irgi buvom panašia sudėtimi. Smagu, kad naujaisiais metais pavyko pasiekti pergalę. Kova buvo tikrai gera. Likęs sezonas bus tik įdomesnis. Visoms komandoms linkim gerų metų, sėkmės ir pergalių.“

Gediminas Šuklevičius („UNO“):

Atkaklios rungtynės, kuriose nė viena komanda neketino nusileisti viena kitai. Vis dėlto, pabaigoje Fortūna atsuko Jums nugarą. Kodėl?

„Fortūnos keliai nežinomi. Šiandien pabaigoje labiau pasisekė priešininkams. Kitą kartą geriau sužaisime mes. Komandos buvo apylygės ir gavosi tikrai neblogos rungtynės.“

„Šernus“ į pergalę tempė E.Plenta (15 tšk.), P.Juchnevičius (14 tšk., 6 atk. k., 6 per. k.), S.Staniulis (12 tšk., 7 atk. k.), P.Atkočiūnas (7 tšk., 6 rez. p., 5 išpr. pr.) ir A.Grigaliūnas (7 tšk., 6 atk. k., 5 išpr. pr.).

„UNO“ gretose išsiskyrė A.Olberkis (18 tšk., 6 išpr. pr.), M.Gailiūnas (17 tšk., 8 atk. k., 6 išpr. pr.), N.Kundrotas (9 tšk.), G.Šuklevičius (5 tšk., 10 atk. k.), ir M.Paulaitis (5 tšk.).

„30+“ lygos „Jabra“ pirmenybėse „Šernai“ iškovojo penktąją pergalę ir išlygino savo laimėjimų bei pralaimėjimų balansą (5-5). „UNO“ tai buvo antrojo nesėkmė ir ši ekipa išlieka su septyniomis pergalėmis (7-2).

Emocijų kupinose varžybose lengvą pergalę pasiekė „Šernai“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 22:34 val.)„Makroflex“ pusfinalį pradėjo sunkia pergale prieš „Šernus“ (2016 balandžio 19 d., antradienis, 22:42 val.)„RBnuoma ‒ IVnet“ komanda buvo nušluota „Šernų“ekipos. (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 20:44 val.)Pirmoje rungtynių pusėje dominavę „Makroflex“ krepšininkai parklupdė „Šernus“ (2015 gruodžio 08 d., antradienis, 23:19 val.)Emocingose rungtynėse „Šernai“ nugalėjo „RBnuoma ‒ IVnet“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 23:57 val.)„Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ nesunkiai įveikė „Šernai“ ekipą (2016 vasario 25 d., ketvirtadienis, 23:11 val.)Gerai gynyboje žaidę „Šernai“ įveikė „ACME ‒ Jabra“ (2016 kovo 08 d., antradienis, 21:56 val.)Ketvirtajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungę Asociacija „Krepšinio pasaulis“ įveikė „Šernus“ (2015 lapkričio 09 d., pirmadienis, 22:22 val.)Negausiai į rungtynes besirinkę „Šernai“ palaužė „Korį“ (2016 sausio 19 d., antradienis, 23:35 val.)Po atkaklios kovos bronzos medaliais pasidabino „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ (2016 gegužės 05 d., ketvirtadienis, 22:24 val.)