BC TIF vs BANGOS ENERGETIKA & DIREMTA (87:83)Auksas » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2007 sausio 11 d., Ketvirtadienis, 17:00 val. @ Šilduvos sporto salė, Energetikų g. 15, Kaunas LT-52368

Šaltesnius nervus pademonstravę "BC TIF" šventė svarbią pergalę

Krepšį atakuoja nukentėjęs Eimantas Daunora
2007 sausio 11 d., Ketvirtadienis, 19:50 val., peržiūros: 3174
Šį ketvirtadienį "Šilduvos" sporto salėje "BC TIF" antrosioms "Aukso" lygos "B" pogrupio tarpusavio rungtynėms priėmė "Bangos energetiką & Diremtą". Pirmąjį šių komandų susitikimą 84:71 buvo laimėję bangiečiai ir tai prognozavo dar atkaklesnę kovą, nes abi šios komandos pretenduoja į antrąją vietą pogrupyje. Šį kartą aikštelėje tvyrojo tikras nervų karas, kuriame buvo visko ir taiklių, ir netaiklių metimų, begalė aistrų, techninių pražangų. Susitikimą, pademonstravę šiek tiek šaltesnius nervus, šį sykį tik po atkaklios kovos bei įtempto ketvirtojo kėlinuko rezultatu 87:83 laimėjo "BC TIF". Pergalę jiems lėmė sėkmingiau sužaistas antrasis kėlinukas, kuris buvo laimėtas 30:15. Šios pergalės dėka "BC TIF" pralaimėjimų skaičiumi susilygino su šiandieniniais savo varžovais ir 2-ąją vietą dabar lems likusios dvikovos su kitais varžovais.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje užvirė bekompromisė kova dėl kiekvieno aikštės centimetro, žaidėjai be jokių abejonių nerdavo ant grindų, kad tik pavyktų atkovoti kamuolį. Per pirmąsias minutes nė vienai ekipai nepavykdavo įgyti solidesnio pranašumo, nes kuomet tik vieni įmesdavo, kiti jau sekančios metu atsakydavo tuo pačiu. Komandos demonstravo akiai itin patrauklų žaidimą su gausybe taiklių metimų, taškus jos gana dažnai rinkdavo atsikovodamos kamuolius po varžovų krepšiais. Artėjant kėliniui link pabaigos Kristupas Rainys (
"Bangos energetika & Diremta") pataikė pirmąjį komandos tritaškį ir ši įgijo 4 taškų pranašumą. Per likusį laiką komandos liko ištikimos savo žaidimui ir apsikeitė vėl keliais sėkmingais antpuoliais, po kurių svečių persvara sumažėjo iki 2 taškų – 23:21. Beje, per šį ketvirtį jie neprametė nė vieno dvitaškio, tačiau prie tritaškio zonos jiems sekėsi kiek sunkiau (1/9).

Antrajame kėlinuke po truputį iniciatyvą ėmė periminėti "BC TIF" krepšininkai, kuriems pavyko geriau negu pirmajame kėlinyje tvarkytis gynyboje. Tai leido daryti ir kiek suprastėjęs varžovų taiklumas. Šeimininkai, demonstruodami neblogą komandinį žaidimą netruko išlyginti rezultatą, o po dar vienos atkarpos 17:4 ir išsiveržti į priekį dviženkliu 11 taškų pranašumu (40:29). Šį spurtą inicijavo antrosios šeimininkų linijos žaidėjai, sėkmingai nardę po varžovų krepšiu. Per likusį laiką "BC TIF" komandai dar šiek tiek pavyko padidinti atotrūkį ir jie patraukė poilsiui pirmaudami 51:38.

Po pertraukos atrodė tarsi kas būtų pakeitęs
"Bangos energetikos & Diremtos" ekipą – jie pradėjo kibiai dengtis neleisdami varžovams lengvai rasti kelių link krepšio, o patys tuo tarpu rezgė gražias išdirbtas atakas, kurios dažnai užsibaigdavo rezultatyviu perdavimu bei lengvais taškais iš po krepšio arba varžovų pražangomis. Praėjus dar tik 3 minutėms "BC TIF" jau buvo susirinkę 4 komandines pražangas, kas vėliau dažnai leido svečiams stoti prie baudų metimų linijos. Skirtumas tarp komandų tirpo milžinišku tempu ir artėjant ketvirčiui link pabaigos, po dar vienos greitos atakos ir Dariaus Naudžiūno metimo iš po krepšio, jis jau tesiekė 3 taškus (59:56). Per likusį laiką šeimininkams pavyko šiek tiek sulyginti žaidimą ir nebeleisti varžovams artėti prie jų. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą jie dar turėjo 4 taškų persvarą, tačiau ji ramybės tikrai nesuteikė.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliu Beno Andriekaus metimu su pražanga, tačiau į tai svečiai (Mantas Švėgžda) tučtuojau atsakė tritaškiu metimu vėl atstatydami tą patį 4 taškų deficitą. Vėliau aikštelėje rungtynės pasiekė savo apogėjų – kiekvienas teisėjų švilpukas buvo diskutuojamas bei sulaukdavo nepritarimų, abi komandos ėmė demonstruoti nebe tokį akiai mielą krepšinį kaip prieš tai, o baudų kupiną bei grubų žaidimą. Tik ir reikėjo laukti kada aistros išsilies per kraštus. Ilgai laukti neteko, kadangi jau 4 kėlinuko minutę dėl neaiškių priežasčių prie aikštės vidurio kilo susistumdymas tarp abiejų komandų lyderių Eimanto Daunoros ir Dariaus Naudžiūno. Pastarasis konfliktą užbaigė smūgiu su galva varžovui į veidą, ir tuomet teisėjai juos išskyrė. Pasitarę tarpusavyje teisėjai nusprendė Eimantui skirti techninę pražangą, o Darių pašalinti iš aikštelės skiriant diskvalifikacinę pražangą. Po trumpos pertraukėlės rungtynės toliau buvo tęsiamos.
"Bangos energetikos & Diremtos" krepšininkai atrodė šiek tiek pasimetę netekę lyderio, o tuo sėkmingai naudojosi "BC TIF" krepšininkai (ypač "nuskriaustasis" Eimantas Daunora, pelnęs 4 taškus iš eilės), atitolę nuo savo varžovų vėl gana pakankamu 10 taškų atstumu. Svečiai dar bandė vytis, tačiau kelios apmaudžios klaidos rungtynių pabaigoje bei laiko trūkumas privertė juos pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 83:87. Beje, paskutinėmis minutėmis dar buvo įvykęs vienas konfliktas tarp Kristupo Rainio ir Tomo Viršilos, bet šį kartą teisėjai suskubo į įvykių centrą laiku.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų treneris Gediminas Armonavičius teigė, jog komanda buvo nusiteikusi atsirevanšuoti. "Susirinkom 8 iš 12, tačiau nuo pat pradžių gynėmės ir stengėmės kiek galėjom, norėjom pasiekti revanšą už pirmąjį pralaimėjimą 13 taškų pranašumu, kuomet visos rungtynės vyko lygiai, o pralošėme tik pačioje pabaigoje.O šiaip šios rungtynės buvo itin grubios, bet džiaugiamės, jog laimėjome.

Naudingiausias šeimininkų gretose buvo Deividas Daunora, pelnęs 10 taškų, atkovojęs 11 kamuolių, perėmęs 3 ir surinkęs 17 naudingumo balų. Rezultatyviau už jį žaidė brolis Eimantas Daunora, kurio sąskaitoje 23 taškai ir 4 rezultatyvūs perdavimai, Benas Andriekus (15 taškų, 5 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti) bei po 11 taškų prie pergalės pridėję Vladas Bezrukovas ir Rokas Šeškevičius.

"Bangos energetika & Diremta" visas rungtynes rėmėsi beveik tik 5 žaidėjais, o likusieji pasirodydavo tik epizodiškai. Nenuostabu, jog tarp lyderių buvo 4 žaidėjai, o 3 iš jų netgi sugebėjo atlikti dvigubus dublius – pašalintas Darius Naudžiūnas per tą laiką, kai buvo aikštėje, spėjo surinkti 21 tašką, 10 atšokusių kamuolių, atlikti 5 rezultatyvius perdavimus, perimti 6 ir surinkti 25 naudingumo balus, Mindaugo Stropaus sąskaitoje 16 taškų, 12 atkovotų, 4 perimti, 4 blokai, 7 išprovokuotos ir 24 naudingumo balai, o Aurimas Juozapaitis pridėjo dar 17 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.
"BC TIF" tęsia pergalių seriją (2006 lapkričio 06 d., pirmadienis, 18:39 val.)Antrasis kėlinys lėmė "BC TIF" pergalę (2007 sausio 14 d., sekmadienis, 15:16 val.)"Bangos energetika - Diremta" išvykoje šventė trečiąją pergalę (2006 lapkričio 12 d., sekmadienis, 17:43 val.)"Eurolexio" ir "BC TIF" rungtynės baigėsi triuškinančia svečių pergale (2006 lapkričio 26 d., sekmadienis, 17:21 val.)"BC TIF" sezoną pradėjo įspūdingu laimėjimu (2006 spalio 30 d., pirmadienis, 18:46 val.)"Bangos Energetika & Diremta" padovanojo savo moterims pergalę (2007 kovo 08 d., ketvirtadienis, 23:16 val.)"Bangos Energetika & Diremta" atsirevanšavo "AIG Life" komandai (2007 balandžio 06 d., penktadienis, 23:28 val.)"BC TIF" įveikė "Eurolexis" (2007 sausio 04 d., ketvirtadienis, 18:46 val.)"Bangos energetika & Diremta" sutrypė "Dinamo" (2006 lapkričio 11 d., šeštadienis, 00:14 val.)"Bangos energetika & Diremta" sutriuškino "Alšėnų" krepšininkus (2006 spalio 29 d., sekmadienis, 16:47 val.)