AKS & NEKTURTAS vs ARENA (85:68)Meras M » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2007 kovo 28 d., Trečiadienis, 19:40 val. @ J.Grušo vidurinė mokykla, Šarkuvos g. 30, Kaunas LT-48169

"Arenos" debiutą apkartino pralaimėjimas

"Arenos" ekipai debiutas nepavyko
2007 kovo 29 d., Ketvirtadienis, 00:07 val., peržiūros: 4207
Šį trečiadienio vakarą Grušo vidurinėje mokykloje įvyko Mažosios Mero taurės "H" pogrupio dvikova tarp šeimininkų "AKS & Nekturtas" bei debiutuojančios KKL lygoje "Arenos" ekipų. Svečiams trūko šiek tiek susižaidimo ir "AKS & Nekturtas" apkartino varžovų debiutą, nesunkiai laimėdami rezultatu 85:68. Abi šios ekipos sužaidė pirmąsias savo rungtynes, dėl to didesnių pasikeitimų turnyrinėje lentelėje nėra įmanoma įžvelgti. Nuo pat susitikimo pradžios šeimininkai įgijo pranašumą, kurio ir neiššvaistė iki pat pabaigos.

Pačioje susitikimo pradžioje kiek netikėtai išsiveržė "Arenos" krepšininkai, tačiau jau netrukus šeimininkai susigriebė ir, spurtavę 9:0, susikrovė 5 taškų persvarą. Ir vėliau žaidimo eiga nesikeitė – svečiai vis šaudė pro šalį, o
"AKS & Nekturtas" tuo metu ramiai rinko taškus (neretai ir nuo baudų metimų linijos). Po dar vieno paskutinių minučių spurto 13:0 skirtumas tarp komandų jau artėjo link triuškinamo – 27:11.

Antrasis kėlinys vyko pagal panašų scenarijų kaip ir pirmasis – matėsi, jog šeimininkai yra akivaizdžiai stipresni už savo varžovus, ir jie galėjo juos ramiai triuškinti. Vis dėlto
"AKS & Nekturtas" to daryti nesiruošė ir žaidė gana atsipalaidavę savo malonumui (neretai baudas mesdavo nuo lentos). Tačiau toks žaidimas atsispindėjo šio kėlinuko rezultate – jį šeimininkai pralošė 18:23 ir patraukė ilsėtis turėdami jau tik 11 taškų atotrūkį (45:34).

Iš karto po pertraukos vyko ramus lėtas krepšinis, kurio metu nė viena iš ekipų nesugebėjo pešti sau didesnės naudos. Nors "Arena" ir dažnai mesdavo pro šalį, bet juos gelbėdavo nebloga kova dėl atšokusio kamuolio. Vis dėlto, artėjant kėliniui į pabaigą šeimininkai vėl įjungė aukštesnę pavarą ir, laimėję atkarpą 12:6, prieš paskutines 10 minučių įgijo 18 taškų pranašumą – 69:51.

Paskutinis kėlinukas didesnės įtakos nugalėtojų komandai jau neturėjo, nes matant svečių ekipos žaidimą neatrodė, jog jie galėtų ką nors prieš pastatyti varžovams. Tačiau jie kovojo iki pačio galo neeikvodami savo jėgų ir sugebėjo net laimėti šį ketvirtį 17:16. Deja, viso susitikimo rezultatas buvo ne itin palankus jiems – pralaimėta 68:85.
"AKS & Nekturto" pergalės priežastys būtų aktyvesnis žaidimas, kurio dėka išprovokuota 26 pražangos, kai patys jie taisykles pažeidė tik 7 kartus. Beje, šiose rungtynėse abi ekipos gana retai klydo – šeimininkai padarė 3 klaidas, "Arena" – 10.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų treneris Egidijus Vaitkevičius teigė: "Žaidžiant su tokia komanda yra sunku susikaupti". Teisėjų darbą jis įvertino 10 balų. Tuo tarpu "Arenos" treneris Mantas Bartaševičius arbitrų darbų dėl kelių epizodų nebuvo itin patenkintas ir skyrė jiems po 6 balus.

"AKS & Nekturto" gretose nesulaikomas buvo Egidijus Vaitkevičius, pelnęs 39 taškus, atkovojęs 8 kamuolius, išprovokavęs 12 pražangų bei surinkęs 18 naudingumo balų. Už jį naudingiau pasirodė Romanas Jatužis, kurio sąskaitoje 14 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvūs perdavimai. 13 taškų pridėjo Remigijus Sargiūnas.

Tarp pralaimėjusiųjų taip pat pasižymėjo žaidžiantysis treneris Mantas Bartaševičius, kuris įmetė 22 taškus, sugriebė 8 atšokusius kamuolius, atidavė 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų. Jam neblogai talkino Redas Mieldažys (4 rezultatyvūs perdavimai), atlikęs dvigubą dublį – 13 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.
Pirmoji "Karūnos" pergalė (2007 balandžio 01 d., sekmadienis, 20:07 val.)"Kauno SRC" atkrintamąsias varžybas pradėjo pergalę (2007 gegužės 06 d., sekmadienis, 18:29 val.)"AKS&Nekturtas" namuose jautėsi puikiai (2007 balandžio 25 d., trečiadienis, 21:37 val.)"Ecobaltic" šventė pirmąją pergalę (2007 balandžio 04 d., trečiadienis, 22:11 val.)"AKS & Nekturtas"toliau pergalingai žygiuoja Mažojoje Mero taurėje (2007 balandžio 12 d., ketvirtadienis, 00:17 val.)"Eurolexis" nepasigailėjo "Arenos" krepšininkų (2007 balandžio 15 d., sekmadienis, 17:35 val.)Antroji "AKS & Nekturto" pergalė Mažosios Mero taurės varžybose (2007 balandžio 04 d., trečiadienis, 21:21 val.)Pogrupio lyderių dvikovoje stipresni buvo "Eurolexis" (2007 balandžio 12 d., ketvirtadienis, 22:51 val.)