KMAIK vs ICE (74:84)C LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 gruodžio 02 d., Trečiadienis, 18:00 val. @ Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos sporto salė, Girionys, Kauno raj.

"ICE" komanda išlieka nepralaimėjusi

Tomas Jonkus puikiai vadovauja "ICE" ekipai
2009 gruodžio 02 d., Trečiadienis, 20:29 val., peržiūros: 5273

Trečiadienio vakarą "KMAIK" priėmė svečius "ICE" ekipą. Šį kartą "ICE" užtikrintai pirmavę, trečiajame kėlinyje pradėjo vaikščioti labai plonu ledu. Sugebėję iššvaistyti beveik visą 24 taškų persvarą "ICE" vyrai neplanuotai patys sugrąžino intrigą rungtynėse.Vis tik pabaigoje susikaupę svečiai iškovojo pergalę rezultatu 74:84.

Rungtynes „KMAIK“ pradėjo labai svetingai. Jie varžovams savo aikštėje leido spurtuoti 3:8. Atkarpos metu Tomas Venslauskas pelnė du taškus, o Eimantas Daunora pridėjo 6 taškus. Šeimininkų gretose Vytautas Petrauskas pirmasis atidarė savo ekipos taškų saskaitą pataikydamas iš toli. Kiek nusiraminę ir susitvarkę su startiniu jauduliu „KMAIK“ Krepšininkai išlygino žaidimą. Arvydas Botyrius ir Eimantas Daunora „apsišaudė“ taikliais metimais, o skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 4 taškų 9:13. Po dar dviejų taiklių Vytauto Petrausko ir Gedimino Bakšio dvitaškių, į kuriuos Tomas Venslauskas atsakė dviem taškais skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų 13:15. Vis tik, po šio epizodo šeimininkai savo puolimui iki kėlinio pabaigos „leido pailsėti“. Jie daugiau taškų per šį ketvirtį nepelnė, o „ICE“ krepšininkai Laimonas Masiulis ir Tadas Lakickas kartu spėjo surinkti 4 taškus. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių rezultatu 13:19 „ICE“ priekyje.

Antrojo kėlinuko pradžia šeimininkams susiklostė kur kas sėkmingiau nei pirmojo. Vytautas Petrauskas pelnė du taškus, Linas Jurgelevičius pridėjo dar penkis, o svečiai atsakė taikliu Domanto Ladygos dvitaškiu. Po šios atkarpos „KMAIK“ priartėjo prie savo varžovų iki minimumo 20:21. Tačiau po sėkmingai sužaistos kėlinio pradžios, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos studentai pradėjo klaidžioti „ICE“ gynybos „miške“. Dažnos klaidos ir bedantis puolimas vertė šeimininkų ekipos trenerį nervintis. Tuo tarpu svečiai varžovų aikštės pusėje išdarinėjo ką norėjo. Tai puikiausiai iliustruoja „ICE“ krepšininkų laimėta atkarpa 25:2 leidusi svečiams įgyti nepadorią 24 taškų persvarą 22:46. Viskas ką per likusį laiką sugebėjo padaryti abi ekipos tai pelnyti po du taškus. Po pirmosios rungtynių pusės 24:48 “ICE” priekyje.

Visi susirinkę Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos sporto salėje jau neabejojo lengva „ICE“ pergale ir greičiausiai manė, kad likusi rungtynių dalis bus tik formalumas. Panašu, kad taip manė visi išskyrus „KMAIK“ krepšininkus. Šeimininkai tarsi prisiminę, kad rungtyniauja namuose trečiojo kėlinio pradžią sužaidė daugiau nei įspūdingai. Jie pergalės nuotaikomis gyvenusius „ICE“ krepšininkus greitai „nuleido ant žemės“ laimėdami atkarpą ne mažiau įspūdingu skirtumu nei varžovai antrajame kėlinyje 20:2. Vienintelis Vytautas Žvirblis per šią beviltiškai pralaimėtą atkarpą sugebėjo „išvargti“ du taškus. Parodę tikrą kovotojų charakterį „KMAIK“ krepšininkai turėtą 24 taškų deficitą po dviejų kėlinių sumažino iki 6 taškų 44:50. „ICE“ komandos treneris pamatęs, kad be Eimanto Daunoros sėdinčio ant suolo, komanda nesugeba rimčiau grasinti varžovų gynybai vėl išleido savo atakų organizatorių į aikštę. Šis sprendimas greitai davė savo vaisių. E.Daunora aštraus reido į varžovų baudos aikštelę metu išprovokavo priešininkų pražangą. Realizaves abi baudas žaidėjas ne tik padidino savo komandos persvarą iki 8 taškų 44:52, bet ir išjudino visiškai „sustingusį“ ekipos puolimą. Rezultatui esant 46:52, svečiai vėl „truktelėjo“ į priekį. Jie laimėjo atkarpą 11:3, taip galėdami pasijusti kiek ramiau 49:63. Šios atkarpos metu puikiai sužaidė Tadas Lakickas. Žaidėjas iš 11 komandos taškų pelnė 7. Panašu, kad „olimpinė ramybė“ ir vėl per anksti atkeliavo į „ICE“ stovyklą. Po sėkmingai sužaistos atkarpos, svečiai savo varžovams kėlinio pabaigoje vėl leido pajusti žaidimo ritmą bei įmesti 5 sausus taškus bei sumažinti atsilikimą iki 9 taškų 54:63.

Paskutiniajame ketvirtyje abi ekipos rodė esančios verta viena kitos. Apsikeisdamos sėkmingomis atakomis, nė viena iš komandų nesugebėjo primesti savojo žaidimo varžovams. Rezultatui esant 63:71 Tomas Venslauskas pataikė tolimą šūvį, o Arvydas Botyrius atsakė tokiu pat taikliu tolimu tritaškiu. Kuomet komandas skyrė 7 taškai 69:76, Vytautas Žvirblis nebepaliko jokių klausimų šiose varžybose. Žaidėjas pataikė du tolimus tritaškius, o jo komandos draugas Eimantas Daunora pridėjo vieną taiklią baudą iš dviejų 69:83. Likusi kėlinio dalis buvo panaši į „baudų metimų konkursą“. Abi komandos likusius taškus rinko beveik vien baudų metimais. Galutinis rungtynių rezultatas 74:84.

Po rungtynių pakalbintas „KMAIK“ ekipos treneris Petras Vyšniauskas dalinosi savo įžvalgomis apie varžybas: „Sakyčiau šiandien sužaidėme tikrai gerai. Varžovų pergalė dėsninga jie ir turėjo laimėti. Matėsi akivaizdus jų pranašumas. „ICE“ turi lygesnę sudėtį, turi kuo pakeisti pavargusius krepšininkus. Pas mus buvo būtent šis trūkumas – trumpas atsarginių žaidėjų suolelis. Trečiajame kėlinyje pavyko surengti greitas atakas, todėl priartėjome prie varžovų. Taip pat pasisekė gerai apsiginti“. Treneris paklaustas kas atsitiko su komandos žaidimu, kai Gediminas Bakšys gavo ketvirtąją pražangą ir atsisėdo ant suolo sakė: „Saugojome jį, galvojome gal dar ketvirtąjame kėlinyje pavyks „kabintis“, tačiau neišėjo. Manyčiau šio žaidėjo pražangos ir pasodinimas ant suolo šiek tiek išbalansavo komandą. Varžovai žaidė protingai ir drausmingai“.

„ICE“ ekipos treneris Tomas Jonkus taip pat pasidalino savo mintimis apie rungtynes: „Labai tikiuosi, kad tai kas įvyko trečiajame kėlinyje buvo tik atsipalaidavimas, o ne brokinis žaidimas. Puolimas gal dar buvo nieko, bet gynyba visiškai nesuveikė. Manyčiau žaidėjai kiek atsipalaidavo. Nors trečiajame kėlinyje rungtyniavo visi pajėgiausi žaidėjai išskyrus Eimantą Daunorą, tačiau vaizdas aikštėje privertė jį sugrąžinti į žaidimą“. Treneri, ar tai reiškia, kad be E. Daunoros komanda nesugeba įžaisti kamuolio? „Na buvo varžybų kai laimėjome ir be jo, tačiau trečiajame kėlinyje pasirodo, kad be jo nesugebėjome sužaisti. Nesinori kelti krepšininko į padanges, tačiau šiai dienai jis pagrindinis įžaidėjas“. Treneri, kokį įspūdį paliko varžovai? „Jauni, tačiau kaip savo salėje manau galėtų ir dar geriau pataikyti. Jei jie čia treniruojasi bent keturis kartus per savaitę, tuomet tikrai turėtų pataikyti geriau. Dar noriu pasidžiaugti, kad ši pergalė mums garantavo patekimą į didžiąją taurę. Likę keturi varžovai bus rimtas išbandymas ruošiantis šiai taurei“.

„KMAIK“ gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Linas Jurgelevičius 25 taškai, Vytenis Apanavičius 18 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai, Arvydas Botyrius 13 taškų ir 9 išprovokuotos pražangos.

„ICE“ ekipoje išsiskyrė Eimantas Daunora 31 taškas, Vytautas Žvirblis 13 taškų, Tomas Venslauskas 10 taškų.

"ICE" ir toliau žengia be pralaimėjimų (2009 lapkričio 15 d., sekmadienis, 21:56 val.)"Ice" paskutinėmis sekundėmis išlaikė persvarą ir nugalėjo (2010 sausio 26 d., antradienis, 22:07 val.)"KMAIK" pasiekė nesunkią pergalę (2010 vasario 23 d., antradienis, 20:24 val.)"Ice" antroje rungtynių pusėje palaužė varžovus (2010 vasario 07 d., sekmadienis, 22:31 val.)Lengva "ICE" pergalė (2009 spalio 25 d., sekmadienis, 18:56 val.)"Ice" vos nepaleido pergalės iš savo rankų (2009 lapkričio 18 d., trečiadienis, 19:25 val.)"ICE" svečiuose palaužė "Grizliai" ekipą (2010 sausio 10 d., sekmadienis, 18:56 val.)Sunki "ICE" pergalė svečiuose pas "ISM" (2010 vasario 15 d., pirmadienis, 23:16 val.)"KMAIK" iškovojo pirmąją pergalę (2009 spalio 27 d., antradienis, 19:57 val.)"Ice" iveikė "Krepšinis.net" ekipą (2009 lapkričio 02 d., pirmadienis, 00:02 val.)