KAUNO AUTOBUSAI vs JUKNA IR KO (124:121)A LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 vasario 08 d., Pirmadienis, 21:15 val. @ Kauno energijos sporto salė, Raudondvario pl. 84, Kaunas LT-47179

Atkaklioje kovoje "Kauno autobusų" nervai buvo stipresni

2010 vasario 08 d., Pirmadienis, 22:48 val., peržiūros: 4735

Vėlų vasario 8-osios vakarą Kauno energijos sporto arenoje įvyko stipriausiosios A lygos mačas, kuriame susitiko vieni iš lygos lyderių "Kauno autobusai" ir su kiekvienomis rungtynėmis vis geresnį žaidimo lygį demonstruojantys "Jukna ir Ko". Ypač atkaklioje kovoje, kurioje laimėtojas sprendėsi tik paskutinėmis rungtynių minutėmis, nugalėjo "Kauno autobusai" per paskutines dvi minutes sukauptą persvarą išlaikę iki pat finalinio švilpuko. Rungtynės baigėsi įspūdingu rezultatu 124:121 (26:37; 39:24; 28:34; 31:26).

Nors rungtynes rezultatyviau pradėjo šeimininkai, kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė „Juknos ir Ko“ snaiperiai. Pirmasis tolimų metimų sąskaitą atidarė B.Andriekus, o po to „Kaun o autobusų“ krepšį užgriuvo tikra tritaškių lavina – tris iš eilės pataikė A.Gedminas ir dar vieną pridėjo R.Demenius. Panašu, jog šeimininkai tokiai apgulčiai nebuvo pasiruošę, todėl teko pirmajame kėlinyje nusileisti varžovams net 11 taškų skirtumu (26:37).

Antrasis ketvirtis prasidėjo apylygiai, tačiau naudingai į žaidimą įsijungė “Kauno autobusų” atakų organizatorius R.Juškevičius, dviem taikliais tritaškiais metimais pradėjęs komandos spurtą 10:0, kurio dėka deficit pavyko sumažinti iki 3 taškų. Ne ką mažesniu nuopelnu buvo galima laikyti priešininkų snaiperių uždengimą šiame kėlinyje, todėl “Kauno autobusų” krepšį perskrodė vos 2 tolimi metimai, o po antrojo kėlinio rezultatas tapo 65:61. Pažymėtina ir tai, jog šeimininkai per pirmąją rungtynių pusę nepadarė nei vienos klaidos.

Trečiajame ketvirtyje ir vėl labiau sekėsi “Jukna ir Ko” ekipai. Per visa kėlinį komanda parodė tikrą šou, pataikę 6 iš 7 dvitaškių ir tiek pat tritaškių metimų, o pirmą metimą prametė likus iki kėlinio pabaigos 3 minutėms, tačiau kur kas mažiau pasisekė kovoje dėl atšokusių kamuolių. Nepaisant įspūdingo taiklumo ir suteikę galimybes priešininkams kartoti netaiklius metimus, kėlinį laimėjo 6 taškų persvarą ir prieš lemiamąjį kėlinį įgavo gana kuklią persvarą 93:95.

Ketvirtasis kėlinys buvo bene permainingiausias – abi komandos žaidė gana banguotai ir tai viena, tai kita komanda spurtuodavo keliomis rezultatyviomis atakomis iš eilės. Nors sužaidus pusę ketvirčio laiko rezultatas buvo apylygis, “Kauno autobusai”, neturėdami kur trauktis, pradėjo kur kas aktyviau gintis. To rezultatas buvo tikrai pastebimas – priešinikams pavyko įmesti tik 26 taškus. Likus žaisti beveik 3 minutes, šeimininkai dar pirmavo rezultatu 119:111, bet oponentai toliau bandė naudotis savo koziriu ir pataikė keletą tolimų metimų. Likus žaisti mažiau nei minutę, tikrai buvo sunku pasakyti, kas gali laimėti rungtynes, bet “Kauno autobusams” paliko išlaikyti persvarą iki pat finalinės sirenos ir švieslentė nugalėtojais skelbė “Kauno autobusų” ekipą rezultatu 124:121.

Laimėtojų gretose geriausiai sužaidė E.Juškevičius, pelnęs 34 taškus ir surinkęs 38 naudingumo balus. Svariai prie pergalės prisidėjo Š.Zablockis, įmetęs 25 taškus, po 17 pridėjo A.Budrys (10 atkovotų kamuolių) bei M.Vansavičius.

"Jukna ir Ko" komandoje pastebimiausi buvo 32 taškus pelnęs R.Demenius, po 29 įmetė G.Velička ir A.Gedminas, dar 25 pridėjo B.Andriekus.

“Kauno autobusų” strategas Audrius Juodelis po rungtynių sake, jog pirmuosius dui kėlinius buvo labai atviras krepšinis, buvo sunku apsiginti, o ir varžovai bombardavo tritaškiais metimais. Visgi rezultatas labai aukštas ir nors rodos, jog ginamasi, tačiau taiklūs varžovų tritaškiai darė savo, kuriais buvo remiamasi neturint aukštų žaidėjų.

“Jukna ir Ko” vyr. treneris Kąstytis Skiečius po rungtynių nebuvo praradęs optimizmo ir šypsodamasis teigė, jog komandoje linksma nuotaika, vyrai patenkinti ir viskas yra gerai.

Dar viena "Kauno autobusų" pergalė (2010 sausio 28 d., ketvirtadienis, 20:17 val.)"Kauno Akropolis" po atkaklios kovos turėjo pripažinti "Kauno Autobusų" pranašumą (2010 kovo 14 d., sekmadienis, 21:48 val.)"A'" lygos lyderių akistatoje "Kauno autobusams" nepavyko atsirevanšuoti "Bangai" (2010 kovo 15 d., pirmadienis, 23:35 val.)"Banga" atsirevanšavo "Kauno autobusams" ir išlygino serijos rezultatą (2010 gegužės 18 d., antradienis, 00:28 val.)"Kauno autobusai" šluoja vieną varžovą po kito (2009 gruodžio 07 d., pirmadienis, 23:19 val.)"Kauno Autobusai" savo pergalių seriją pratęsė Prienuose (2010 sausio 06 d., trečiadienis, 22:59 val.)"Kauno autobusai" pirmieji pasiekė A lygos finalą (2010 balandžio 27 d., antradienis, 22:59 val.)"Kauno Autobusai" lieka nepralaimėję (2009 lapkričio 06 d., penktadienis, 19:27 val.)"Kauno autobusai" į pusfinalį keliauja po pirmojo susitikimo (2010 balandžio 12 d., pirmadienis, 23:03 val.)Lemiamame "A" lygos finalo trileryje triumfavo "Kauno autobusai" (2010 gegužės 19 d., trečiadienis, 23:42 val.)