KAUNO AEROUOSTAS vs YIT KAUSTA (76:70)ĮMONIŲ LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2010 sausio 15 d., Penktadienis, 19:00 val. @ Pilėnų vidurinė mokykla, Šiaurės pr. 73, Kaunas LT-49246

"Kauno Aerouostas" išvargo pergalę prieš "YIT Kausta"

2010 sausio 15 d., Penktadienis, 20:58 val., peržiūros: 5829
Penktadienio vakarą įvyko akistata tarp "Kauno Aerouosto" ir "YIT Kausta" ekipų. Turbūt abiejų komandų žaidėjai dar prieš varžybas gyveno savaitgalio nuotaikomis, nes tokį klaidų skaičių kitaip būtų sunku paaiškinti. Nepaisant to, kad abi komandos darė nepaprastai daug klaidų, o "YIT Kausta" varžybas baigė tik keturiese, tačiau intrigos varžybose netrūko. Vis tik šeimininkai sugebėjo įrodyti savo pranašumą rezultatu 76:70.

Rungtynes dviem taikliais baudos metimais pradėjo „Kauno Aerouosto“ komandos žaidėjas Martynas Dubrovas. Svečiai atsakė dviem iš eilės sėkmingomis Sauliaus Binevičiaus atakomis (2:4). Tada svečiai nors ir sunkiai, dažnai klysdami, vis tik sugebėjo laimėti atkarpą 9:0 ir nutolo nuo varžovų 7 taškais (11:4). Tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė „YIT Kaustos“ vyrai. Jie per likusį laiką įmetė 8 taškus, varžovams neleisdami pasižymėti nė karto ir pirmąjį kėlinį užbaigė turėdami minimalią persvarą (11:12).

Antrojo kėlinio pradžioje komandos ir toliau nevengė daryti klaidų. Kamuolys dažniau skriejo už šoninės ar galinės linijos nei pasiekdavo adresatą. Tačiau klydo abi komandos, o rezultatas kito labai lėtai. Beveik įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus (15:15). Vis tik, „Kauno Aerouosto“ krepšininkai pirmieji pradėjo rungtyniauti aktyviau. Jie sugebėjo įmesti 7 taškus, o varžovai atsakė 3 taškais (22:18). Tačiau šeimininkai neilgai džiaugėsi turima persvara. Svečiai Sauliaus Binevičiaus pastangų dėka persvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (22:23). Tačiau šeimininkai baigiantis antrojo kėlinio laikui vėl padidino apsukas ir laimėjo atkarpą 5:2, per kurią Erlandas Kunigonis pelnė 4 komandos taškus. Rezultatu (27:25) „Kauno Aerouostas“ priekyje.

Prasidėjus trečiąjam ketvirčiui „YIT Kausta“ greit išlygino rezultatą. Po keturių iš eilės taiklių Venanto Varanavičiaus baudos metimų rezultatas tapo lygus, o jo komandos draugui Artūrui Šlopšniui pelnius du taškus svečiai vėl išsiveržė į priekį (29:31). Visgi, šeimininkai Elandui Kunigoniui pelnius 5 taškus iš eilės vėl atsidūrė priekyje (34:31). Rezultatui esant (36:35) „YIT Kausta“ situacija dar labiau susikomplikavo po to kai Venantas Varanavičius buvo nubaustas technine pražanga, kuri jam buvo penktoji ir svečiai liko rungtyniauti keturiese. Tuo netruko pasinaudoti šeimininkai. Jie laimėjo atkarpą 14:5 ir galiausiai išjudino savo vangų puolimą. Tačiau net ir likę keturiese „YIT Kausta“ vyrai nenuleido rankų. Trečiąjį ketvirtį jie baigė turėdami 8 taškų deficitą (52:44).

Paskutinis kėlinys prasidėjo svečių spurtu 2:6 bei sumažėjusiu skirtumu iki 4 taškų (54:50). „Kauno Aerouosto“ komanda nesutriko ir į tai atsakė atkarpa 9:2 (63:52). Nors šeimininkai viso ketvirtojo kėlinio metu turėjo vienu krepšininku daugiau aikštėje, tačiau vaizdas aikštėje ir toliau, švelniai tariant, buvo liūdnokas... Klaidų skaičius abiejų ekipų saskaitoje ir toliau sparčiai augo. Rungtynių epogėjus prasidėjo rezultatui esant (76:61). Nors šeimininkai išnaudodami savo kiekybinį pranašumą vargais negalais „sukrapštė“ 15 taškų persvarą, tačiau susidūrę su kibesne „YIT Kausta“ komandos gynyba pradėjo blaškytis aikštėje, tuo pat metu dalindami vieną kamuolį po kito varžovams. Svečiai tuo netruko pasinaudoti. Užbaigę keletą sėkmingų greitų atakų, po varžovų klaidų jie sumažino savo atsilikimą iki 6 taškų. Tačiau laikas buvo šeimininkų pusėje, o svečiai didelę laiko dalį turėdami vienu žaidėju aikštėje mažiau, nesugebėjo pasivyti „Kauno Aerouosto“ krepšininkų. Galutinis rungtynių rezultatas (76:70).

Po rungtynių „Kauno Aerouosto“ krepšininkai kartu su treneriu išskubėjo į persirengimo kambarį, todėl jo komentaro apie varžybas išgirsti nepavyko. Tuo tarpu „YIT Kausta“ strategas Artūras Šlopšnys po dvikovos kalbėjo: „Šiandien nutiko tai, ką trumpai būtų galima pavadinti – buvome penkiese, o galiausiai keturiese (šypsosi). Tačiau esu patenkintas žaidimu. Ištikrųjų žaidėme tikrai gerai ir esant tokiai sudėčiai parodėme maksimaliai ką galėjome. Kalbant apie varžovus – jų buvo daug (šypsosi). Jie labai daug lakstė, labai kietai žaidė, bet manau pilnai nepasinaudojo tuo, kad mes buvome tik keturiese“.

„Kauno Aerouosto“ komandoje išsiskyrė: Aurimas Šidlauskas 22 taškai, Karolis Čeponis 21 taškas (9 atk. kam), Erlandas Kunigonis 15 taškų (6 atk. kam).

„YIT Kausta“ komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo: Saulius Binevičius 30 taškų (22 atk. kam), Modestas Paršeliūnas 13 taškų (6 atk. kam), Tomas Klimavičius 11 taškų.

Po permainingos kovos pergalę iškovojo "YIT Kausta" (2010 vasario 01 d., pirmadienis, 23:06 val.)"Vaidotėnas" be vargo susitvarkė su "YIT Kausta" (2010 vasario 04 d., ketvirtadienis, 23:49 val.)Nerezultatyviose varžybose nugalėjo "YIT Kausta" (2009 gruodžio 16 d., trečiadienis, 22:05 val.)Nesunki "Kauno oro uostas" pergalė (2009 gruodžio 11 d., penktadienis, 21:19 val.)"Kauno Aerouostas" nepasigailėjo "Fornestas" ekipos (2009 lapkričio 09 d., pirmadienis, 22:28 val.)"Kauno Aerouostas" palaužė "GB United" pasipriešinimą (2009 lapkričio 02 d., pirmadienis, 23:55 val.)Po atkaklios kovos pergalę iškovojo "Kamesta" (2009 lapkričio 18 d., trečiadienis, 22:28 val.)"Teo LT & Acme" atsirevanšavo "YIT Kaustai" (2010 vasario 24 d., trečiadienis, 22:07 val.)"Vaidotėnas" svečiuose privertė pasiduoti "YIT Kausta" ekipą (2010 sausio 12 d., antradienis, 22:59 val.)Klaidos pražudė "YIT Kaustą" (2009 lapkričio 24 d., antradienis, 21:31 val.)