FORTO AMICUS-DIKTUM vs ROKŲ KERAMIKA & KROVINIUPERVEZIMAS.LT (74:73)C lyga, "TopSport" pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2012 lapkričio 04 d., Sekmadienis, 19:45 val. @ Prekybos ir verslo mokykla, D. Poškos g. 22, Kaunas, LT-44293

Po labai atkaklios ir dramatiškos kovos „Forto amicus-diktum“ palaužė „Rokų keramiką“

2012 lapkričio 04 d., Sekmadienis, 22:35 val., peržiūros: 2969

Sekmadienį (11.04), Prekybos ir verslo mokyklos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „C“ lygos „Top sport“ rungtynės, kuriose susitiko „Forto amicus-diktum“ (šeimininkai) ir „Rokų keramika“ (svečiai). Jau rungtynių pradžia parodė, jog laukia įtempta ir įdomi kova. Nors įpusėjus rungtynėms „Forto amicus-diktum“ pirmavo 8 taškais (38:30), o trečiojo kėlinio viduryje buvo įgiję 16 taškų pranašumą (50:34), „Rokų keramikos“ ekipos žaidėjai nei neketino pasiduoti ir ketvirtajame kėlinyje prisivijo varžovus bei turėjo galimybę pergalę, tačiau klaidos ir netaiklūs „Rokų keramikos“ žaidėjų metimai leido „Forto amicus-diktum“ išsaugoti minimalų pranašumą ir laimėti rungtynes rezultatu 74:73.

Rungtynės prasidėjo taikliu tolimu Manto Ručinsko („Forto amicus-diktum“) metimu, kuris išvedė komandą į priekį rezultatu 3:0, į tai „Rokų keramikos“ ekipos žaidėjai atsakė spurtu 6:0 ir išsiveržė į priekį 3 taškais (3:6). Pirmajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi ne vieną kartą, o besibaigiant kėliniui 2 taškų pranašumą įgijo „Rokų keramika“ (18:20).

Antrajame kėlinyje situacija aikštėje nesikeitė ir kova vyko taškas į taškas bei įpusėjus antrajame ketvirčiui „Rokų keramika“ turėjo tik 1 taško pranašumą (28:29). Antroje ketvirčio pusėje sėkmingiau žaidę „Forto amicus-diktum“ komandos krepšininkai sugebėjo pakreipti rungtynių eigą sau naudinga linkme ir iki didžiosios pertraukos susikrauti sau 8 taškų persvarą (38:30).

Po didžiosios pertraukos ir toliau iniciatyvą savo rankose turėjo „Forto amicus-diktum“ ekipa, kuri įpusėjus trečiajam ketvirčiui buvo įgijusi net 16 taškų pranašumą (50:34). Vis dėlto „Rokų keramikos“ komandos žaidėjai nepasidavė ir baigiantis trečiajai rungtynių daliai sumažino atsilikimą iki 8 taškų (55:47).

Ketvirtasis kėlinys vėl geriau prasidėjo šeimininkams, kurie sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje padidino savo komandos pranašumą iki 11 taškų (62:51). Ši nesėkminga kėlinio pradžia nepalaužė „Rokų keramikos“ ekipos žaidėjų, kurie kilo į lemiamą šturmą bei ėmė tirpdyti varžovų ekipos pranašumą. Įpusėjųs ketvirčiui komandas vis dar skyrė 8 taškai (70:62), tačiau likus žaisti 1 minutę „Forto amicus-diktum“ komandos pranašumas siekė jau tik 3 taškus (71:68). Likus žaisti 45 sekundes, po taiklus Andriaus Čekanausko („Rokų keramika“) dvitaškio komandas skyrė jau tik 1 taškas (71:70). Likus žaisti pusė minutės ir „Rokų keramikai“ atsiliekant vienu tašku kamuolį savo rankose turėjo Tomas Kmitas („Rokų keramika“), kuris puldamas krepšį pažeidė „žingsnių“ taisyklę ir padovanojo kamuolį varžovams. Komandos apsikeitė taikliais baudos metimais, o likus žaisti 5 sekundes ir „Forto amicus-diktum“ komandai pirmaujant 2 taškais (74:72), tas pats Tomas Kmitas stojo prie baudų metimo linijos ir turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau pataikęs pirmąjį baudos metimą, jis prametė antrąjį. „Rokų keramikos“ ekipa po netaiklaus baudos metimo dar sugebėjo atkovoti kamuolį, tačiau paskutinis Tomo Kmito metimas iš vidutinio nuotolio tikslo nepasiekė ir „Forto amicus-diktum“ šventė pergalę rezultatu 74:73.

Po pralaimėtų rungtynių „Rokų keramikos“ komandos treneris kalbėjo: „Šaunu, kad vyrai kovojo iki galo. Kai buvo dviženklis taškų skirtumas, susikaupėm ir pavyko sukurti intrigą šiose rungtynėse. Žinoma, gaila, kad nepavyko pataikyti paskutinio baudos metimo ir išplėšti pratęsimo, bet, manau, kad dar viskas ateityje. Prateitą sezoną iškovojome trečiąją vietą, tad šį sezoną tenkintų tik auksas“.

Po laimėtų rungtynių „Forto amicus-dictum“ komandos treneris kalbėjo: „Rungtynes vertinu prastai, nes prastai gynėmės, nežinau net kaip tai paaiškinti, galbūt tuo, kad tai tik antrosios rungtynės šį sezoną. Vienu metu buvom pakeitę gynybos sistemą, kad mums buvo leidę šiek tiek atitrūkti, tačiau vėliau kvailos klaidos, nesusišnekėjimas ir sukūrė tokią intrigą. Sveikiname varžovus, kad kovojo iki galo“.

„Forto amicus-diktum“: Mantas Ručinskas (25 tšk., 25 naud. bal.), Robertas Mickevičius (13 tšk.), Šarūnas Kenstavičius (10 tšk., 8 atk. kam.).

„Rokų keramika“: Tomas Kmitas (24 tšk., 9 išpr. praž.), Evaldas Jančauskas (20 tšk., 15 atk. kam., 8 išpr. paž., 5 asm. praž., 30 naud. bal.), Andrius Čekanauskas (9 tšk., 6 atk. kam.).

Atkakliose ir permainingose rungtynėse „Vaišvydava“ palaužė „Rokų keramikos“ ekipą (2012 lapkričio 18 d., sekmadienis, 22:30 val.)Po labai atkaklios ir dramatiškos kovos „Rokų keramika“ palaužė „Kaišiadorių“ ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone (2012 lapkričio 20 d., antradienis, 22:28 val.)Po itin permainingos kovos "Ice" palaužė "Rokų keramika" (2012 gruodžio 16 d., sekmadienis, 23:47 val.)Po permainingos kovos "Forto amicus-diktum" iškovojo pergale prieš "Kolpingo kolegija" (2012 spalio 31 d., trečiadienis, 20:09 val.)„Forto amicus-diktum“ po atkaklios ir permainingos kovos palaužė Birštono „SC-Olimpas“ ekipą (2012 lapkričio 27 d., antradienis, 23:00 val.)Forto Amicus - Diktum po įtemptos kovos palaužė Kaišiadoris (2012 gruodžio 12 d., trečiadienis, 00:06 val.)Po pirmo lygaus kėlinio, vėliau Forto Amicus įrodė kas yra kas Veiverių Amberiui (2012 lapkričio 11 d., sekmadienis, 22:11 val.)"Forto Amicus - Diktum" pasiekė triuškinamą pergalę (2013 kovo 06 d., trečiadienis, 22:43 val.)"Forto Amicus - Diktum" pranoko Šernus (2013 vasario 27 d., trečiadienis, 22:20 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis "Kaunas" patiesė "Forto Amicus - Diktum" (2013 kovo 10 d., sekmadienis, 22:54 val.)