KAUNO AUTOBUSAI vs PRIENŲ "GYVENIMAS" (94:89)A LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 spalio 26 d., Pirmadienis, 21:10 val. @ Kauno energijos sporto salė, Raudondvario pl. 84, Kaunas LT-47179

Kauno „Autobusai“ atsilaikė prieš galingai žaidusia Prienų ekipą

2009 spalio 26 d., Pirmadienis, 23:55 val., peržiūros: 4924

Šiandiena vėlu vakarą Energijos Sporto salėje susitiko susitiko dvi stiprios „A“ lygos ekipos, tai šeimininkų Kauno „Autobusai“, bei svečių Prienų „Gyvenimas“ ekipos. Kaip ir buvo galima tikėtis ekipos nuo pat varžybų pradžios kibo viena kitai į atlapus ir visas rungtynes palaikė intrigą, bet visgi šeimininkai iškovojo pirmąją pergalę savo namų arenoje. Taigi po ganėtinai atkaklios ir gana apylygės kovos nugalėjo šeimininkų ekipa, kuri laimėjo rezultatu 94:89.

Pirmasis kėlinys prasidėjo penkiais be atsako svečių taškais, tačiau šeimininkai taip pat greitai pelnė ir savo pirmuosius taškus. Po pirmųjų kelių minučių rezultatas 5:7 svečių iš Prienų naudai. Įpusėjus kėliniui svečiai parodė ko yra verti ir privertė jaudintis šeimininkų krepšininkus, kai išsiveržė į priekį rezultatu 17:5. Bet šeimininkai nė nesiruošė nuleisti rankų ir iki kėlinio pabaigos sugebėjo šiek tiek sušvelninti rezultatą. Taigi po pirmųjų dešimties minučių priekyje svečių ekipa 24:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo penkiai šeimininkų taškais, o dar praėjus kėlioms minutėms Kauno „Autobusai“ ekipą, daugiausiai Mariaus Vansavičiaus pastangomis, kuris pelnė 7 taškus, sugebėjo prisivyti ir išlyginti rezultatą 29:29. Bet svečiai Prienų „Gyvenimas“ ekipos krepšininkai nė nemėgino neleisti rankų, jų ekipos krepšininkas Mantas Jančiauskas pataikė du tolimus metimus ir suteikė savo ekipai 4 taškų pranašumą, bet visgi jo iki kėlinuko pabaigos nesugebėjo išsaugoti ir pradėjo atsilikinėti. Kėlinio pabaigoje šeimininkų krepšininkai įgijo 2 taškų pranašumą 45:43 ir esant tokiam rezultatui ekipos išėjo ilsėtis.

Po ilgosios pertraukos svečiai vėl sugebėjo išsiveržti į priekį minimalia persvarą, bet Kauno „Autobusai“ tada įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo tolti nuo Prienų ekipos krepšininkų ir įpusėjus kėliniui buvo priekyje šioms varžyboms gan solidžia 12 taškų persvarą 69:57. Svečiai iš Prienų antroje šio kėlinio pusėje su šeimininkais kovojo taškas į tašką, tačiau ženkliai šeimininkų persvaros nesugebėjo sumažinti. Taigi prieš paskutinį kėlinį šeimininkai priekyje 70:59.

Paskutiniame kėlinyje nuo pat pirmųjų minučių šeimininkai griebė jautį už ragų ir susikrovė sau 19 taškų pranašumą. Bet visgi Prienų „Gyvenimas“ ekipos krepšininkai prisikėlė antram gyvenimui ir sužaidus daugiau nei pusė kėlinio sugebėjo sustabdyti savo oponentus, bei sumažinti nemenką Kauno „Autobusų“ pranašumą iki 2 taškų. Tuo metu šeimininkų ekipos treneris paėmė minutės pertraukėlę ir norėjo pažadinti savo krepšininkus ir atrodo jam tai pavyko. Po minutės pertraukėlės šeimininkai įgijo 7 taškų pranašumą, kurį sugebėjo išlaikyti paskutines kėlinio minutes. Nors svečiai dar bandė kovoti, pražangomis bei tolimais metimais, jiems pritrūko laiko. Po paskutinėmis kėlinio minutėmis atakos metu pataikyto Prienų „Gyvenimas“ ekipos tritaškio, nuaidėjo finalinis varžybų švilpukas, tačiau šis tritaškis nepadėjo iškovoti pergalės. Taigi Kauno „Autobusai“ ekipa iškovojo pergalę rezultatu 94:89.

Šeimininkų ekipoje nesustabdomas buvo Marius Vansavičius, kuris ne tik pelnė 30 taškų, bet atkovojo 10 kamuolių , bei išprovokavo 10 varžovų pražangų, taip surinkęs trigubą dublį. Jam gerai talkino Eitvidas Juškevičius surinkęs 31 tašką.

Svečių ekipoje išsiskyrė Mantas Jančiauskas surinkęs 20 taškų, bei Mindaugas Šliumpa įmetęs 19 taškų.

Kauno „Autobusai“ ekipos treneris Audrius Juodelis po varžybų sakė: „ Pirmas kėlinys buvo labai prastas, gynyba prasta, puolimas prastas, praleisti tritaškiai. Antroje pusėje geriausiai sužaistas buvo trečiasis kėlinukas, tačiau komanda pati padarė intrigą. Tačiau smagu sezoną pradėti pergalę".

Prienų „Gyvenimas“ treneris Ričardas Maceina sakė: „ Įtemptos, gražios varžybos. Smagu, kad mes kaip naujokai sugebėjom pasipriešinti vieniems iš praėjusio sezono lyderiu. Džiaugėmės, kad sužaidėm garbingai. Norime žaisti ir smagu kad yra tokia lyga. Stengsimės kovoti ir toliau".

„Kauno Autobusai“ ir toliau skina pergales (video) (2010 sausio 11 d., pirmadienis, 23:22 val.)Sunkiai iškovota „Autobusu“ pergalė prieš ambicinguosius „Akropolio“ krepšininkus (2009 lapkričio 09 d., pirmadienis, 23:07 val.)"Kauno Autobusai" savo pergalių seriją pratęsė Prienuose (2010 sausio 06 d., trečiadienis, 22:59 val.)Dar viena Kauno „Autobusai“ pergalė (2009 lapkričio 02 d., pirmadienis, 22:39 val.)"Kauno autobusai" į pusfinalį keliauja po pirmojo susitikimo (2010 balandžio 12 d., pirmadienis, 23:03 val.)"Kauno autobusai" šluoja vieną varžovą po kito (2009 gruodžio 07 d., pirmadienis, 23:19 val.)Neįveikiamieji „Autobusai“ toliau traiško varžovus (video) (2010 sausio 18 d., pirmadienis, 23:06 val.)"Kauno autobusai" pirmieji pasiekė A lygos finalą (2010 balandžio 27 d., antradienis, 22:59 val.)"Kauno Akropolis" tik rungtynių pabaigoje palaužė Prienų "Gyvenimą" (2010 kovo 17 d., trečiadienis, 21:33 val.)"Kauno autobusų" uraganinis puolimas nušlavė "Bangą" (2010 gegužės 11 d., antradienis, 20:46 val.)